ru ua

«Газпром»: У I кв. 2010 р. «Нафтогаз України» недобрав передбачений контрактом газ

Автор: RBC.UA
У I кварталі 2010 р. "Нафтогаз України" відбирає менше газу, ніж передбачено контрактом. Про це було оголошено на зустрічі голови правління Олексія Міллера і міністра палива і енергетики України Юрія Бойка, яка пройшла напередодні в центральному офісі ВАТ "Газпром".

У I кварталі 2010 р. "Нафтогаз України" відбирає менше газу, ніж передбачено контрактом. Про це було оголошено на зустрічі голови правління Олексія Міллера і міністра палива і енергетики України Юрія Бойка, яка пройшла напередодні в центральному офісі ВАТ "Газпром".

В зв'язку з цим особливої актуальності набуває питання забезпечення необхідних об'ємів закачування газу в українські ПСГ (підземні газові сховища) на початок осінньо-зимового періоду 2010-2011рр., відзначили в «Газпромі».

"Ми повинні виходити з того, що "Нафтогаз України" на початок осінньо-зимового періоду 2010-2011рр. повинен мати в підземних сховищах необхідний об'єм газу, щоб без проблем пройти осінньо-зимовий максимум", - сказав О.Міллер. Він відзначив, що рішення цієї задачі необхідне як для забезпечення газопостачання споживачів України, так і для надійного транзиту російського газу до Європи.

Ю.Бойко на зустрічі відзначив, що нове керівництво українського паливно-енергетичного комплексу націлене на оновлення відносин з «Газпромом» і вибудовування справедливого, взаємовигідного партнерства в газовій галузі.

Відзначимо, що у зв'язку з фінансово-економічною кризою рівень споживання газу в Україні різко знизився. Згідно з домовленостями між урядами РФ і України 24 листопада 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз" підписали доповнення до контракту від 19 січня 2009 р., згідно з яким річна контрактна кількість газу на 2010 р. встановлена в об'ємі 33,75 млрд куб. м. Крім того, була закріплена відсутність штрафних санкцій за об'ємами споживання газу "Нафтогазом" в 2009 р.

Нагадаємо, 19 січня 2009 м. "Газпром" і "Нафтогаз України" підписали два контракти: купівлі-продажу газу на 2009-2019 рр. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр. відповідності з контрактом, 7 числа кожного місяця повинна здійснюватися оплата за російський газ, поставлений в попередньому місяці. Згідно з документами, "Газпром" і "Нафтогаз" з 1 січня 2010 р. перейшли до ціноутворення на газ і формування транзитного тарифу в повній відповідності з європейськими стандартами.

Раніше "Газпром" офіційно підтвердив, що "Нафтогаз України" розплатився за лютневі постачання газу. У свою чергу "Нафтогаз України" повідомив, що в лютому 2010р. Україна імпортувала близько 2 млрд куб. м російського газу на суму понад 600 млн дол. У січні ц.р. Україна імпортувала 2,55 млрд куб. м газу приблизно на 780 млн дол.