"Українську біржу" і ПФТС об'єднають не раніше осені

Російська біржа ММВБ-РТС готова розглянути питання про об'єднання українських "дочок" - ПФТС (володіє 50% +1 акція) та "Української біржі" (заявлялося про володіння 43%, тоді як офіційно - лише 22,44%). Президент ММВБ-РТС Рубен Аганбегян заявив в понеділок за підсумками ради директорів, що в даний момент біржа розглядає стратегію міжнародного розвитку в рамках загальної стратегії майданчика. "У ПФТС та УБ істотно розрізняється структура акціонерів, незважаючи на те, що ми є основним об'єднуючим елементом, потрібно буде врахувати інтереси всіх, тому об'єднання бірж в Україну планується закінчити не раніше осені", - сказав він. На IV квартал заплановано IPO російської майданчики.

Російська біржа ММВБ-РТС готова розглянути питання про об'єднання українських "дочок" - ПФТС (володіє 50% +1 акція) та "Української біржі" (заявлялося про володіння 43%, тоді як офіційно - лише 22,44%). Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна". Президент ММВБ-РТС Рубен Аганбегян заявив в понеділок за підсумками ради директорів, що в даний момент біржа розглядає стратегію міжнародного розвитку в рамках загальної стратегії майданчика. "У ПФТС та УБ істотно розрізняється структура акціонерів, незважаючи на те, що ми є основним об'єднуючим елементом, потрібно буде врахувати інтереси всіх, тому об'єднання бірж в Україну планується закінчити не раніше осені", - сказав він. На IV квартал заплановано IPO російської майданчики.

До об'єднання вже почали готуватися і в Україні. Як стало відомо виданню, в квітні біржової ради "Української біржі" створив робочу групу з інтеграції ПФТС та УБ. "Поки вона нічого не розробила. На даний момент є три-чотири варіанти, але поки шляхи їх реалізації не зрозумілі", - сказав голова біржової ради УБ, генеральний директор ІК Concorde Capital Ігор Мазепа. Керуючий директор ІК "Трійка Діалог Україна" Артемій Єршов лише повідомив, що "поки остаточної позиції немає, і пропозиції не сформульовані".

За інформацією джерел видання, минулого тижня пропозиції групи були представлені члену правління ММВБ-РТС Марині Медведєвої, яка курирує українські активи. "Я пропонував лише один варіант, оформлений у вигляді документа з назвою" Стратегія спільного розвитку УБ та ПФТС", - підтвердив цю інформацію член біржової ради УБ, партнер ІГ "Універ" Олексій Сухоруков. Деталі стратегії не розголошуються, але акціонер однієї з бірж сказав, що стратегія припускає відмову ПФТС від ліцензії організатора торгів з подальшою орієнтацією на клірингову діяльність або товарний ринок.

Ще в грудні колишній куратор від ММВБ-РТС Максим Волков заявляв, що вести переговори про злиття бірж можна буде тільки після того, як "у ПФТС буде значний обсяг бізнесу". "Поспіху в об'єднанні немає. Я бачу лише необхідність швидше визначити спільну стратегію двох бірж. Зараз йде внутрішня конкуренція", - сказав Сухоруков. Відзначимо, що в стратегії розвитку ПФТС закріплена відмова від розвитку ринку акцій з переходом на спеціалізацію на непрофільних для УБ облігаційному і товарному ринках. На ММВБ-РТС повідомили, що "будь-які пропозиції учасників будуть уважно розглядатися".

Незважаючи на те що стратегія зачіпає обидві біржі, менеджмент і акціонери ПФТС до участі в роботі над нею не залучалися. "Ця група була створена рішенням їх ради з числа акціонерів УБ. Яке ми маємо до неї ставлення?" - Відповів глава правління ПФТС Олександр Скляров. "При УБ є робоча група по об'єднанню, а при ПФТС - ні. Про який думці можна говорити, якщо одна розробляє, а інша навіть не в курсі?" - обурений член ради ПФТС Сергій Бродович.

Одним з важливих питань при злитті є оцінка акцій - акціонери ПФТС готові довіритися тільки незалежного оцінювача. За словами голови ради директорів ГК "Інвестиційний Капітал Україна" Валерії Гонтарєвої, оцінкою повинна зайнятися компанія з великої трійки: "У ПФТС є 73 млн грн, а у УБ - ні копійки. Їх об'єднує те, що ні та, ні інша нічого не заробляють . Нехай їх оцінить незалежний оцінювач ".

Акціонери, які голосуватимуть проти об'єднання, зможуть пред'явити свої акції до викупу за ринковою ціною. Останні угоди з акціями УБ проходили за ціною 3,7 від номіналу, тоді як покупка акцій ПФТС здійснювалася по 1,1 номіналу. Сергій Бродович не виключає, що такою можливістю може скористатися асоціація "Фондове партнерство", яка володіє близько 15% акцій ПФТС. Акціонер одного з бірж повідомив, що міноритарні акціонери УБ також мають право скористатися такою можливістю, піднявши перед цим вартість акцій УБ до п'яти номіналів.

В квітні минулого року голова правління фондової біржі РТС Роман Горюнов заявляв, що після злиття Московської межвалютной біржі (ММВБ) і фондової біржі Російські Торгові системи (РТС) може постати питання про злиття Першої фондової торгової системи і "Української біржі".

Нагадаємо, 3 лютого акціонери ММВБ підписали угоду про намір придбати контрольний пакет акцій ВАТ РТС з акціонерами РТС, сукупно володіють більш ніж 50% в статутному капіталі компанії. Згідно з досягнутими домовленостями, ММВБ набуває контроль в РТС у "Ренесанс Капіталу", "Атона", "Альфа-банку", "Трійки Діалог" і "Да Вінчі". Надалі ММВБ має намір придбати частки інших акціонерів. Акціонери РТС отримають 35% вартості своїх пакетів грошовими коштами, а 65% - частками участі в об'єднаній біржі. Свої частки в РТС вже продали банк "КИТ Фінанс" - 11% та Deutsche Securities - 9%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся