О.Рябченко: Суд задовольнив позов ФДМУ про відміну продажу "Луганськтепловозу"

Господарський суд м. Києва задовольнив позов Фонду державного майна України (ФДМУ) відносно розірвання договору купівлі-продажу пакету акцій ВАТ "ХК "Луганськтепловоз". Про це повідомив журналістів в кулуарах уряду голова ФДМУ Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.

Господарський суд м. Києва задовольнив позов Фонду державного майна України (ФДМУ) відносно розірвання договору купівлі-продажу пакету акцій ВАТ "ХК "Луганськтепловоз". Про це повідомив журналістів в кулуарах уряду голова ФДМУ Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Суд прийняв рішення на нашу користь. Рішення було прийняте минулого тижня. Але я упевнений, що Брянська машинобудівна компанія подасть апеляцію", - сказав голова ФДМУ.

В середині жовтня ц.р. О.Рябченко повідомляв, що Фонд подав позов про розірвання договору купівлі-продажу для того, щоб "простимулювати росіян заплатити гроші". "Є вимоги про розірвання, є вимоги про стягнення 84 млн грн штрафу ... 20% від цієї суми - штраф від стартової ціни, плюс невелика пеня", - коментував тоді позов голова ФДМУ.

Відзначимо, що 21 вересня ц.р. Госпсуд Києва скасував результати конкурсу з продажу "Луганськтепловозу" за позовом Mantara Holding, яка не була допущена до торгів. Пов'язана з групою "Приват" Mantara Holding добилася в суді визнання результатів конкурсу з приватизації підприємства недійсними і заявила про готовність заплатити за "Луганськтепловоз" більше 600 млн грн у разі проведення нового аукціону. 21 вересня ц.р. керівництво Mantara Holding також заявило, що компанію повідомили про нестачу документів за день до торгів, хоча заявка була подана ще 7 червня. 7 жовтня 2010 р. ФДМУ і Брянський машзавод (БМЗ) подали апеляцію на рішення Госпсуду Києва про скасування результатів конкурсу з продажу 76% акцій "Луганськтепловозу".

Нагадаємо, що 31 серпня ц.р. ФДМУ надіслав листа БМЗ з пропозицією розірвати угоду купівлі-продажу "Луганськтепловозу". Тоді глава ФДМУ О.Рябченко відзначав, що 30 серпня -  був останній день, коли повинен був відбутися розрахунок щодо "Луганськтепловозу", а гроші на рахунки так і не поступили.

Як повідомлялося, БМЗ повинен був сплатити 410 млн грн плюс 20% від цієї суми штрафних санкцій у розмірі 82 млн грн, а також 2 млн грн пені. 15 червня ц.р. БМЗ придбав 76,001% акцій ВАТ "Холдингова компанія "Луганськтепловоз" за 410 млн грн. У жовтні 2009 р. за рішенням суду внаслідок порушень при продажі 76% акцій "Луганськтепловозу" списані з рахунку компанії "Брянський машинобудівний завод" і зараховані на рахунок ФДМУ. Фонд повинен був повернути кошти російській компанії після повторного продажу підприємства.

Як відомо, ФДМУ 19 липня 2006 р. оголосив конкурс з продажу 76% ВАТ "Холдингова компанія "Луганськтепловоз". Торги були припинені у виконання рішення суду і знову проведені в 2007 р. ФДМУ визнав 23 березня 2007 р.  "Управляючу компанію "Брянський машинобудівний завод", що входить в російський "Трансмашхолдинг", переможцем конкурсу. Пакет був проданий за 57,9 млн дол.

ВАТ "ХК "Луганськтепловоз" - найбільший в Україні виробник магістральних і маневрових тепловозів, дизельних і електропоїздів. Виробляє також трамваї, запчастини для залізничного транспорту. "Луганськтепловоз" завершив липень-вересень 2010 р. з чистим прибутком у розмірі 6,42 млн грн, тоді як за аналогічний період 2009 р. компанія отримала чистий збиток у розмірі 46,52 млн грн. Чистий дохід підприємства від реалізації продукції в третьому кварталі 2010 р. склав 332,6 млн грн, що майже в 7 разів перевищило аналогічний показник третього кварталу 2009 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся