"Таврія", "Чорноморець" і "Зоря" завершили 2012 рік перемогами

В останніх трьох матчах українського чемпіонату в 2012 році "Таврія" мінімально обіграла "Іллічівець". "Чорноморець" на виїзді впевнено розібрався з "Волинню" і "Зоря" досить несподівано обіграла в Києві "Арсенал".

Таврія - Іллічівець 1:0
Гол
: Шиндер, 4
Таврія: Кахриман, Гуменюк, Буссаиди, Єзерський, Романчук (Габовда, 88), Свенссон, Любічич, Гаджиєв (Путраш, 67), Назаренко, Шиндер, Фещук (Причиненко, 90+5)
Іллічівець: Худжамов, Бутко, Іщенко, Чижов, Гречишкин, Яворський (Ємельянов, 46), Віценець, Федотов, Окриашвили (Ярошенко, 57), Таргамадзе, Фомін (Мандзюк, 85)

По грі «Таврії» не було помітно, що команда на початку тижня була розгромлена у Харкові. Цілком ймовірно, що саме реакцією на той результат була ледь не зразкова гра господарів у першому таймі звітного поєдинку. Дуже доречно повернувся до основного складу Антон Шиндер. Саме йому вдався чудовий гол у дебюті зустрічі. Форвард отримав м'яч у штрафному майданчику, розвернувся, звільнився з-під опіки Олександра Чижова і невідпорно пробив у дальній кут воріт. З інших подій першого тайму згадаємо аналогічний момент у Руслана Фоміна, коли Дамір Кахріман перевів м'яч на кутовий, а також дальній «постріл» від Торніке Окріашвілі, з яким голкіпер господарів впорався з другої спроби. А от «Таврія» ледь не отримала право на пробиття пенальті і чисельну більшість. Втім, арбітр Костянтин Труханов вчасно відмінив рішення, оскільки Віталій Федотов відбив м'яч корпусом, а не рукою.

Зрозумілим було бажання «Таврії» перервати смугу невдач, однак другий тайм господарі провели вкрай обережно, майже весь час проводячи у захисті. За таких умов їм пощастило, що «Іллічівець» не реалізував жодного з достатньої кількості гольових моментів. Майже половина команди маріупольців була близька до голу, та Кахріман все зберіг ворота у недоторканості. Він ліквідував удари Костянтина Ярошенка, Олександра Мандзюка та Олександра Чижова, трохи не невлучним виявився Давід Таргамадзе. Таким чином, кримчани однією перемогою істотно поліпшили своє турнірне становище, а приазовці, незважаючи на поразку, мають на один бал більше і посідають рядок, на один вищий.

Волинь - Чорноморець, 0:2
: Бакай, 34, Сантана, 80 (з пенальті)
Волинь: Старцев, Симінін, Масло, Ілія, Занев (Павлов, 80), Шандрук, Аржанов, Пилипчук (Приндета, 81), Савич, Бикфалви (Овоникоко, 60), Суботіч
Чорноморець: Безотосний, Зубейко, Бергер, Фонтанелло, Сантана, До. Ковальчук, Політило, Лео Матос, Бобко (Діденко, 83), Джедже (Вангелія, 90), Бакай

Одесити відплатили лучанам у другому колі тією ж монетою, що отримали від них у першому. Господарі були більш активними і розраховували на швидкий і силовий футбол. Головною зброєю гостей була дисципліна. Їхні дії більше скидались ходи у шахах - настільки кожен крок був виваженим та аргументованим. Загалом, зустріч була можливістю заявити більш гучно про свої європейські наміри, адже суперники не ризикують долучитись до боротьби за виживання. Тому зайвих нервів на полі не було помітно, а більш чітко знали про свої бажання «моряки».

У першому таймі «Волинь» більше влучала по воротах Дмитра Безотосного, однак назвати роботу голкіпера серйозною навряд чи можна. А от гості все розрахували правильно та й виконання з боку єдиного форварда було зразковим. Іван Бобко побачив на лінії чужого штрафного майданчика Еліса Бакая, і албанець, зробивши кілька кроків вперед розпечатав дальній кут воріт Максима Старцева. Після відпочинку гра стала більш жорсткою, але очевидно, що Роман Григорчук підготував підопічних і до такого розгортання подій. Тому не варто дивуватись другому голу, який став наслідком порушення Сергія Пилипчука проти Джа Джедже поблизу власних воріт. З пенальті Сантана пробив надійно - 0:2. Тепер «Чорноморець» захистив від переслідувачів 5-у позицію на 4 очки, «Волинь» залишається у кількісно великій групі середняків змагань.

Арсенал - Зоря 0:1
Гол:
Грицай, 73
Арсенал: Боровик, Леандро, Матуку, Симоненко, Польовий, Шахов, Старгородський (Куанса, 81), Шацьких, Міколюнас, Адійя (Рафаель, 71), Ковпак
Зоря: Левченко, Ярмаш, Шунич, Білий, Гнатович, Грицай, Чайковський, Каменюка (Олійник, 79), Ференчак (Любеновіч, 61), Данило (Родич, 70), Ідахор

Головні тренери команд згадали, що у минулому турі справа не обійшлась без помилок голкіперів, вирішивши перевірити у грі резервістів. І якщо для Євгена Боровика тут не було нічого нового, то Ігор Левченко у столиці пройшов бойове хрещення елітним дивізіоном вітчизняних змагань. Робота у нього з'явилась майже одразу: в одній з перших атак Максим Шацьких перевірив надійність дебютанта, який у стрибку перевів м'яч на кутовий. А от подальша гра показала, що, окрім нервової напруги, голкіперам взагалі немає роботи. Достатньо сказати, що наступний влучний удар по воротах гостей відбувся у середині другого тайму. Мала місце помилка від Левченка, але головою голкіпера підстрахував на останньому рубежі Григорій Ярмаш.

Луганці, які грали другим номером, взагалі вперше до логічного завершення довели показову комбінацію лише на 73-й хвилині, і вона виявилась гольовою. Желько Любеновіч незадовго до цього вийшов нема заміну і розігнав атаку правим флангом, звідки Ярмаш прострілив на Олексагдра Грицая. Останній невідпорно метрів з 15-ти пробив у «дев'ятку» воріт своєї попередньої команди. Потім «Зоря» заграла більш розкуто і за останніми хвилинами можна стверджувати, що вони заслужили на цю перемогу. Загалом це перша перемога луганців над «Арсеналом» на його полі. Минулі 6 сезонів опоненти досягали результативних нічиїх. Тепер «Зоря» знову не пішла з поля без голу, а ворота новачка зберегла у недоторканості.