ua en ru

А.Меркель: ЄС обговорить умови фінансової підтримки Греції

Автор: RBC.UA
Під час саміту в Брюсселі лідери європейських країн обговорять умови, за яких Греції може бути надана фінансова допомога. Таку заяву зробила сьогодні канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Під час саміту в Брюсселі лідери європейських країн обговорять умови, за яких Греції може бути надана фінансова допомога. Таку заяву зробила сьогодні канцлер Німеччини Ангела Меркель.

За її словами, Німеччина добиватиметься угоди, яка б передбачала, що будь-якій країні єврозони у разі потреби може бути надана двостороння допомога з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Євросоюзу. При цьому канцлер наголосила, що це може бути гарантовано лише в крайньому випадку, передає Reuters.

При цьому в офіційному порядку денному саміту, який стартує сьогодні в Брюсселі, місця для Греції не знайшлося. Основні теми майбутнього саміту, згідно з офіційним сайтом Європейського союзу, - ринок праці, стратегія економічного зростання регіону і обговорення проблем, позначених під час конференції з клімату в Копенгагені. Крім того, під час дводенної зустрічі країни - члени ЄС обговорять заходи, що приймаються для боротьби з кризою.

В той же час аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings сумніваються, що лідери Євросоюзу на саміті 25-26 березня 2010 р. запропонують конкретну допомогу Греції, проте навіть за такого результату поточні кредитні рейтинги південно-європейської країни не постраждають, оскільки зберігається можливість звернення Греції до МВФ.

"Стає ясно, що Німеччина не має наміру допомагати Греції", - заявив у коментарі агентству директор Fitch Ratings Кріс Прайс. "Не думаю, що наразі можливий загальноєвропейський пакет допомоги Греції у вигляді кредитів або гарантій", - додав він.

Відзначимо, в Афінах покладають великі надії на саміт у Брюсселі, проте перспективи надання Греції прямої фінансової допомоги залишаються примарними - зокрема, внаслідок позиції Німеччини. Джерела в Берліні зазначують, що Греції не варто сподіватися на майбутній саміт ЄС. Тим часом грецькі чиновники вже заявляли, що у країни не залишиться іншого вибору, окрім як звернутися за допомогою до МВФ, якщо Європа не домовиться щодо конкретного механізму підтримки Греції.

У свою чергу голова Європейського центрального банку (ЄЦБ) Жан-Клод Тріше недавно заявив, що допомога Греції у разі потреби надаватиметься у вигляді кредиту на дуже жорстких умовах і лише "у разі крайньої необхідності і загрози для єврозони в цілому".

Наразі Греція є вочевидь "слабкою ланкою" в єврозоні, і її фіскальні проблеми викликають побоювання можливого дефолту країни і чинять сильний тиск на єдину європейську валюту.

Нагадаємо, дефіцит бюджету Греції досяг за підсумками минулого року позначки в 12,9% від ВВП країни, тоді як базові угоди єврозони припускають, що бюджетні дефіцити країн - учасниць валютного союзу не повинні перевищувати 3% ВВП. Афіни вже оголосили про підвищення податків і згортання ряду бюджетних програм. За рахунок цих заходів передбачається заощадити 4,8 млрд євро.