ua en ru

О.Турчинова викликають в СБУ

Автор: RBC.UA
Першого заступника голови партії «Батьківщина» Олександра Турчинова викликають до Служби безпеки України.

Першого заступника голови партії «Батьківщина» Олександра Турчинова викликають до Служби безпеки України, повідомляє БЮТ.

О.Турчинов відвідає вул.Володимирську, 33, 8 вересня, о 9:30.

Нагадаємо, 8 червня ц.р. Стокгольмський трибунал прийняв рішення, згідно з яким НАК «Нафтогаз України» зобов'язаний повернути Rosukrenergo 11 млрд куб.м газу і сплатити 197 млн дол. компенсації. Згодом СБУ порушила кримінальну справу стосовно завдання збитків державі в результаті цього рішення.

25 червня на брифінгу голова СБУ Валерій Хорошковський, відповідаючи на запитання, чи будуть викликані до СБУ екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко та екс-перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов заявив, що на допит до Служби безпеки України (СБУ) будуть викликані всі особи, причетні до "незаконного" оформлення 11 млрд куб. м газу, незважаючи на обіймані ними посади.

"Будуть викликані всі особи, які таким чи іншим чином були причетні до цієї справи, не дивлячись на їхні минулі посадові позиції в уряді чи інших органах, тому що державі нанесені значні збитки. Це очевидно, і на жаль, по нашому враженню, доведеться ці борги віддавати", - заявив В.Хорошковський.

9 липня ц.р. СБУ затримала колишнього заступника голови НАК "Нафтогаз України" Ігоря Діденка. 12 липня Печерський районний суд Києва обрав для І.Діденка запобіжний захід у вигляді арешту строком на два місяці. Суд мотивував своє рішення тим, що І.Діденко може перешкоджати слідству: він може зробити вплив через свій високий соціальний статус. 20 липня Апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Печерського районного суду столиці, про обрання запобіжного заходу відносно І.Діденко.

Як повідомлялося раніше, І.Діденку 16 червня ц.р. було пред'явлено звинувачення в залученні у «стокгольмський справі» у якості підозрюваного в скоєнні злочину за ст. 191 ч. 5 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

11 млрд куб.м газу було вилучено НАК у RUE в 2009 р. як компенсацію після того, як у результаті підписання прямого контракту між «Нафтогазом» і «Газпромом» в січні 2009 р. Rosukrenergo було виключено зі схеми постачань газу до України і за її межами. Це було зроблено за узгодженням з «Газпромом», який володіє 50% RUE.