RU

А.Меркель обговорила з керівництвом Туреччини питання вступу країни в ЄС

Автор: RBC.UA
Канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорила з керівництвом Туреччини питання вступу країни до Євросоюзу.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорила з керівництвом Туреччини питання вступу країни до Євросоюзу, передає Associated Press.

На зустрічі з прем'єр-міністром країни Реджепом Тайіпом Ердоганом також обговорювалися питання ядерної програми Ірану.

На спільній прес-конференції з турецьким прем'єр-міністром А.Меркель відзначила, що питання вступу Туреччини до Євросоюзу "поки залишається відкритим, але переговори з цього питання тривають".

Що стосується ядерної програми Ірану, позиції канцлера Німеччини і турецького прем'єр-міністра в цьому питанні розходяться. А.Меркель схиляє Туреччину схвалити санкції ООН щодо Ірану на майбутньому саміті з ядерної безпеки в квітні ц.р. у Вашингтоні. "Німеччина сподівається, що Туреччина підтримає позицію США і Євросоюзу відносно ядерної програми Ірану", - заявила А.Меркель.

Тим часом прем'єр-міністр Туреччини наполягає на дипломатичному врегулюванні питання: "Туреччина має з Іраном спільний кордон протяжністю 380 км, і наші країни пов'язує давня дружба. Іран є другим після Росії енергетичним партнером Туреччини, і ми не можемо ігнорувати це". Р.Т.Ердоган заявив, що не вважає санкції відносно Ірану правильним вирішенням питання. "Краще рішення питання - дипломатія", - відзначив він.

Нагадаємо, А.Меркель очолила уряд Німеччини за результатами виборів 26 вересня 2009 р., тоді експерти відзначали, що вільні демократи разом з християнськими демократами, які сформували коаліцію, мають намір не пустити Туреччину до Європейського Союзу.

У середині жовтня 2009 р. єврокомісар з питань розширення Євросоюзу Оллі Рен озвучив звіт єврокомісії, у якому Туреччина отримала критичну оцінку через реформи. Головними проблемами на шляху до ЄС були названі порушення цивільних прав, а також недостатня свобода слова. Негативну оцінку від Брюсселя Анкара також отримала через відсутність просування у вирішенні конфлікту з Кіпром.