"Волинь" розгромила Запоріжжя, "Карпати" продовжили програвати, а "Ворскла" і "Таврія" сильнішого не виявили

У 10-м турі українського чемпіонату луганська "Зоря" обіграла "Карпати" 2:1. "Чорноморець" з тим же рахунок програв в Маріуполі "Іллічівцю". В Києві "Арсенал" розібрався з "Говерлою" 2:0. А "Волинь" влаштувала погром "Металургам" в Запоріжжі. І "Таврія" з "Ворсклою" сильнішого виявити не змогли - нульова нічия.

Зоря - Карпати 2:1
: Галюза, 56 (з пенальті), Худзік, 68 - Ощипко, 59
Зоря: Постранський, Чайковський (Каменюка, 39), Шунич, М. Білий, Гнатович, Грицай, Галюза, Любеновіч (Худзік, 62), Данило, Липартия (Ярмаш, 85), Ідахор
Карпати: Богатинов, Озаркив, Пластун, Балажиц, Ощипко, Даушвили (Касьян, 87), Худоб'як, Штилич, Пучковський (Мисак, 54), Ярмаш (Кополовець, 76), Лукас
Видалення: Богатинов, 52

Суперники підійшли до зустрічі у поганому настрої та з доволі тривалими безвиграшними серіями. За таких умов очна зустріч була певним випробуванням на міцність. У першому таймі «Зоря» на правах господарів володіла територіальною перевагою, трохи більше прагнула бити по воротах, однак завершальні удари явно не виходили у жодної з команд. Слід відзначити у господарів Лакі Ідахора, випустивши якого цього разу у стартовому складі, Юрій Вернидуб вгадав. Однак позначилось це вже після перерви.

У другому таймі перший підступний удар у дальню «дев'ятку» був на рахунку Ігоря Худоб'яка - невеличкий промах. А от прорив Ідахора відіграв одна з найвирішальніших ролей матчу. Нігерієць встиг пробити по воротах - неточно, але за мить після удару у нападника врізався Мартін Богатінов. За фол у штрафному майданчику Анатолій Жабченко призначив пенальті та вилучив македонського голкіпера. З пенальті Ілля Галюза у нинішньому сезоні не хибить. Навіть у меншості «Карпати» швидко відігрались. Ризиковане підключення до нападу Ігоря Ощипка було виправданим, і він після передачі Семіра Штіліча по центру метрів з 18-ти пробив Віталія Постранського - 1:1. За рівного рахунку львів'яни надто притиснулись до своїх воріт, і величезний тиск господарів призвів до переможного голу Павла Худзіка. Цей гравець щойно вийшов з лави запасних і обережно направив м'яч у порожні ворота. Все для партнера майстерними діями зробили Джаба Ліпартія та все той же Галюза.

Іллічівець - Чорноморець 2:1
: Чижов, 17, Федотов, 66 - Політило, 51
Іллічівець: Худжамов, Бутко, Чижов, Іщенко Путівцев, Гречишкин, Ярошенко (Яворський, 80), Федотов, Таргамадзе, Окриашвили (Пуканич, 90+3), Фомін (Кравченко, 68)
Чорноморець: Безотосний, Зубейко, Бергер, Фонтанельо, Сантана, До. Ковальчук (Діденко, 85), Політило, Балашов (Бакай, 62), Джа Джедже (Васін, 85), Бобко, Бурдужан

Тренери обох команд спостерігали за матчем з трибун, однак відбувається це з різних причин. До такої позиції у нинішньому сезоні Миколи Павлова вже всі звикли, а от Роман Григорчук зі своїм помічником Михайлом Савкою дискваліфіковані на один поєдинок за нестриманість під час зустрічі минулого туру. За таких рівних умов «Іллічівець» скористався перевагою власного поля, що у поточному турнірі є для них рідкістю. У першому таймі Олександр Чижов прийшов на розіграш кутового і зробив це недаремно. Одразу одесити винесли м'яч за межі штрафного майданчику, та атака другим темпом дозволила відзначитись захисникові - вперше за 5 останніх сезонів у Прем'єр-лізі.

Друга половина зустрічі залишилась за «Чорноморцем». Одну з атак гостей чудовим ударом з-за меж штрафного майданчику у дальню «дев'ятку» завершив Сергій Політило. «Моряки» і надалі продовжували йти на штурм чужих воріт, натомість пропустили курйозний м'яч у власні. Після удару Давіда Таргамадзе і рикошету від Маркуса Бергера краще за всіх у моменті зорієнтувався Віталій Федотов - 2:1. А от за рахунку на користь маріупольців гості вже не зуміли створити багато, тому підсумковий рахунок виглядає доволі логічно.

Арсенал - Говерла 2:0
: Гоменюк, 45+1, Ковпак, 68
Арсенал: Паньків, Матуку, Симоненко, Польовий, Леандро, Кобахідзе (Ковпак, 63), Флореску, Старгородський (Валяєв, 80), Шацьких, Адійя (Міколюнас, 64), Гоменюк
Говерла: Бабенко, Бордіян, Єлісєєв, Малишич, Макаренко, Райчевіч, Едігарян, Балафас, Одонкор (Косирін, 70), Трухін, Тодоров (Ле Таллек, 52)
На 79-ї хвилині Косирін не реалізував пенальті (воротар)

У киян трохи покращилась ситуація з лавою запасних, що, зрештою, і допомогло зі здобуттям чергових 3-х очок. Однак за грою «Говерла» мало чим поступалась більш досвідченому супернику. Особливо це стосується першого тайму, коли ужгородці значно більше часу за господарів провела на чужій половині поля. Цілком можна було розраховувати на перший гол саме у ворота «канонірів», коли Сотіріос Балафос вивів сам на саам Артура Єдігаряна, однак вірменин пробив у голкіпера. Досить алогічним, але цілком типовим вийшов гол «Арсенала». За кілька миттєвостей до перерви Максим Шацьких віддав черговий результативний пас зі стандартного положення, а Володимир Гоменюк розібрався із захисниками у безпосередній близькості від воріт.

Пропущений м'яч дещо погіршив гру «Говерли» у другому таймі. «Арсенал» згадав, хто господар поля. При цьому друге взяття воріт сталося несподівано. Звичайний далекий пас зі свого штрафного майданчика, помилка у грі головою Віталі Бордіяна, і Гоменюк виводить практично на порожні ворота Олександра Ковпака, який щойно відновився від травми і за кілька хвилин до голу знову з'явився на футбольному полі. Майже одразу Єдігарян мав повертати інтригу, але ударом ножицями пробив трохи вище поперечини. Потім Олександр Косирін не забив ще й пенальті. Майстер по відбиттю 11-метрових Юрій Паньків зберіг свій показник за цим параметром на рівні 50%. Столичні футболісти лише раз наблизились до «великого» рахунку, та Дмитро Бабенко врятував ворота після спроби Георге Флореску забити з 15-ти метрів.

Металург З - Волинь 0:3
: Пилипчук, 34, Биквалфи, 34, Аржанов, 50
Металург З: Шевченко, Опанасенко, Парцванія, Сидорчук (Лукьяновс, 46), Цуріков, Соболь, Пісоцький (Лазарович, 27), Рудика, Тейку, Жуніор (Воронков, 65), Пуровіч
Волинь: Литовченко, Симінін, Шандрук, Шиков (Масло, 52) Занев, Изворану, Пилипчук, Стевич, Аржанов, Биквалфи (Савич, 81), Бобир (Овоникоко, 74)

Не лише за рахунком, а й за всіма іншими складовими футболу «Металург» поступився лучанам. Тривалий час гра проходила на одній половині поля запорізькій. Найактивнішим у цих намаганнях був Сергій Пилипчук, який і сам завершував атаки, і асистував партнерам, і заробляв стандартні положення. Тому логічно, що саме він розпечатав ворота Олексія Шевченка. Після навісу Володимира Аржанова це було не важко: просто замкнути з двох метрів точну передачу. Наступна атака поглибила відставання господарів, коли Бікфалві вирішив самостійно перевірити метрів з 22-х надійність голкіпера - той виявився неготовим - 0:2.

Мало що змінилось і після відпочинку. Доволі швидко «Металург» втретє капітулював, коли Сілвіу Ізворану знайшов на лінії воротарського майданчика Аржанова, і той єдиним дотиком залишив у ролі статистів усіх суперників, які його оточували. Надалі команди практично догравали. «Волинь» не докладала великих зусиль, щоб довести справу до розгрому, але одночасно не дозволила запоріжцям навіть голу престижу.

Таврія - Ворскла, 0:0
Таврія
: Погорілий, Буссаиди (Путраш, 90+4), Єзерський, Селіо, Романчук, Гаджиєв (Гоменюк, 46), Назаренко, Свенссон, Гомес, Шиндер (Калиниченко, 46), Фещук
Ворскла: Долганський, Даллку, Сапай, Чеснаков, Селін, Матвєєв, Краснопьоров, Громов (Ченбай, 90+2), Кривошеєнко (Чичиков, 69), Будник (Скляр, 73), Безус

За поведінкою господарів можна було зробити висновок, що вони більш задоволені власними здобутками, аніж «Ворскла». Саме полтавчани, незважаючи на статус гостей, майже весь час провели в атаках. Перший тайм вони діяли різноманітно, використовували як фланги, так і центральну зону. Однак кримчани бездоганно грали у власному штрафному майданчику, звівши до мінімуму навантаження на Сергія Погорілого. Його тезка та колега Сергій Долганський взагалі лише зрідка вступав у гру.

Трохи більш жвавими стали дії обох команд після перерви. М'яч менше затримувався у центрі поля, швидкості зросли, але це зовсім не додало роботи голкіперам. Навіть традиційно небезпечні стандартні положення, яких було вдосталь на обох половинах поля, цього разу легко розбивались через захисні мури. Коли вже суперники показували, що погодились на нічию, Сергій Свистун вперше у Чемпіонаті кинув у бій молодого Олександра Скляра, і його бажання зарекомендувати себе стало визначальним у черговому спалаху активності гостей. Також у ці хвилини друге дихання проявилось у Романа Безуса. Втім, жодні зусилля забити єдиний гол за ігровий час так і не матеріалізувались.