"Газпром збут Україна" підписав договір з "Нафтогазом" про купівлю газу на 2010 р.

Середа 18 листопада 2009 18:56
Автор: RBC.UA
Товариство з обмеженою відповідальністю "Газпром збут Україна" 13 листопада повністю погодило і підписало договір купівлі-продажу природного газу в 2010 р. з національною акціонерною компанією "Нафтогаз України".

Товариство з обмеженою відповідальністю "Газпром збут Україна" 13 листопада повністю погодило і підписало договір купівлі-продажу природного газу в 2010 р. з національною акціонерною компанією "Нафтогаз України". Про це повідомляє сьогодні прес-служба компанії. Відповідно до умов договору ТОВ "Газпром збут Україна" в 2010 р. придбає у НАК "Нафтогаз України" для подальшої реалізації підприємствам України природний газ в обсязі, що не перевищує 25% від загального обсягу імпортного природного газу, призначеного промисловим споживачам України.

 Договір укладений в рамках виконання умов контракту купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 рр., підписаного 19 січня 2009 р. між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".

 ТОВ "Газпром збут Україна" оголошує про початок договірної компанії з промисловими споживачами України щодо постачань природного газу в 2010 р.

 Нагадаємо, що ТОВ "Газпром збут Україна" є дочірньою компанією ВАТ "Газпром", створеною для роботи на українському ринку у виконання угоди про врегулювання стосунків в газовій сфері між Україною і Російською Федерацією. Компанія має в своєму розпорядженні дійсну ліцензію на постачання природного газу за нерегульованим тарифом.

У квітні 2008 р. на виконання домовленостей "Нафтогазу" і "Газпрому" ("Угода про розвиток стосунків в газовій сфері" від 12 березня 2008 р.), Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) видала ліцензію "Газпром збут Україна" на постачання 7,5 млрд. куб. м газу на рік за нерегульованим тарифом на 5 років. Після цього НКРЕ скоротила термін дії ліцензії до 1 року, а "Газпром збут Україна" оскаржила це рішення.

Домовленості про реалізацію 7,5 млрд. куб. м на рік "Газпром збутом Україна" на внутрішньому ринку були прийняті, виходячи з частки російського концерну 25% в спільному підприємстві "Укргаз-Енерго" ("Газпрому" належить 50% компаній "РосУкрЕнерго", яка володіє 50% "Укргаз-Енерго").

На початок 2008 р. "Укргаз-Енерго" було монопольним імпортером газу до України і основним постачальником промисловому сектору.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся