О.Міллер: Створення СП "Газпрому" і "Нафтогазу" можливе лише у випадку злиття компаній

Створення спільного підприємства "Газпрому" і "Нафтогазу України" можливе тільки у разі домовленості про злиття компаній. Про це заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер.

Створення спільного підприємства "Газпрому" і "Нафтогазу України" можливе тільки у разі домовленості про злиття компаній. Про це заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер, передає "5 канал".

Він відзначив, що компанії вирішили вести переговори про поетапне злиття, яке почнуть зі створення СП на рівних умовах. За словами О.Міллера, з українського боку до складу спільного підприємства увійдуть газотранспортна система і видобувні активи. Російська сторона запропонувала родовища із запасами, еквівалентними внеску українців.

Відзначимо, 8 червня ц.р. Президент України Віктор Янукович в ході двосторонньої зустрічі з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним, у рамках саміту з заходів довіри в Азії повідомив, що Україна готова обмінятися енергетичними активами з Росією для спільного видобування газу.

Нагадаємо, що глава ВАТ «Газпром» Олексій Міллер і міністр палива та енергетики України Юрій Бойко наприкінці травня поточного року обговорили можливість створення спільного підприємства (СП) "Газпрому" і НАК «Нафтогаз України» на паритетних засадах. Раніше речник МЗС України також повідомив на брифінгу, що не виключається створення спільного підприємства на базі «Нафтогазу» і «Газпрому». А начальник інформаційного департаменту МЗС України Олег Волошин заявив, що Україна не відмовляється від ідеї об'єднання «Газпрому» і «Нафтогазу».

Як повідомлялося, 30 квітня ц.р. за підсумками російсько-українських переговорів в Сочі глава уряду РФ В.Путін запропонував об'єднати «Газпром» і НАК «Нафтогаз України».

НАК «Нафтогаз України» є провідним підприємством паливно-енергетичного комплексу, однією з найбільших компаній України. Чистий збиток НАК «Нафтогаз України» в I кварталі 2010 р. скоротився на 13,23%, до 2 млрд 5 млн 956 тис. грн, в порівнянні з 2 млрд 311 млн 750 тис. грн за аналогічний період 2009 р. Чистий дохід ( виручка) компанії від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за звітний період зменшився з 32 млрд 78 млн 489 тис. грн, до 29 млрд 288 млн 507 тис. грн. Чистий прибуток НАК «Нафтогаз України» в 2009 р. скоротився в порівнянні з 2008 р. на 79,5% - до 287,5 млн дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся