А.Клюєв: Товарообіг України з РФ за I кв. 2011 р. збільшився на 57%

Товарообіг України з Росією за перший квартал 2011 р. збільшився на 57%. Про це заявив перший віце-прем'єр уряду РФ Андрій Клюєв за підсумками переговорів зі своїм російським колегою Ігорем Шуваловим.

Товарообіг України з Росією за перший квартал 2011 р. збільшився на 57%. Про це заявив перший віце-прем'єр уряду РФ Андрій Клюєв за підсумками переговорів зі своїм російським колегою Ігорем Шуваловим, передає кореспондент РБК-Україна.

"За перший квартал поточного року товарообіг у нас збільшився на 57% у порівнянні з 2010 р. Тобто у нас досить великий прогрес у стосунках і те, що до нас приїхав Володимир Путін, - це додає ще більшу впевненість, що наші успіхи в торговельно-економічній сфері будуть інтенсивно розвиватися", - сказав А.Клюєв.

Раніше сьогодні прем'єр-міністр України Микола Азаров у Києві в ході бесіди зі своїм російським колегою Володимиром Путіним заявив, що Україна не задоволена нинішнім станом зовнішньої торгівлі з Росією.

За його словами, в даний час проводяться або завершені по три антидемпінгових розслідування з кожного боку. При цьому продовжує діяти ряд вилучень із загального режиму торгівлі.

Водночас, М.Азаров вказав на раніше заявлене бажання обох сторін максимально зняти всі наявні обмеження у взаємній торгівлі. "Очевидно, що існують механізми не дозволяють досягти відчутного прогресу в цій сфері", - сказав він.

М.Азаров сьогодні відзначив також, що Україна уважно спостерігає за інтеграційними процесами в рамках Митного союзу і розраховує, що вступ в дію Митного кодексу Росії, Білорусії і Казахстану не зробить негативного впливу на відносини учасників Митного союзу з зовнішніми торговельними партнерами.

Нагадаємо, 18 лютого міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко повідомив, що обсяг взаємної торгівлі товарами і послугами між Україною і Росією у 2010 р. збільшився в 1,6 разів, або на 15,3 млрд дол. - до 41,5 млрд дол.

Він зазначив, що в порівняні з показниками 2008 р. (цей показник складав 39,9 млрд дол.) обсяг взаємної торгівлі за 2010 р. перевищив цей показник на 3,8%. Крім того міністр зазначив, що наразі Україною вживаються заходи щодо розширення географії наших поставок у більш віддалені регіони РФ.

Обсяги зовнішньої торгівлі між Україною і РФ в 2009 р. скоротилися на 38% - до 22 млрд дол. США.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся