ru ua

"Укргазвидобування" спільно з Shell почали буріння першої пошукової свердловини

Автор: RBC.UA
Компанія Shell і "Укргазвидобування" почали буріння першої пошукової свердловини в рамках договору про спільну діяльність, передає кореспондент РБК-Україна.

Компанія Shell і "Укргазвидобування" почали буріння першої пошукової свердловини в рамках договору про спільну діяльність, передає кореспондент РБК-Україна.

Свердловина Біляївська-400 знаходиться біля села Веселе в Первомайському районі Харківської області. Мета буріння - пошук покладів природного газу в ущільнених пісковиках. Договір передбачає проведення пошуку, розвідки та видобування вуглеводнів на ліцензійних ділянках загальною площею близько 1300 км2 в Харківській області. Частки Shell і ДК "Укргазвидобування" у цьому проекті складають 50% кожна.

У церемонії, присвяченій початку буріння, бере участь Президент України Віктор Янукович, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, виконавчий віце-президент з питань геологорозвідки компанії Shell, і глава компаній Shell в Україні Грехем Тайлі.

За словами Віктора Януковича, буріння буде проходити до глибини 5 тис. 250 метрів: "В добу буде добуватися близько 300 куб метрів газу. Дуже важливо, що ці роботи проводяться з нашим партнером і інвестором компанією Shell".

Заплановані терміни буріння першої свердловини - 5-6 місяців.

Договір про спільну діяльність ДК "Укргазвидобування" і компанія Shell Exploration and Production Ukraine підписав 1 вересня 2011 р. Згідно з договором Shell буде розробляти родовища газу на шести ліцензійних ділянках в Харківській області: Шебелинському, Західно-Шебелинському, Павловсько-Світловська, Мелеховський, Герсеванівському і Ново-Мечебіловском територією близько 1300 кв. км. Планується, що вкладення складуть 800 млн дол.

Домовившись з українською компанією про спільну діяльність Грехем Тайлі зазначив: "Видобуток газу зі щільних пісковиків - це потенційно наступний наш великий проект. Свого часу в США розробка цього виду газу викликала революцію - країна різко знизила імпорт газу, а його ціна значно впала. Однак зараз поки рано робити якісь прогнози щодо масштабів видобутку сланцевого газу і його економічної привабливості для українського ринку ".

Нагадаємо також, що Shell і Chevron Україна вибрала розробниками сланцевих родовищ. Інвестиції в Олеському і Юзівське родовища сланцевого газу в Україні за 30 років можуть скласти 50-70 млрд дол За оцінками геологів, запаси газу на Юзівському родовищі можуть становити 2 трильйони кубометрів, на Олеському - до 1,5 трильйона.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров, який зараз перебуває у відпустці для ведення виборчої кампанії, раніше відзначав, що в 2013 р. на українських родовищах, які використовуються довгий час, буде побудовано шість установок для дожима газу. Ця техніка забезпечує додатковий тиск в газовому пласті і дозволяє збільшити видобуток вуглеводнів.

Читайте також: Україна оголосить конкурси на укладення УРП по чотирьох нафтогазовиї ділянках

Зазначимо, що згідно з даними Держстату видобуток природного газу в Україні за 8 місяців 2012 р. На аналогічному періоду 2011 р. зменшилася на 0,1% - до 12,7 млрд куб. м. Видобуток газу в серпні склала 1,6 млрд куб. м, що на 0,3% менше, ніж місяцем раніше, і на 0,1% менше, ніж роком раніше.

Royal Dutch Shell - найбільша за ринковою вартістю в Європі нафтова компанія. Чистий прибуток британо-голландського гіганта (що припадає на частку акціонерів материнської компанії) в I кварталі 2012 р. знизився на 0,7% - до 8,72 млрд дол проти відповідного показника річної давності на рівні 8,78 млрд дол