ua en ru

"Список Магнітського" ​​розчарував опонентів Обами

Автор: RBC.UA
Впливовий сенатор від Республіканської партії США Джон Маккейн закликав американський Конгрес і Державний департамент США внести до "списку Магнітського" більше імен російських чиновників, підозрюваних у порушенні прав людини, передає Reuters.

Впливовий сенатор від Республіканської партії США Джон Маккейн (на фото) закликав американський Конгрес і Державний департамент США внести до "списку Магнітського" більше імен російських чиновників, підозрюваних у порушенні прав людини, передає Reuters.

Читайте також: Росія загрожує США розривом дипломатичних відносин через "список Магнітського"

Сенатор, що ознайомився як з оприлюдненим раніше Міністерством фінансів США списком, так і з конфіденційним списком, складеним Держдепартаментом, назвав обидва документи "недостатніми".

"Я глибоко розчарований тим, що адміністрація внесла до списку лише 18 імен", - заявив Маккейн. "У той час, коли права громадян Росії систематично порушуються, на США покладено обов'язок продемонструвати нашим друзям у Росії, що винні в порушенні прав людини все ж понесуть відповідальність. Тож активне застосування "закону Магнітського" так необхідно, і тому опублікований список недостатньо повно відповідає нашому завданню", - додав американський сенатор.

Нагадаємо, напередодні Міністерство фінансів США опублікувало "список Магнітського", до якого внесено 18 осіб. Спочатку влада США домагалися введення санкцій щодо 280 російських чиновників.

Читайте також: Конгресмену - співавтору "закону Магнітського" відмовили в отриманні російської візи

Всупереч очікуванням, у списку не виявилося чиновників вищого рангу. Більшість з них - люди, яких Сполучені Штати вважають причетними до смерті в московському СІЗО юриста Hermitage Capital Сергія Магнітського. Повідомляється, що їхні рахунки в американських банках будуть заморожені.

Крім того, за неофіційними даними, близько 250 російським громадянам заборонено в'їзд на територію США - даний список, підготовлений Держдепартаментом, залишається неоприлюдненим.

Сьогодні Міністерство закордонних справ Росії опублікувало на своєму сайті список із 18 громадян США, яким заборонено в'їзд на територію Росії. Цей перелік є відповіддю РФ на оприлюднений у США так званий "список Магнітського".

Як стало відомо, у відповіді Москви на "список Магнітського" значаться прізвища низки американських законодавців, які безпосередньо сприяли створенню даного документа. За словами голови комітету Держдуми з міжнародних справ Олексія Пушкова, мова, зокрема, йде про Малколма Сміта, Бенджаміна Кардіна та Джеймса Макговерна.