ua en ru

"Укрексімбанк" розмістив п'ятирічні євробонди на 500 млн дол., - джерело

Автор: RBC.UA
"Укрексімбанк" розмістив п'ятирічні євробонди на 500 млн дол. з прибутковістю 8,75% річних. Про це виданню "Комерсант-Україна" повідомило джерело на фінансовому ринку.

"Укрексімбанк" розмістив п'ятирічні євробонди на 500 млн дол. з прибутковістю 8,75% річних. Про це виданню "Комерсант-Україна" повідомило джерело на фінансовому ринку.

"Укрексімбанк" у 2013 році першим серед інших емітентів вийшов на зовнішній ринок публічних запозичень. "Він розмістив п'ятирічні євробонди на 500 млн дол. з прибутковістю 8,75% річних", - повідомило джерело. Лід-менеджерами розміщення виступили Credit Suisse і Morgan Stanley. Кошти залучалися через британську компанію Biz Finance PLC, яка надасть "Укрексімбанку" кредит на залучену у інвесторів суму. В "Укрексімбанку" коментувати умови свого розміщення вчора відмовилися.

Рейтингові агентства вже відреагували на цей випуск боргових паперів. Moody's присвоїло випуску довгостроковий рейтинг B3 з негативним прогнозом, а Fitch - рейтинг B(exp). "Рейтинги відображають значну подушку капіталу і гарний прибуток до відрахування в резерви під знецінення кредитів, доступний для покриття збитків, комфортну ліквідність і істотну корпоративну клієнтську базу",- говориться у звіті Fitch.

Читайте також: Fitch присвоїло середньостроковим зобов'язанням "Укрексімбанку" рейтинг В(EXP)/RR4

Випуск євробондів "Укрексімбанку" став четвертим, що перебуває в обігу. Крім нього, на вторинному ринку торгуються папери, випущені в гривні на суму 2,39 млрд грн (еквівалент 300 млн дол.), з погашенням в 2014 році, єврооблігації на 750 млн дол. з погашенням в 2015 році і на 125 млн дол. з погашенням в 2016 році.

У сумі на ринку торгуються папери "Укрексімбанку" на 1 млрд 675 млн дол.

Вартість залучення виявилася вищою, ніж останні розміщення українських емітентів на внутрішньому і зовнішньому ринках. 20 вересня Мінфін залучив на зовнішньому ринку 600 млн дол. під 7,46% річних. А 8 січня відомство продало на внутрішньому аукціоні валютні облігації внутрішньої держпозики на 530 млн дол. під 7,5%. Через тиждень, 15 січня, в бюджет надійшло ще 62,9 млн дол. під 8,25%.

Про переплату говорить і той факт, що прибутковість єврооблігацій "Метінвесту" з погашенням, як і "Укрексімбанку", в 2018 році становить на вторинному ринку 8,47-8,59%. "Держбанк тісно співпрацює з урядом, якому потрібні гроші. Запропонована банком прибутковість могла бути з невеликою премією", - впевнений співрозмовник газети. Вже 30 січня Мінфін повинен виплатити Міжнародному валютному фонду 405 млн дол. До кінця року виплати Мінфіну складуть 2,5 млрд дол. (разом з НБУ - 5,8 млрд дол.). Втім, за словами фахівця відділу продажу боргових цінних паперів Dragon Capital Сергія Фурси, ціна залучення коштів "Укрексімбанком" відповідає нинішній прибутковості паперів банку на вторинному ринку.

Читайте також: "Укрексімбанк" збільшив чистий прибуток в III кварталі на 22,7% - до 27,4 млн грн

Учасники ринку впевнені, що після "Укрексімбанку" папери розмістять і інші компанії. "Ми очікуємо, що в I півріччі на зовнішні ринки запозичення вийдуть ще чотири-п'ять емітентів, включаючи суверена. Причому серед них будуть не тільки досвідчені позичальники, але і дебютанти, наприклад "Укрзалізниця"",- говорить Сергій Фурса. Ще в минулому році генеральний директор "Укрзалізниці" Володимир Козак заявляв про плановане розміщення єврооблігацій українських залізниць на загальну суму 1 млрд дол. Дебютантами можуть стати і структури бізнесмена Дмитра Фірташа, наприклад компанія Ostchem. "Ситуація на зовнішніх ринках стабілізувалася, тому нерезидентам цікаві всі папери з високим купонним прибутком",- говорить керівник аналітичного підрозділу групи "Інвестиційний капітал Україна" Олександр Вальчишен.

Серед тих, хто вже залучав кошти на зовнішніх ринках, повторно вийти можуть "Ощадбанк" і "ПриватБанк", якщо у них буде потреба у валютних ресурсів. Інші банки, раніше залучали кошти шляхом розміщення євробондів, "Альфа-Банк", "УкрСиббанк", банк "Фінанси і Кредит" - поки не висловлювали зацікавленість у виході на борговий ринок. "Кредитування у валюті всередині країни дуже обмежена, з зовнішніми боргами банки в основному розплатилися, тому потреби у валюті у них немає", - пояснив Сергій Фурса.

"Укрексімбанк" - універсальна кредитно-фінансова установа, 100% акцій якої належить державі в особі Кабінету Міністрів України. Банк незмінно входить до групи найбільших банків в Україні. "Укрексімбанк" має найпоширенішу в Україні мережу банків-кореспондентів (понад 850 банківських установ у різних країнах світу). Статутом Банку визначено, що АТ "Укрексімбанк" засновано для залучення зовнішніх і внутрішніх кредитних ресурсів в економіку України, надання та отримання кредитів від імені та за дорученням Кабінету Міністрів України, фінансування та гарантування експортно-імпортних операцій підприємств, обслуговування державного зовнішнього боргу України, здійснення операцій на грошовому, валютному та фондовому ринку, здійснення комплексу заходів щодо фінансування інвестиційних проектів, надання банківських послуг, співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями, впровадження інших видів діяльності.