О.Довгий залишається секретарем Київради
Депутати Київради проголосували проти звільнення з займаної посади секретаря Київради Олеся Довгого, передає кореспондент РБК-Україна.
Варто відзначити, що дане питання на голосування поставив сам О.Довгий, попросивши депутата Київради, лідера фракції "Удар" Віталія Кличка "не перейматися".
"За" звільнення проголосували - 28 депутатів, "проти" - 54 із 103 депутатів, що зареєструвалися в залі, при необхідних 61-му голосі. До складу Київради входить 120 депутатів.
Відзначимо, що депутат Київради від фракції БЮТ Олександр Бригинець запропонував депутатам звільнити з займаної посади секретаря Київради Олеся Довгого. За його словами, Київрада також повинна прийняти рішення про звільнення Київського міського голови Леоніда Черновецького і оголосити проведення дострокових виборів до Київради.
В свою чергу, голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов раніше заклкав до зміни керівництва Київради і формування "нової конструктивної більшості". "Я впевнений, що значна частина з вас займала послідовну і принципову позицію всесторонньо протидіючи незаконним діям окремих осіб. Саме до вас я звертаюся зараз і закликаю об'єднати наші зусилля з метою налагодження ефективної співпраці виконавчої влади і депутатського корпусу для реалізації намічених планів і програм. Упевнений, що це можливо лише за умови рішення питання після зміни керівництва Київради і формування нової конструктивної більшості. Я вірю, що велика частина депутатів усвідомлює необхідність таких кроків і здатна їх здійснити", - сказав О.Попов.
О.Попов також заявив, що найближчим часом у Київраді буде створено більшість, що складається з прихильників голови КМДА. "По-перше, я впевнений в тому, що ми найближчим часом сформуємо більшість, але більшість щодо конкретних перспектив. Я не буду повторюватися, вони абсолютно прозорі і, на мою думку, амбітні. Їх чекають в Києві і ми готові їх забезпечити. Тому з формуванням такої більшості я зможу відповісти на питання (що стосуються переобрання мера Києва і секретаря Київради) ", - сказав він.
Крім того, він зазначив, що в Києві за період 2007 - першу половину 2010 рр. виділено більше 750 га землі без відповідно оформленої документації на землю. За його словами, мають місце випадки, коли на одному засіданні Київради вносилося "з голосу" і ухвалювалося рішення з роздачі до ста земельних ділянок за одне засідання. Також з 2007 р. - по липень 2010 р. близько 75 га київської землі було виділено безкоштовно фізособам, які в Києві не живуть.
"При цьому черга киян на оформлення землі навіть не зрушила з місця. За злочинною схемою, яка протягом багатьох років діяла в місті, виділені земельні ділянки миттєво кілька разів перепродавалися і в кінцевому підсумку були сконцентровані в руках декількох осіб", - заявив О.Попов.
За його словами, штучно створений механізм розгляду земельних звернень зробив киян заручниками керівництва Київради, оскільки до цього часу деякі звернення на "п'ять" дачних соток нерухомо лежать в Київраді з 2005 р., в той час як окремим мешканцям вдалося оформити кілька га землі в центрі столиці.
"Фактично з початку 2007 р. по липень 2010 р. всі інвестиційно привабливі активи міської громади були продані або роздані за копійки. В результаті таких дій "молодої команди" і керівництва Київради бюджет Києва недоотримав 75 млрд грн", - сказав О.Попов
Також, за його словами, у період з 2007 р. по липень 2010 р. Київська міська рада безкоштовно передала різним юридичним особам у власність 364 га рекреаційних земель заповідника "Жуків острів", і 415 га особливо цінних земель музею "Пирогово" і прилеглих зелених зон заповідника "Конча-Заспа".
Крім того він додав, що згідно з рішеннями Київради в довгострокову оренду з правом забудови різним фірмам були передані 464 га на Жуковому острові і 57 га, які входили до музею «Пирогово» та прилеглі території заповідника Конча-Заспи.
Також за словами голови КМДА, фактично за безцінь або в довгострокову оренду роздані приватним особам 1771 га земель зеленої зони.
"В цілому кияни втратили 34% від загальної площі парків, скверів і лісів. Щоб додати всьому цього вигляд законності Київрада 526 разів змінювала програму розвитку зелених зон Києва, виключаючи з неї ділянки, зайняті зеленими насадженнями, зараз на цих територіях встановлюють будівельні паркани, виривають дерева", - зазначив О.Попов.
Також він додав, що в цей же період ряд малих створених кооперативів безкоштовно отримали у власність понад 360 га резервних земель в житловому масиві Троєщина, передбачених для винесення промислових зон з центру міста.
Нагадаємо, 28 березня О.Попов заявив, що земельні відчуження, вчинені київською владою, досягли 70 млрд грн, а розкрадання зі столичного бюджету склали близько 4 млрд грн. Крім того, за словами О.Попова, на сьогоднішній день не видно ефективність роботи управління з питань протидії корупції при КМДА.
Раніше, 14 січня ц.р. перший заступник директора КП "Київський інститут земельних відносин" (КП КІЗВ) Леонід Новаковський заявив, що вартість київської землі складає 330 млрд грн, а за ринковими цінами земельно-ресурсний потенціал Києва оцінюється майже в 2 трлн грн.
У вересні 2010 р. співавтор чинного Генплану Києва Сергій Дюжев заявляв, що під забудову житлових приміщень і комерційної нерухомості відведена велика частина ділянок, які відповідно до Генплану Києва віднесені до заповідних і зелених земельних ділянок столиці.