ua en ru

"Газпром" ставить під питання участь італійської Eni в "Південному потоці"

Автор: RBC.UA
Начальник департаменту зовнішньоекономічної діяльності російського ВАТ "Газпром" Станіслав Циганков заявив, що компанія вкрай незадоволена співпрацею з італійською Eni по газопроводу "Південний потік". Розбіжності наближаються до критичної точки, передає "РБК daily".

Начальник департаменту зовнішньоекономічної діяльності російського ВАТ "Газпром" Станіслав Циганков заявив, що компанія вкрай незадоволена співпрацею з італійською Eni по газопроводу "Південний потік". Розбіжності наближаються до критичної точки, передає "РБК daily".
"Газпром" має намір поставити під сумнів участь італійського концерну Eni в проекті "Південний потік" оскільки той, за словами представника "Газпрому", не виконує свої зобов'язання. С.Циганков заявляє, що італійська сторона блокує реалізацію морської ділянки проекту. Вона не погоджує робочі програми та не проводить ніякі платежі, підкреслив С.Циганков. За його словами, поки що за все доводиться платити "Газпрому".
Як раніше повідомив представник "Газпрому" Сергій Купріянов, на сьогодні, 12 квітня, запланований візит глави Eni Паоло Скароні до Москви. У рамках візиту планується ще раз обговорити конкретні питання по роботі італійської компанії в рамках "Південного потоку".
У свою чергу прес-секретар Eni Джанні Ді Джованні запевнив, що в проекті "Південний потік" все йде відповідно до спільними з "Газпромом" планами.
Нагадаємо, проект будівництва газопроводу "Південний потік" через акваторію Чорного моря в країни Південної та Центральної Європи реалізує ВАТ "Газпром" спільно з італійським концерном Eni і французьким Electricite de France (EdF).
Передбачається, що морська ділянка газопроводу пройде по дну Чорного моря від компресорної станції "Берегова" на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Його загальна довжина складе близько 900 км, максимальна глибина - більше 2 км, а продуктивність - 63 млрд куб. м на рік. Введення в експлуатацію газопроводу заплановане на кінець 2015 р. Вартість проекту, за оцінками «Газпрому», складе 8,6 млрд євро.
Для реалізації сухопутної частини проекту за кордоном підписані міжурядові угоди з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією і Хорватією. Крім того, зацікавленість у своїй участі в проекті висловила Румунія.

Відзначимо, раніше низка міжнародних експертів неодноразово заявляли, що економічних підстав для будівництва яких-небудь газопроводів в обхід України на сьогоднішній день немає, а в основі цих рішень - політичні мотиви.