О.Єфремов: ПР дає уряду місяць на виконання закону про соцстандарти

Партія регіонів (ПР) дає уряду час до кінця листопада ц.р. для виконання закону про підвищення соцстандартів і, в разі невиконання, обіцяє Кабміну України відставку. Про це журналістам в кулуарах Верховної Ради України повідомив перший заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

Партія регіонів (ПР) дає уряду час до кінця листопада ц.р. для виконання закону про підвищення соцстандартів і, в разі невиконання, обіцяє Кабміну України відставку. Про це журналістам в кулуарах Верховної Ради України повідомив перший заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми продовжуємо збирати підписи за постанову про відставку уряду, і, коли буде 226 голосів, буде відповідне рішення фракції... Ми даємо місяць уряду виконати закон про підвищення соцстандартів. Цей закон дає (прем'єр-міністрові України Юлії) Тимошенко час до кінця листопада виплатити 9 млн наших громадян по 75 грн і 2 млн пенсіонерів - по 150 грн. Якщо упродовж цього часу вона цього не зробить, вона порушить закон... І тоді, залежно від зібраних підписів, ми ухвалюватимемо рішення щодо подання про відставку Кабміну України", - сказав він.

Нагадаємо, 18 листопада позафракційний депутат ВР Тарас Чорновіл заявив, що ПР швидше за все затягуватиме питання оголошення недовіри діючому уряду. За його словами, ініціатива про реєстрацію відповідної ухвали в зв'язку з невиконанням закону про підвищення соцтандартів виходила виключно від лідера ПР Віктора Януковича "і не була ініціативою від штабу".

У свою чергу, перший заступник глави фракції БЮТ у ВР України Андрій Кожем"якін заявляв, що у ПР немає голосів для відставки уряду. "Про яку відставку може йти мова, якщо з 172 членів фракції ПР тільки 120 поставили свої підписи за відставку уряду", - підкреслював нардеп. При цьому він припускав, що ПР хоче відправити Кабмін України у відставку 5 грудня ц.р. "У такому разі прем'єр-міністр і всі міністри уряду працюватимуть з приставкою "в.о.", 60 днів, якраз до дати проведення другого туру президентських виборів - 7 лютого. За таких умов, в парламенті діятиме так звана "технічна більшість", - відзначив нардеп. Він додав, що у такому разі, після 6 лютого 2010 р., новий Президент внесе кандидатуру нового прем'єр-міністра.

Тим часом, Президент України Віктор Ющенко не підтримує відставку Кабінету міністрів України у разі невиконання закону про підвищення соціальних стандартів. На його думку, «у парламенту є багато інструментів, включаючи і відставку, але, можливо, на це не варто йти, оскільки є і інші засоби досягнення цього рішення".

Закон №4762 "Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати" був прийнятий ВР України 20 жовтня 2009 р. Законом пропонується встановити прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць в розмірі з 1 листопада 2009 р. - 701 грн, з 1 січня 2010 р. - 825 грн, з 1 квітня - 839 грн, з 1 липня - 843 грн, з 1 жовтня - 861 грн, з 1 грудня - 875 грн. Документ також передбачає встановлення такого розміру мінімальної заробітної плати: з 1 листопада 2009 р. - 744 грн, з 1 січня 2010 р. - 869 грн, з 1 квітня - 884 грн, з 1 липня - 888 грн, з 1 жовтня - 907 грн, з 1 грудня - 922 грн.

30 жовтня В.Ющенко підписав цей закон. 11 листопада Кабмін звернувся в Конституційний суд України щодо визнання неконституційним закону про підвищення соцстандартів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся