О.Єфремов виключає можливість переформатування комітетів ВР

 Голова фракції Партії регіонів (ПР) Олександр Єфремов виключає можливість переформатування парламентських комітетів. Про це він повідомив сьогодні журналістам, передає кореспондент РБК-Україна.

 Голова фракції Партії регіонів (ПР) Олександр Єфремов виключає можливість переформатування парламентських комітетів. Про це він повідомив сьогодні журналістам, передає кореспондент РБК-Україна.

 За словами О.Єфремова, зміна керівництва комітетів приведе до зупинки роботи парламенту. Він нагадав, що позиція спікера Верховної Ради (ВР) Володимира Литвина полягає в тому, що, якщо хтось з голів комітетів хоче зняти з себе повноваження, він може це зробити.

 "Але сьогодні ніяких пропозицій, конструктивної роботи з домовленостей немає. Стоїть  лише питання про переділ комітетів. Переділити комітети означає мінімум на 2 місяці зупинку роботи ВР. Природно, на це піти ніхто не може. Швидше  навряд чи вдасться це пройти, оскільки задіяні інтереси більше 200 депутатів, які тим або іншим шляхом входять в керівництво комітетів", - підкреслив О.Єфремов.

 Він не виключив, що коаліція "у вигляді жесту доброї волі" може віддати один з комітетів опозиції. За його словами, ПР на засіданні фракції обговорить можливість передачі опозиції Комітету ВР з свободи слова. Він також відзначив, що посада першого віце-спікера ВР не буде віддана опозиції.

  Відзначимо, раніше сьогодні  народний депутат від фракції БЮТ Сергій Міщенко заявив, що БЮТ може заблокувати трибуну, якщо коаліція не віддасть опозиції необхідні комітети. С.Міщенко нагадав, що згідно з українським законодавством є комітети, які розподіляються між опозицією і коаліцією, і, у разі створення нової парламентської більшості, голови комітетів міняються. Нардеп підкреслив, що як голова комітету з правової політики готовий зняти з себе обов'язки голови.

 "Я хочу з себе скласти повноваження в обмін на те, щоб наші колеги з нашої фракції зайняли опозиційні комітети, такі як бюджетний, свободи слова, регламентний, правосуддя - ті, які належать опозиції, аж до блокування трибуни. Тоді нас ніхто не звинуватить в тому, що ми хочемо посади. Ми віддаємо свої посади і хочемо отримати ті, які належать нам згідно з законом", - відзначив С.Міщенко.

 Раніше голова фракції Блоку Литвина Ігор Шаров заявляв, що Блок Литвина наполягає, щоб Бюджетний комітет ВР і Комітет з прав людини ВР очолював представник цієї фракції у разі переформатування парламентських комітетів.

 «Найближчим часом відбудеться переформатування комітетів ВР, враховуючи те що створена коаліція і нова опозиція. Як відомо, за нами закріплений Бюджетний комітет і комітет з прав людини, і поки що не йде мова про те, що наша фракція буде позбавлена права керувати в цих комітетах. Ми залишаємося відповідальними в цих комітетах. Ми наполягатимемо саме на цьому», - сказав він.

 Нагадаємо, 11 березня ц.р. В.Литвин оголосив про формування коаліції "Стабільність і реформи". Коаліція була сформована на основі фракцій Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина і окремих народних депутатів, зокрема з БЮТ і "Нашої України - Народної самооборони". Наразі коаліція налічує 239 депутатів.

 

 

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся