ua en ru

"Союз" доставив на МКС новий екіпаж (відео)

Автор: RBC.UA
Російський пілотований корабель "Союз ТМА-09М", що стартував у середу з космодрому "Байконур", успішно пристикувався до Міжнародної космічної станції (МКС), доставивши туди екіпаж нової експедиції з трьох осіб, повідомляє BBC.

Російський пілотований корабель "Союз ТМА-09М", що стартував у середу з космодрому "Байконур", успішно пристикувався до Міжнародної космічної станції (МКС), доставивши туди екіпаж нової експедиції з трьох осіб, повідомляє BBC.

Російський космонавт Федір Юрчихін, астронавт Європейського космічного агентства (ЄКА) Лука Пармітано і астронавтка НАСА Карен Найберг будуть працювати на орбіті майже півроку.

На борту МКС їх зустріли росіяни Павло Виноградов і Олександр Мисуркин, а також американський астронавт Крістофер Кессіді, які пробудуть на станції до вересня.

Читайте також: На МКС стався витік аміаку, що охолоджує сонячні батареї

Це другий запуск корабля "Союз ТМА", який виконується за так званою короткою схемою - час польоту корабля до МКС склав всього шість годин, а не дві доби, як було раніше. За цей час корабель здійснює чотири витки навколо Землі. Перший пілотований запуск за цією схемою було відпрацьовано в березні при запуску корабля "Союз ТМА-08М".

Одна з істотних особливостей нової схеми, як відзначають фахівці, полягає в тому, що екіпаж не встигає відчути невагомість відразу, оскільки дія невагомості на організм людини починає проявлятися через чотири-п'ять годин польоту.

Коротка схема польоту також дозволяє швидко доставити на станцію біоматеріали для експериментів, що було неможливо при колишній довгій схемі.

Новій експедиції належить виконати наукову програму з 34 експериментів, розвантажити два російських вантажники "Прогрес", європейський транспортний космічний корабель ATV-4 "Альберт Ейнштейн" і американський приватний корабель Cygnus, а також провести кілька виходів у відкритий космос за російською програмою.

Читайте також: Людство вперше вийшло за межі Сонячної системи

36-річний італієць Лука Пармітано є наймолодшим астронавтом, який став членом тривалої експедиції на МКС. Для нього це перший космічний політ. Командир корабля Федір Юрчихін відправився в космос вже в четверте і є єдиним членом нової експедиції, який має досвід виходів у відкритий космос. Карен Найберг має за плечима один космічний політ в якості члена екіпажу шаттла Discovery ("Діскавері").