ru ua

О.Лавринович: Конституція в редакції 1996 р. буде надрукована сьогодні

Автор: RBC.UA
В "Офіційному віснику України" сьогодні ввечері буде надруковано Конституцію України відповідно до сьогоднішнього рішення конституційного суду України (КСУ). Про це на брифінгу заявив міністр юстиції України Олександр Лавринович, передає кореспондент РБК-Україна.

В "Офіційному віснику України" сьогодні ввечері буде надруковано Конституцію України відповідно до сьогоднішнього рішення конституційного суду України (КСУ). Про це на брифінгу заявив міністр юстиції України Олександр Лавринович, передає кореспондент РБК-Україна.

О.Лавринович також додав, що Конституція вже розміщена в реєстрі державних актів і що в спеціальному випуску вісника вона буде надрукована в редакції 28 червня 1996 р.

Раніше Олександр Лавринович заявив, що отримання юридичної сили Конституцією в редакції 1996 р. не призведе до скорочення терміну повноважень Верховної Ради України. "Повноваження діючого парламенту визначені Конституцією, що діяла на момент її обрання. Відповідно, чергові парламентські вибори повинні відбутися в останню неділю останнього місяця п'ятого року повноважень ВР. А ось на виборах 31 жовтня депутати місцевих рад вже обиратимуться на чотирирічний термін", - пояснив О.Лавринович.

Глава Мін'юсту також заперечує наявність юридичних підстав для проведення дострокових президентських виборів, у зв'язку із зміною функцій глави держави. "Громадяни обирають не повноваження, голосують не за набір прав і обов'язків, а за посадову особу, за конкретну фізичну особу, яку обирають на чітко певний термін", - сказав він.

Також О.Лавринович відзначив, що в Україні відучора діючою є Конституція в редакції від 28 червня 1996 р.

"Це не моя точка зору, це рішення Конституційного суду, підтримане практично всіма суддями. У мотивувальній частині чітко вказано: якщо до актів законодавства вносилися зміни, спосіб прийняття яких пізніше був визнаний неконституційним, поновлюється дія попередньої редакції. І це стосується законів будь-якого рангу, у тому числі Основного закону", - заявив О.Лавринович.

Міністр юстиції також повідомив, що сьогодні внесе на розгляд уряду нову редакцію закону "Про Кабінет міністрів України".

"Основна роль в процесі приведення законодавства у відповідність до Конституції буде, природно, покладена на Міністерство юстиції. Наша прямий обов'язок - зробити аналіз чинного законодавства. Сьогодні на розгляд уряду буде запропонована нова редакція закону "Про Кабінет міністрів", де враховані вимоги Основного закону в редакції 1996 р.", - сказав О.Лавринович.
Він нагадав, що у зв'язку з рішенням Конституційного суду, що скасував політреформу-2004, відучора Кабінет міністрів вже не відповідальний перед Верховною Радою.

"Будуть змінені процедура винесення недовір'я уряду, порядок призначення і звільнення, у тому числі прем'єр-міністра, а також чисельність віце-прем'єрів. Віднині їх повинно бути четверо, як того вимагає Основний закон. Конституційні розпорядження мають бути переведені в закон. Що стосується можливих якісних змін в уряді - це питання до Президента", - додав міністр.

Нагадаємо, сьогодні 1 жовтня, голова Конституційного суду України зачитав рішення КСУ від 30 вересня ц.р. про визнання неконституційною політичну реформу 2004 р.

Зокрема КСУ постановив:

1. Визнати неконституційним закон "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 р. №2222-IV у зв'язку з порушенням конституційної процедури його розгляду та прийняття.

2. Закон "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 р. №2222-IV визнаний неконституційним і втрачає чинність з дня ухвалення КСУ цього рішення.

3. Згідно з ч. 2 ст. 70 закону "Про КСУ", покласти на органи державної влади обов'язок щодо невідкладного виконання цього рішення стосовно проведення нормативно-правових актів у відповідність до Конституції від 28 червня 1996 року в редакції, що існувала до внесення до неї змін законом "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 р. №2222-IV.