ua en ru

3 суперника, 3 стилі, 3 підходи. Що чекає Україну на Євро

Автор: RBC.UA
Завершилося жеребкування Євро-2012. Кожна з 16 команд тепер знає - з ким їй належить грати, на якому стадіоні, якого числа. Тепер справа за підготовкою - тренуваннях, товариських матчах, травмах. Це основне, що може хвилювати тренерів і керівників національних збірних. А ми тим часом, подивимося, що ж нас, збірну Україну може очікувати на домашньому Євро.

Завершилося жеребкування Євро-2012. Кожна з 16 команд тепер знає - з ким їй належить грати, на якому стадіоні, якого числа. Тепер справа за підготовкою - тренуваннях, товариських матчах, травмах. Це основне, що може хвилювати тренерів і керівників національних збірних. А ми тим часом, подивимося, що ж нас, збірну Україну може очікувати на домашньому Євро.
Отже, суперників по групі у нас 3 - Англія, Франція та Швеція. Не найсильніші в Європі збірні, але й назвати їх прохідними суперниками дуже складно. Мрії про збірної Росії в одній групі з Україною не збулися. Але зате й німці з португальцями до нас не потрапили. Б-г милував. Маємо те, що маємо. Відповідно до цього і будемо міркувати.
Кожен із суперників демонструє абсолютно різні підходи до футболу. Спробуємо проаналізувати кожного з суперників на плюси і мінуси, чого боятися і що можна використовувати.
Першими проти українців зіграє Швеція. З цією командою Україна грала 3 рази. І жодного разу, в офіційному матчі.
01.06.2008, Швеція - Україна 0:1
09.02.2011, Швеція - Україна, 1:1 (пен. 4:5)
10.08.2011, Україна - Швеція, 0:1
Як видно, баланс зустрічей, на даний момент, рівний. Якщо не вважати перемогу по пенальті у фіналі товариського турніру на Кіпрі.
Головний плюс українців у матчі проти скандинавів це те, що це буде наш перший матч на турнірі. Ще й у Києві на "Олімпійському". Так що наші не повинні вдарити в бруд обличчям.
Шведи - команда середня за європейськими мірками. Великих зірок у команді немає, крім Златана Ібрагімовича. Але у форварда "Мілана" є одна проблема - він гравець настрою. Так що, якщо постаратися, то й його можна виключити. Хоч це і досить складно. Златана можна назвати найтехнічнішим гравцем збірної. В основному, команда демонструє стандартний скандинавський футбол. З великою кількістю подач в штрафну, дальніми ударами. Головний козир наших проти шведів - швидкість. При оптимальному стані, Ярмоленко і Коноплянка можуть "розривати" захист супротивника. Але для цього потрібно, що б наш захист грав дуже впевнено. Особливо опорники. На них ляже, швидше за все, найбільш складна робота. Відбирати м'ячі і швидко їх віддавати вперед. І головне, точно.
Наступними протистояти дружині Блохіна будуть французи. З командою Лорана Блана ми зустрічалися 6 разів.
27.03.1999, Україна - Франція, 0:0
04.09.1999, Франція - Україна, 0:0
06.06.2004, Франція - Україна, 1:0
02.06.2007, Франція - Україна, 2:0
21.11.2007, Україна - Франція, 2:2
06.06.2011, Україна - Франція, 1:4
Найбільш пам'ятні поєдинки з французами у наших були наприкінці 90-х. Тоді ми двічі розійшлися миром з майбутніми чемпіонами Європи. Тоді в обох країнах були свої "золоті роки". Українці цим "золотом", щоправда, скористатися не змогли, програвши плей-офф Словенії. З тих пір у французів дуже багато що змінилося. Команда поступово пішла з світових футбольних лідерів. Пережила хворобливу зміну поколінь. І тепер поступово намагається відновити колишню славу.
У нинішньої Франції є кілька явних лідерів - це "баварець" Франк Рібері і "реаліст" Карім Бензема. До них можна додати ще кілька гравців, але саме ці хлопці є основними вигадниками в команді.
Тому головним завданням наших гравців в грі проти французів, буде максимально не давати простору для швидких півзахисників суперника. Один з головних мінусів французів, це те, що вони дуже захоплюються своїми атаками і іноді забувають прикривати тили. Цим і потрібно буде скористатися.
Наступним нашим суперником стане збірна Англії. З родоначальниками футболу ми зустрічалися лише 4 рази. Назвати успішними їх не можна...
31.05.2000, Англія - Україна, 2:0
18.08.2004, Англія - Україна, 3:0
21.04.2009, Англія - Україна, 2:1
10.10.2009, Україна - Англія, 1:0
Напевно, багато хто пам'ятає матч у Дніпропетровську у відборі до ЧС в ПАР. Тоді українці в чудовому стилі змогли здобути свою єдину перемогу над суперником з елітного рангу. Тоді ще Шевченко не забив пенальті на початку першого тайму. Приємні спогади... Правда, англійцям тоді вже нічого не було потрібно. Вони забезпечили собі перше місце. Але британці не та команда, яка буде грати без мотивації. Для них це справа принципу. Нам тоді перемога була більш потрібна, і ми її отримали.
Головна проблема англійців на момент групового турніру Євро буде дискваліфікація головного диригента атак Уейна Руні. Гравець МЮ підвів свою команду в матчі проти Чорногорії, жорстко ударив суперника по ногах. Уейн пропустить усі три матчі в групі. Але Капелло все одно взяв Руні на Євро. Досить самовпевнений хід.
Сучасна Англія команда без "мегазірок". Але зірок - вистачає. Тих, хто може повести команду за собою в надлишку. Можна ділитися з іншими. Террі, Лемпард, Мілнер, Уолкотт - цей список можна продовжувати дуже довго. Тому, єдине, що може допомогти нашій команді 19 червня на "Донбас-Арені" - це максимальна зібраність усіх ліній команди. І вдача. Без неї ніяк.
Постараємося підвести підсумки. На папері всі ці розклади виглядають, звичайно, захоплююче. Але не варто забувати, що до Євро ще цілих півроку. І за цей час може змінитися занадто багато. Але на даний момент все виглядає досить привабливо. Якщо Олег Блохін зможе вбити в голови гравців нашої збірної відповідальний підхід до власних дій, а вони можуть - ми це бачили в матчі з німцями, то у нас можуть бути шанси. Головне, почати. А там, як піде.
І під кінець, додамо розклад матчів нашої команди на Євро:

Київ, 11 червня, 21:45
Україна - Швеція
Донецьк, 15 червня, 21:45
Україна - Франція
Донецьк, 19 червня, 21:45
Англія - Україна

Ярон Муравйов,
РБК-Україна