ua en ru

"Сіньхуа": Хілларі Клінтон намагалася взяти Китай в дипломатичну ізоляцію

Автор: RBC.UA
Китайське державне інформаційне агентство "Сіньхуа" повідомило, що держсекретар США Хілларі Клінтон намагалася узяти Китай в дипломатичну ізоляцію під час свого тривалого азіатського турне, яке закінчилося напередодні.

Китайське державне інформаційне агентство "Сіньхуа" повідомило, що держсекретар США Хілларі Клінтон намагалася узяти Китай в дипломатичну ізоляцію під час свого тривалого азіатського турне, яке закінчилося напередодні, повідомляє ВВС.

Агентство звинуватило Клінтон в хай і завуальованій, але постійній критиці Китаю і безперервних спробах втрутитися у вирішення наявних територіальних суперечок між Китаєм і його сусідами.

На початку цього року США заявили, що посилять військову присутність в Тихому океані і зміцнять зв'язки зі своїми азіатськими союзниками. На думку аналітиків, такі кроки США роблять у відповідь на зростаючу впевненість Китаю в своїх позиціях у регіоні. Пекін розглядає такі рішення Вашингтона як спробу стримування.

У червні ц.р. американський міністр оборони Леон Панетта заявив, що США планують до 2020 р. передислокувати 60% своїх військових кораблів в Азіатсько-Тихоокеанський регіон. Глава Пентагону зазначив, що зміни у військовій стратегії США не націлені на стримування зростаючого впливу Китаю. Проте Китай вже висловив незадоволення тим, яку увагу американські військові приділяють Азії. "До 2020 військово-морські сили вироблять передислокацію, змінивши нині існуючий баланс 50% на 50% відсотків між Тихим океаном і Атлантикою на співвідношення приблизно 60% на 40%. Ця передислокація буде включати шість авіаносців, більшість крейсерів, есмінців, бойових кораблів і підводних човнів ", - сказав Панетта.

За словами міністра, Пентагон також постарається збільшити число і масштаб навчань, які будуть проводитися з країнами-союзниками в регіоні. Він зазначив, що фінансові труднощі, які відчуває Вашингтон, ніяк не відіб'ються на цих планах - в п'ятирічному бюджетному плані міністерства передбачені відповідні витрати. При цьому Панетта наголосив, що діяти США будуть "послідовно, спокійно і обдумано".

Китайські ЗМІ розкритикували нову оборонну стратегію США. На думку одного з китайських державних видань, США є "головним винуватцем" дестабілізації обстановки в регіоні.

Китай в останні роки збільшує свої військові витрати, у той час як Сполучені Штати скорочують військовий бюджет. Хоча Вашингтон все ще далеко випереджає Китай з озброєнь і технологій.

У 2011 р. Китай випробував свій перший авіаносець, перебудований з колишнього радянського крейсера "Варяг", який був куплений в Україні в 1998 р. Раніше повідомлялося, що Китай будує два авіаносці в рамках програми модернізації власних збройних сил. Зміцнення військово-морського флоту Китаю відбувається на тлі дипломатичних розбіжностей з Японією відносно островів в Східно-Китайському морі і спробами Пекіна перешкодити В'єтнаму і Філіппінам в розвідку нафти і газу на шельфі спірних районах південно-китайського моря.

Китай стане третьою країною в Азії, яка має авіаносці, після Індії і Таїланду. Хоча країні ще потрібно час, щоб зайняти морський простір в Азіатських водах, які в значній мірі були прерогативою ВМФ США після другої Світової Війни. Проте подібні наміри Пекіна турбують політичні кола у Вашингтоні.