З січня "Газпром" поставлятиме газ Україні за ринковою ціною - 418 дол. за 1 тис. куб м. Про це в ефірі РБК-ТБ заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер. Він підкреслив, що таке рішення було ухвалене у зв'язку з відмовою України з пропозицією "Газпрому" поставляти газ за ціною 250 дол. за 1 тис. куб м.
З січня "Газпром" поставлятиме газ Україні за ринковою ціною - 418 дол. за 1 тис. куб м. Про це в ефірі РБК-ТБ заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер. Він підкреслив, що таке рішення було ухвалене у зв'язку з відмовою України з пропозицією "Газпрому" поставляти газ за ціною 250 дол. за 1 тис. куб м.
Раніше глава НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина заявив, що Київ має намір купувати газ у російського концерну по 235 дол. і додатково збирається підвищити плату за транзит газу до країн Європи. О.Дубина при цьому особливо відзначив, що запропоновані "Газпромом" умови не влаштовують "Нафтогаз України", оскільки компанія в цьому випадку зазнає збитки на суму близько 500 млн дол.
У свою чергу Президент України Віктор Ющенко заявив, що ціна російського газу в 2009 р. повинна коливатись в діапазоні від 204 до 210 дол. При цьому ставка транзиту повинні збільшитися з нинішніх 1,7 до 2-2,2 дол. за 1 тис. куб. м на відстань 100 км.
Нагадаємо, що термін попереднього контракту щодо постачань газу до України закінчився о 10:00 мск (9:00 за Києвом) 1 січня. Оскільки переговори на той момент були перервані, "Газпром" припинив постачання.
Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: