А.Клюєв: Україна повинна забезпечувати себе вертольотами власного виробництва
Україна сьогодні має всі можливості для забезпечення в майбутньому власних потреб у вертольотах. Про це журналістам заявив перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.
«У нас виробляються двигуни практично до всіх типів вертольотів, які існують у світі. У нас є підприємства, які зможуть робити і корпуси, більшість вузлів і агрегатів для нових українських вертольотів. Тому ми просто зобов'язані в середньостроковій перспективі запустити їх власне виробництво», - зазначив А.Клюєв.
За його словами, на сьогодні парк вертольотів, які експлуатуються в нашій країні, досить застарів і потребує оновлення. Частка машин, що працюють до 10 років, не перевищує 15%. Вік же більшості вертольотів перевищує 20 років, повідомив перший віце-прем'єр-міністр. Якщо на початку 90-х років в Україні працювало близько 500 цивільних вертольотів, то на сьогодні зареєстровано трохи більше двохсот (без урахування машин Міноборони).
Перший віце-прем'єр-міністр заявив, що доручив Агентству з управління державними корпоративними правами спільно з Міноборони опрацювати оптимальну технологічну модель виробництва вертольотів, у тому числі, з використанням механізмів державно-приватного партнерства з ВАТ «Мотор Січ» та іншими підприємствами.
А.Клюєв повідомив, що «Мотор Січ» вже починає проводити модернізацію російських вертольотів Мі-8, в результаті чого подовжується термін їх служби. Він заявив, що вітчизняна промисловість уже готова частково забезпечувати наші потреби модернізованими вертольотами, продовжуючи їх ресурс на 7-10 років. За цей час необхідно спроектувати новий вітчизняний вертоліт, зазначив А.Клюєв.
Нагадаємо, 28 лютого повідомлялося, що "Мотор Січ" веде переговори про організацію складання вертольотів Мі-8Т на потужностях Вінницького авіаційного заводу. У прес-службі Вінницької облдержадміністрації (ОДА) тоді заявили, що "Мотор Січ" планує взяти в управління держпідприємство "Вінницький авіаційний завод" (ВіАЗ) і організувати на його потужностях складальне виробництво вертольотів. Сторони досягли попередньої домовленості і підписали відповідний протокол.