"Ворскла" сенсаційно обіграла "Дніпро", а "Металіст" повернувся на друге місце

У матчі суботи "Кривбас" мінімально обіграв на виїзді "Іллічівець". "Арсенал" і запорізький "Арсенал" по нулям завершили свій матч. А далі цікавіше - "Дніпро" вдома програв "Ворсклі". А "Металіст" 1:0 виграв у "Волині" і повернувся на друге місце.

Металіст - Волинь 1:0
Голи
: Шав'єр, 1
Металіст: Дишленкович, Вильягра, Пшеничних, Папа Гуйє, Азеведо, Краснопьоров, Едмар, Соса, Шав'єр (Бланко, 87), Марлос (Вілліан, 68), Кристальдо (Девіч, 66)
Волинь: Старцев, Симінін, Масло, Приндета, Занев, Скоба, Стевич (Шарко, 85), Бабирь (Овоникоко, 46), Савич, Пилипчук (Кінаш, 77), Суботіч
Видалення: Соса, 81

Гол Хавьєра вже на 33-й секунді матчу, який скористався пасом Хосе Соса, здавалось, поклав початок красивій та видовищній грі з багатьма гольовими нагодами. Однак решта ігрового часу проходила за незаперечної переваги господарів, та вони не поспішали засмучувати голкіпера гостей хоча б ще раз. До перерви Максима Старцева ще потурбували з дальньої дистанції Марлос та Марсіо Азеведо. Це була розминка для стража воріт. Трохи складніше йому довелось з Хавьєром, який вискочив на зручну ударну позицію, однак справа до гольового «дубля» не дійшла.

А от Владімір Дішленковиич так і не відчув загрози своїм воротам за всі 90 хвилин, тому що лучани лише зрідка переходили на чужу половину поля. Трохи агресивніше виглядала «Волинь» після перерви, та тепер мокрий газон, який чудово впорався зі зливою, все ж не було спільником атакувальних дій. Лише після виходу на заміну Марко Девіча та Вілліана Гомеса можна знову було побачити у наступі господарів. Аргентинець видав дві непогані передачі, та знову-таки Хавьєр, а пізніше Себастьян Бланко залишили рахунок мінімальним. Втім, і він, принаймні, до завтра дозволить «Металісту» перебувати на другому місці.

Дніпро - Динамо 1:2
Голи
: Жуліано, 90+1 - Мазух, 21 (у свої ворота), Громов, 83
Дніпро: Лаштувка, Федецький, Мазух (Кулаков, 61), Мандзюк, Стринич, Канкава (Шахов, 6; Коноплянка, 46), Кравченко, Жуліано, Селезньов, Матеус, Калініч
Ворскла: Долганський, Пердута (Курилов, 85), Даллку, Ткачук, Лагос, Чеснаков, Куценко (Кривошеєнко, 84), Маркоскі, Силюк (Сапай, 64), Дитина, Громов

Господарі зіткнулись з певними кадровими проблемами. Хуанде Рамос не зміг розраховувати на Руслана Ротаня, Романа Зозулю, лише вперше після травми у протоколі з'явився Євген Конополянка, вийшовши на другий тайм спробувати врятувати ситуацію. Ще погіршилась ситуація, коли вже на стартових хвилинах Джаба Канкава зазнав пошкодження і був замінений. «Ворскла» грала у традиційному складі. Хіба що роль нападника переходить від одного гравця до іншого, і тепер її виконував Артем Громов. Гості вирішили, що перервати безгольову серію можна лише граючи першим номером. Цим вони здивували опонентів, але не відступили, поки не досягли бажаного. Щоправда, забили не самі. Автоголом відзначився Онджей Мазух, який невдало перервав простріл Йована Маркоскі.

Лише після 30-ти хвилин гри «Дніпро» прокинувся і почав створювати справжні загрози для Сергія Долганського ледь не щохвилини. Євген Селезньов добив м'яч у сітку від стійки, та арбітри зафіксували офсайд у нападника. Фатально не щастило Ніколі Калінічу, Матеусу та тому ж Селезньову втілити у забитий гол свою незаперечну перевагу у цей відрізок поєдинку. Після перерви такого постійного тиску вже не спостерігалось. Ближче до завершення зустрічі відзначились полтавчани і самі. Це Громов замкнув передачу з лівого краю від Павла Ребенка. Міг доводити справу до розгрому Іван Кривошеєнко, та цього Ян Лаштувка не допустив. Натомість «Дніпро» встиг скоротити відставання на початку компенсованого часу, коли Джуліано закотив м'яч у порожні ворота - 1:2. Більшого господарі не досягли.

Іллічівець - Кривбас 0:1
Гол
: Федорчук, 41
Іллічівець: Худжамов, Бутко, Яворський (Ярошенко, 85), Ордець, Полянський, Ємельянов, Путівцев, Таргамадзе, Окриашвили, Федотов (Шевчук, 46), Фомін (Мандзюк, 61)
Кривбас: Боровик, Пашаєв, Лисицький, Сердюк, Гітченко, Федорчук (Мірошниченко, 80), Дедечко, Бартулович, Прийомов, Самодін (Шершун, 56), Антонов (Валєєв, 87)
Видалення: Прийомов, 54 (друга жовта картка)

Зважаючи на безпрограшно проведений березень з обох сторін, надзвичайного тиску та відповідальності не могло бути на жодній з команд. Саме цим і пояснюється гра у першому таймі практично без воріт, коли суперники хотіли перш за все поменше ризикувати. Основні загрози йшли після розіграшів стандартних положень або ж від дальніх ударів. Однак найчастіше захист просто не давав можливості м'ячу дійти до воротарів: спроби пробити блокувались, а найбільш небезпечними з них запам'ятались Давід Таргамадзе, Торніке Окріашвілі та Олексій Антонов. Коли тайм наближався до завершення, концентрації та уваги не вистачило господарям. Після подачі з центру поля Володимира Прийомова на вільне місце вискочив Валерій Федорчук, відірвався від Богдана Бутка та пробив над Рустамом Худжамовим.

Друга 45-хвилинка майже повністю пройшла за чисельної переваги «Іллічівця». Віктор Швецов роздавав футболісти жовті картки за дрібні фоли. Як наслідок, два «гірчичники» накопичились у Прийомова, але «Кривбас» проявив готовність до гри у меншості. Більш того, найбільш реальну нагоду змінити рахунок втратили саме гості. Антонов був близький до результативної передачі, однак Младен Бартулович влучив у дальню стійку чужих воріт. Важко криворіжцям довелось лише в останні кілька хвилин, та вони стійко захищались і зберегли мінімальну перевагу, залишивши позаду себе переможених.

Металург З - Арсенал 0:0
Металург З
: Хрдличка, Нестеров, Сахневич, Опанасенко, Матеус, Жуніор, Рудика (Лазарович, 85), Пісоцький, Гавриш, Матяж (Йокіч, 46), Ибраими (Слім, 63)
Арсенал: Рева, Обрадовіч, Одибе, Сантос, Аржанов, Шарпар, Богданов, Мартинюк (Хомин, 79), Ткачук (Адійя, 53), Герасим'юк (Старенький 73), Гоменюк

апорізький матч за своїм характером рівної боротьби був схожий на маріупольський, але тут суперники перебували у менш привабливому становищі. Біля кожних воріт час від часу виникало щось схоже на гольові моменти, але голкіперам не доводилось скаржитись на велику кількість роботи або надто підступні удари. У господарів здалеку влучно пробив Бесарт Ібраїмі, Сергій Рудика був ще більш наполегливим, однак без завершальної стадії. За киян найближчим до голу був колишній запоріжець Володимир Аржанов, але і в нього не складалось відкрити рахунок.

Трохи більш жвавим вийшов другий тайм, але здебільшого виконавська майстерність не дозволяла сподіватись на результативний футбол. Все йшло до того, що долю зустрічі може вирішити один момент. Таких епізодів у кожної зі сторін було по одному, але реалізація підвела і Рудику, і Майкла Одібе. Перший перекидав м'яч через Віталія Руденка, і шкіряна куля пройшла у лічених сантиметрах від цілі. Натомість нігерієць з «Арсенала» спрямував сферу у бокову стійку. Столична команда одного разу почала святкувати гол, але перед цим з боку Аржанова судді зафіксували порушення правил.