А.Дарлінг: Великобританія проти створення стабфонду для захисту євро

Неділя 09 травня 2010 16:11
Автор: RBC.UA
Великобританія не підтримає пропозицію ряду країн ЄС про створення стабілізаційного фонду для захисту євро. Про це заявив британський міністр фінансів Алістер Дарлінг.

Великобританія не підтримає пропозицію ряду країн ЄС про створення стабілізаційного фонду для захисту євро. Про це заявив в інтерв'ю телеканалу Sky News британський міністр фінансів Алістер Дарлінг, передає радіо "Свобода".

А.Дарлінг вважає, що створення подібного фонду стосується виключно 16 країн, що використовують євро як свою валюту. Британія в їх число не входить.

Заходи з підтримки єдиної європейської валюти, стабільність якої опинилася під загрозою через фінансову кризу в Греції, обговорюють 9 травня  в Брюсселі міністри фінансів країн ЄС. 

Відзначимо, в Брюсселі 9 травня міністри фінансів 27 країн ЄС зібралися на антикризову зустріч. Екстрене засідання має затвердити прийнятий на саміті 16 країн зони євро пізно вночі в п'ятницю план загальноєвропейського відповіді на атаку фінансових ринків проти євро. Однією з центральних заходів має стати створення європейського валютного фонду, капітал якого повинен становити близько 70 млрд євро. Ці гроші можуть використовуватися для екстреної підтримки держав, що зазнають бюджетні проблеми, схожі з грецькими.

Нагадаємо, 7 травня 16 країн зони євро провели саміт з приводу кризи через проблеми в Греції. За підсумками зустрічі було прийнято рішення про створення економічного уряду європейського співтовариства, до якого увійдуть керівники держав зони євро на чолі з президентом Європейської ради Херманом ван Ромпеєм.

Також, саміт єврозони остаточно затвердив трирічну програму допомоги Греції обсягом 110 млрд євро. Перший транш кредиту, який країні спільно нададуть ЄС і Міжнародний валютний фонд, буде переданий Афінам до 19 травня. Раніше план допомоги був затверджений міністрами фінансів країн ЄС.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся