"Ворскла" розгромила "Металург", "Чорноморець" мінімально обіграв "Таврію"

"Ворскла",забивши тільки раз у першому таймі, ще чотири рази розписалася у воротах запорізького "Металурга". Єдиний гол Бакая приніс "Чорноморцю" перемогу над "Таврією". "Карпати" і "Говерла" нічиєю завершили західно-українське дербі. Та "Кривбас" з "Арсеналом" поділили очки в Кривому Розі.

Ворскла - Металург З 5:0
: Кривошеєнко, 9, Будник, 55, Безус, 77, 86, Громов, 88
Ворскла: Долганський, Матвєєв, Даллку, Краснопьоров, Скляр, Будник (Громов, 6, Безус, Кривошеєнко (Єрьоменко, 75), Чеснаков (Баранник, 81), Сапай, Селін
Металург З: Руденко, Опанасенко, Тейку, Рожич, Штурко, Пісоцький, Сидорчук, Жуніор, Лукьяновс, Бєлік (Каськов, 74), Воронков (Пуровіч, 46)

Гра гостей в останніх зустрічах доволі одноманітна: впертий, але на надто переконливий спротив супернику у першому таймі, і майже повна зупинка гри у за захисті після другого пропущеного голу. Саме таким був полтавський сценарій. «Ворскла» зусиллями Романа Безуса та Олександра Скляра одразу попередила Віталія Руденка, який повернувся до основного складу, що роботи у нього буде вдосталь. І перший гол можна назвати швидким. Дальнє закидання Арменда Даллку якнайкраще використав Іван Кривошеєнко. До кінця першої половини зустрічі господарі контролювали ситуацію на полі, але і самі не забили, і супернику не дозволили хоча б раз потурбувати Сергія Долганського.

Трохи воротарю полтавчан довелось попрацювати у середині другої 45-хвилинки, але було це вжне після другого результативного удару його партнерів. Це Безус розпочав свій бенефіс, зробивши більшу частину роботи, а Євген Буднік просто не зіпсував зусилля одноклубника і реалізував свій вихід на ворота гостей - 2:0. Не зумівши швидко скоротити рахунок, згодом «Металург» змирився з поразкою, а «Ворскла» і не думала зупинятись. Тому ще два голи Безуса і його ж вивірений пас на Артура Громова, призвели до рекордного рахунку на полтавському стадіоні - 5:0. Запоріжці б'ють інші рекорди, але зі знаком «мінус».

Кривбас - Арсенал 1:1
: Антонов, 87 (з пен.) - Міколюнас, 90
Кривбас: Рева, Пашаєв, Лисицький, Лобжанідзе, Сердюк, Льопа, Валєєв, Прийомів, Бартуловіч (Еслинек, 62), Самодін (Бабатунде, 86), Антонов (Петров, 90+1)
Арсенал: Паньків, Матуку, Симоненко (Гітченко, 76), Польовий, Леандро, Валяєв, Флореску, Старгородський (Міколюнас, 57), Шацьких, Адійя (Кобахідзе, 69), Ковпак

татистика протистоянь останніх років віддавала явну перевагу киянам. До того ж гості, у разі перемоги, знову могли порівнятись з «Металістом» і наблизитись на відстань трьох очок до призерських місць. Однак сама гра засвідчила більше прагнення атакувати саме з боку «Кривбаса». З мінімальної кількості загроз воротам господарі були більш продуктивні. У першому таймі у них виділявся Младен Бартуловіч, а після перерви з'явились нові герої.

Зокрема, Дмитро Льопа та Павло Пашаєв примусили попрацювати Юрія Паньківа. Єдине, у чому «Арсенал» не програвав з ігрових компонентів, так це у кількості зароблених штрафних. Доволі довго користі від стандартів не було, але під завісу зустрічі саме це врятувало «канонірів». А кількома хвилинами раніше Іржі Єслінек був збитий у чужому штрафному майданчику Еріком Матуку, і Олексій Антонов у другому матчі поспіль не схибив, пробиваючи з 11-метрової позначки. Але це по-спортивному розізлило «Арсенал», і досить швидко після подачі зі штрафного від Максима Шацьких Саулюс Міколюнас головою зрівняв цифри на табло. У компенсований час Шацьких заробив вільний удар у 12-ти метрах від воріт, але потужна «стінка» врятувала «Кривбасу» одне очко.

Чорноморець - Таврія 1:0
Гол
: Бакай, 70
Чорноморець: Безотосний, Зубейко (Діденко, 90), Бергер, Фонтанелло, Сантана (Кутас, 46), До. Ковальчук, Політило, Матос, Бакай (Балашов, 80), Бобко, Джедже
Таврія: Погорілий, Буссаиди, Єзерський (Едуардо, 46), Путраш (Гуменюк, 58), Селіо, Романчук, Гомес (ФещукЮ 74), Свенссон, Назаренко, Калиниченко, Шиндер

Очікувана непоступлива боротьба не призвела до великої кількості голів - у першу чергу, «Таврія» залишилась вірною собі. Але лише наполовину, оскільки не змогла продовжити «суху» серію. Щодо ходу поєдинку, то він не зовсім логічно відбивав його зміст. У першій половині «Чорноморець» позначив своє велике бажання перемогти, але не зумів його матеріалізувати. Зокрема, Леонардо побачення з Сергієм Погорілим завершив трохи невлучно. У перерві Олег Лужний поміняв Володимира Єзерського, і, можливо, саме досвіду ветерана не вистачило у ключовому епізоді матчу.

Друга 45-хвилинка вже тривала під акомпанемент атак кримчан. У них мали можливість забивати Максим Калініченко, Антон Шиндер, було багато дальніх ударів, серед авторів яких варто виділити Карла Свенссона. Але при цьому гості не встежили за Елісом Бакаєм, який в контратаці після чудового дальнього пасу Кирила Ковальчука двома дотиками вирішив долю переможця на користь себе та партнерів. «Таврія» не здалась на милість господарів, і гравці команди задовольнили тренера своєю відданістю. За його словами, лише брак майстерності під час завершень комбінацій став причиною негативного результату. Одесити покращили своє становище, але все ще відстають на одне очко від переможених.

Карпати - Говерла 1:1
: Гладкий, 56 - Райчевіч, 45
Карпати: Мисак, Озаркив, Балажиц, Мілошевіч, Ощипко, Даушвили, Кенія (Худоб'як, 83), Штилич, Ксьонз (Кополовець, 59), Лукас, Касьян (Гладкий, 46)
Говерла: Бабенко, Бордіян, Єлісєєв, Малишич, Макаренко, Одонкор (Ситник, 58), Райчевіч, Трухін, Едігарян (Печонкін, 71), Балафас, Ле Таллек (Тодоров, 85)

Сюжет цього матчу чимось нагадав інший доленосний поєдинок ужгородців, який вони місяць тому проводили у Запоріжжі. Активність «Карпат» на початку зустрічі була даниною власним глядачам. Найбільш корисними серед господарів були Лукас та Павло Ксьонз. «Говерла» нечасто переходила у наступ, але коли справа до цього доходила, одразу з'являлась робота для Романа Мисака. Після прострілу Давіда Одонкора Дамьєн Ле Таллек двічі поспіль бив зблизька, однак спочатку влучив у голкіпера, а на добиванні направив м'яч вище поперечини. Схожа комбінація, але з лівого флангу вже була використана гостями. Дмитро Трухін допоміг відзначитись Мірко Райчевічу, і це була остання хвилина тайму.

Відверто вгадав із заміною Ніколай Костов, який випустив Олександра Гладкого замість Олександра Кас'яна. Вже за перші 10 хвилин після відпочинку Гладкий та Ксьонз перевірили на міцність стійку воріт суперника. Та все ж третя спроба виявилась успішною: Лукас та Семір Штіліч створили всі передумови Гладкому для голу своєї команди. Залишалось грати ще понад півгодини, але господарі не зуміли підтримувати той самий високий темп. «Говерла» була свідомою того, що її у гостях нічия цілком влаштує. Саме так гра і завершилась, яка зберегла розрив на межі «зони вильоту» різницю у два очки на користь «Карпат».