ru ua

О.Лавринович: Протягом двох місяців кількість заступників міністра юстиції зменшиться з дев'яти до двох

Автор: RBC.UA
Кількість заступників міністра юстиції протягом двох місяців зменшиться з дев'яти до двох, однак кого саме скоротять, рішення ще не прийнято. Про це заявив міністр юстиції України Олександр Лавринович, говорячи про виконання указу Президента про адміністративну реформу.

Кількість заступників міністра юстиції протягом двох місяців зменшиться з дев'яти до двох, однак кого саме скоротять, рішення ще не прийнято. Про це заявив міністр юстиції України Олександр Лавринович, говорячи про виконання указу Президента про адміністративну реформу, передає кореспондент РБК-Україна.

Говорячи про скорочення штатів міністерств, О.Лавринович зазначив: "Все залежить від структури управління... в нас буде змінена внутрішня структура міністерства, будуть укрупнені певні підрозділи... Зміни відбудуться протягом двох місяців, як визначено в указі Президента".

Також О.Лавринович заявив, що указ В.Януковича щодо адмінреформи виданий у повній відповідності до Конституції України.

"Указ виданий у повній відповідності з Основним законом...він передбачає ліквідацію, реорганізацію і створення центральних органів виконавчої влади. Це повноваження Президента, які він реалізує за поданням прем'єр-міністра. Вся конституційна процедура витримана", - наголосив міністр.

О.Лавринович також додав, що наступного тижня в рамках реалізації адмінреформи до Верховної Ради (ВР) України будуть направлені законопроекти про державну службу, про центральні органи виконавчої влади та законопроекти, що стосуються природних монополій та національних регуляторів, а також зміни до закону "Про Кабінет міністрів України".

Нагадаємо, сьогодні в результаті адмінреформи Президент України Віктор Янукович залишив без портфелів дев'ять міністрів.

Було звільнено: міністра житлово-комунального господарства Юрія Хіврича, міністра регiонального розвитку та будiвництва Володимира Яцубу, міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Равіля Сафіулліна, міністра праці і соціальної політики Василя Надрагу, міністра транспорту та зв'язку Костянтина Єфименка, міністра вугільної промисловості Юрія Ященка, міністра економіки Василя Цушка, міністра промислової політики Дмитра Колеснікова, міністра Кабінету міністрів Анатолія Толстоухова.

Зазначимо, у новому Кабінеті міністрів попередні посади зберегли шість міністрів. Зокрема, реорганізації не зазнали 6 міністерств, відповідно і не було указів про звільнення: міністра юстиції Олександра Лавриновича, міністра оборони Михайла Єжеля, міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, міністра охорони здоров'я Зиновія Митника, міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова та міністра фінансів Федора Ярошенка.

Раніше, 7 грудня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що під час адміністративної реформи в Україні відбудеться скорочення комітетів, відомств, штату чиновників і т.д.

1 грудня ц.р. міністр Кабінету міністрів України Анатолій Толстоухов прогнозував, що найближчим часом в уряді відбудуться кадрові зміни та скорочення.

В середині листопада Президент Віктор Янукович доручив прем'єр-міністру Миколі Азарову розглянути питання значного скорочення кількості державних службовців.

Раніше, 28 жовтня ц.р. Європейська комісія в рамках двосторонніх переговорів із Кабміном дала згоду на фінансування адміністративної реформи в Україні. В результаті реалізації проекту протягом 2011-2013 рр. до державного бюджету України безпосередньо надійдуть 70 млн євро.