"ВимпелКом" і "Київстар" об'єднуються в одну компанію
Урядова комісія РФ з іноземних інвестицій схвалила угоду щодо об'єднання активів "ВимпелКому" і "Київстару". Про це повідомив сьогодні на прес-конференції за підсумками засідання комісії голова Федеральної антимонопольної служби Ігор Артем'єв.
Він відзначив, що тепер вони будуть працювати як об'єднана компанія. Загальний обсяг інвестицій в об'єднану компанію в період з 2010 по 2013 рр. оцінюється в 137 млрд руб.
При цьому І.Артем'єв додав, що по даній угоді ФАС не ставила будь-яких умов чи обмежень. "Угода схвалена в тому вигляді, в якому є", - відзначив він. За словами глави відомства, ця угода є найбільшою за останній рік і може бути реалізована в короткі терміни.
Як повідомлялося раніше, на початку жовтня минулого року російська Altimo і норвезька Telenor повідомили про досягнення угоди про об'єднання спільних активів "ВимпелКому" і "Київстар GSM". Таким чином, буде створений один з найбільших операторів стільникового зв'язку на ринках, що розвиваються - VimpelCom Ltd. Нова компанія зареєстрована на Бермудських островах, штаб-квартира розташується в Нідерландах, компанія пройде лістинг на Нью-Йоркській фондовій біржі.
Нідерландській холдинговій компанії буде належати по 100% "ВимпелКому" та "Київстару". У свою чергу акціонерна структура нової компанії буде виглядати наступним чином: Altimo буде належати 38,46% у статутному капіталі (43,89% голосуючих акцій) VimpelCom Ltd., норвезькій Telenor - 38,84% статутного капіталу (35,42% голосуючих акцій ).
У вільному обігу перебуватиме 22,7% статутного капіталу (20,69% голосуючих акцій). Очолив VimpelCom Ltd. Олександр Ізосімов, раніше був керівником "ВимпелКому".
У той же час, народні депутати Верховної ради України просять прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко не допустити об'єднання операторів мобільного зв'язку - "Київстару" і "ВимпелКому".
На думку депутатів, злиття призведе до фактичної монополізації радіочастотного ресурсу та суттєвого обмеження конкуренції на ринку мобільного зв'язку, зокрема до уповільнення темпів впровадження UMTS (стандарт зв'язку третього покоління; 3G) в країні.
Нагадаємо, компанія "Київстар" заснована в 1994 році, послуги мобільного зв'язку почала надавати в грудні 1997-го. "Київстар" - закрите акціонерне товариство, акціонерами якого є компанії "Telenor" (56,52%) і "Storm" (43,48%). Станом на початок 2009 року "Київстар" обслуговувала понад 23,45 мільйонів абонентів.
До групи "ВимпелКом" входять оператори зв'язку, що надають послуги зв'язку, а також передачі даних в Росії, Казахстані, Україні, Таджикистані, Вірменії, Грузії та Узбекистані. Абонентська база "ВимпелКому" налічує більше 58 мільйонів користувачів. ВАТ "ВимпелКом" володіє торговельною маркою "Білайн".
Основними акціонерами компанії є Altimo (управляє телекомунікаційними активами "Альфа-груп"), що володіє 44% голосуючих акцій "ВимпелКому", і норвезька Telenor (29,9% голосуючих акцій).
Наприкінці лютого 2008 р. ВАТ "ВимпелКом" завершило процес поглинання компанії Golden Telekom, яка є постачальником інтегрованих телекомунікаційних і інтернет-послуг в найбільших населених пунктах Росії і країн СНД. Всі акції Golden Teleсom, які не належали на той момент "ВимпелКому" (його дочірнє підприємство Lillian Acquisition консолідувало вже більше 90% акцій Golden Teleсom), були конвертовані в право отримати 105 дол. готівкою за акцію. Загальна сума операції склала 4,3 млрд дол. Цим об'єднанням "ВимпелКом" розраховував перетвориться з переважно мобільного оператора в інтегрованого провайдера послуг з позиціями на швидко зростаючих ринках широкосмугового доступу в інтернет, передачі даних і мобільного зв'язку. Крім того, в "ВимпелКомі" відзначали, що злиття сприяє створенню першого повністю інтегрованого провайдера телекомунікаційних послуг в Росії і країнах СНД.
Восени 2005 р. "ВимпелКом" придбав "Українські радіосистеми" (УРС, торгова марка WellCOM) за 231,3 млн дол. Операція була схвалена більшістю акціонерів "ВимпелКому". Telenor виступив проти придбання, порахувавши ціну завищеною, і розпочав судову тяганину з Altimo.