ua en ru

О.Попов: Києву повернуто 600 га незаконно відчужених земель

Автор: RBC.UA
На сьогоднішній день у власність територіальної громади Києва було повернуто 600 га незаконно відчужених земель. Про це повідомив голова КМДА Олександр Попов.

На сьогоднішній день у власність територіальної громади Києва було повернуто 600 га незаконно відчужених земель. Про це повідомив голова КМДА Олександр Попов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Понад 600 га земель... вже сьогодні прийнято рішення про їх передачу законному власнику - тобто мешканцям міста Києва. Що стосується подальшої роботи - я не можу сьогодні сказати, на чому буде зупинка, але сьогодні тривають роботи, і я думаю, що це будуть тисячі гектарів", - сказав О.Попов

Він також зазначив, що на наступному засіданні Київради 28 квітня депутатам буде запропоновано прийняти рішення щодо повернення у власність Києва незаконно відчужених земельних ділянок. "Ми будемо просити Галину Федорівну (Герегу) і депутатський корпус, комісії, щоб вони в першочерговому порядку могли розглянути питання про задоволення процесів прокурора міста (Києва) щодо скасування тих чи інших рішень повернення земельних ділянок у власність на користь киян", - повідомив О.Попов.

За його словами, на сьогоднішній день є вже близько 30 таких позовів. "Крім того, у нас є конкретні пропозиції щодо повернення земельних ділянок, за що ми будемо просити голосувати саме Київраду, і ми буквально завтра можемо обговорити це, щоб забезпечити розгляд (цих питань) 28 квітня", - сказав О.Попов.

Нагадаємо, 13 квітня ц.р. Господарський суд м. Києва визнав недійсними рішення Київської міської ради щодо передачі земельних ділянок природно-заповідного фонду та історико-культурного призначення у столиці загальною площею понад 230 га. Згідно висновку суду, такі рішення були прийняті всупереч вимогам Земельного та Житлового кодексу, законам "Про природно-заповідний фонд України", "Про охорону культурної спадщини".

Раніше, 31 березня ц.р. голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов заявив, що в Києві за період 2007 - першу половину 2010 рр. виділено більше 750 га землі без відповідно оформленої документації на землю. За його словами, мають місце випадки, коли на одному засіданні Київради вносилося "з голосу" і ухвалювалося рішення з роздачі до ста земельних ділянок за одне засідання. Також з 2007 р. - по липень 2010 р. близько 75 га київської землі було виділено безкоштовно фізособам, які в Києві не живуть. "При цьому черга киян на оформлення землі навіть не зрушила з місця. За злочинною схемою, яка протягом багатьох років діяла в місті, виділені земельні ділянки миттєво кілька разів перепродавалися і в кінцевому підсумку були сконцентровані в руках декількох осіб", - заявив О.Попов.

За його словами, штучно створений механізм розгляду земельних звернень зробив киян заручниками керівництва Київради, оскільки до цього часу деякі звернення на "п'ять" дачних соток нерухомо лежать в Київраді з 2005 р., в той час як окремим мешканцям вдалося оформити кілька га землі в центрі столиці.

"Фактично з початку 2007 р. по липень 2010 р. всі інвестиційно привабливі активи міської громади були продані або роздані за копійки. В результаті таких дій "молодої команди" і керівництва Київради бюджет Києва недоотримав 75 млрд грн", - сказав О.Попов

Також, за його словами, у період з 2007 р. по липень 2010 р. Київська міська рада безкоштовно передала різним юридичним особам у власність 364 га рекреаційних земель заповідника "Жуків острів", і 415 га особливо цінних земель музею "Пирогово" і прилеглих зелених зон заповідника "Конча-Заспа".

Крім того він додав, що згідно з рішеннями Київради в довгострокову оренду з правом забудови різним фірмам були передані 464 га на Жуковому острові і 57 га, які входили до музею «Пирогово» та прилеглі території заповідника Конча-Заспи.

Також за словами голови КМДА, фактично за безцінь або в довгострокову оренду роздані приватним особам 1771 га земель зеленої зони. "В цілому кияни втратили 34% від загальної площі парків, скверів і лісів. Щоб додати всьому цього вигляд законності Київрада 526 разів змінювала програму розвитку зелених зон Києва, виключаючи з неї ділянки, зайняті зеленими насадженнями, зараз на цих територіях встановлюють будівельні паркани, виривають дерева", - зазначив О.Попов.

Також він додав, що в цей же період ряд малих створених кооперативів безкоштовно отримали у власність понад 360 га резервних земель в житловому масиві Троєщина, передбачених для винесення промислових зон з центру міста.

Нагадаємо, 28 березня О.Попов заявив, що земельні відчуження, вчинені київською владою, досягли 70 млрд грн, а розкрадання зі столичного бюджету склали близько 4 млрд грн. Крім того, за словами О.Попова, на сьогоднішній день не видно ефективність роботи управління з питань протидії корупції при КМДА.

Раніше, 14 січня ц.р. перший заступник директора КП "Київський інститут земельних відносин" (КП КІЗВ) Леонід Новаковський заявив, що вартість київської землі складає 330 млрд грн, а за ринковими цінами земельно-ресурсний потенціал Києва оцінюється майже в 2 трлн грн.

У вересні 2010 р. співавтор чинного Генплану Києва Сергій Дюжев заявляв, що під забудову житлових приміщень і комерційної нерухомості відведена велика частина ділянок, які відповідно до Генплану Києва віднесені до заповідних і зелених земельних ділянок столиці.