"Шахтар" розгромив "Говерлу", "Волинь" обіграла "Ворсклу", а "Чорноморець" розібрався з "Кривбасом"

17-ий тур почався в Одесі, де "Чорноморець" виграв у "Кривбасу" 2:0. Потім, "Волинь" зусиллями Душана Савича забила єдиний гол у матчі і вивезла перемогу з Полтави. У Донецьку "Шахтар" розгромив "Говерлу", що абсолютно нікого не здивувало. Своїх старших земляків підтримав і "Металург", який також виграв на виїзді у "Зорі".

Ворскла - Волинь 0:1
Гол
: Савич, 76
Ворскла: Долганський, Даллку, Матвєєв, Краноперов, Безус, Маркоскі (Будник, 67), Чеснаков, Селін, Ткачук (Скляр, 85), Кривошеєнко (Громов, 56), Янузі
Волинь: Старцев, Симінін, Шиков, Ілія, Занев, Шандрук, Аржанов, Пилипчук (Овоникоко, 75), Савич, Бикфалви (Приндета, 88), Суботіч

Матч засвідчив, що пік форми «Ворскли» минув. По-перше, це було видно з того, що максимальні швидкості зараз вже не ті, що місяць тому. Не сприяла цьому показнику і якість поля. По-друге, господарі діяли досить одноманітно, що вилилось у досить просте завдання лучан по захисту власних воріт. Загальним наслідком відносного спаду став аналогічний старт команди Сергія Свистуна у другому колі до того, що його попередник мав на початку сезону. І «Кривбасу», і «Волині» пощастило відібрати по 6 очок у полтавчан завдяки двом мінімальним перемогам.

Поєдинок не був багатим на події. Зокрема, до перерви суперники лише по разу справді відзначились гостротою біля чужих воріт. У «Ворскли» Роман Безус примусив попрацювати четвірку захисників, але вони були б безсилі, якби завершальний удар вийшов влучним. «Волинь» відповіла дриблінгом Даніеля Суботіча, але той, обвівши воротаря, не зміг одразу пробити у порожні ворота, а потім спроба була заблокована. Після відпочинку кинулось у вічі бажання господарів більшими силами піти вперед, на що були спрямовані і заміни. Та все одно зусилля не мали якоїсь несподіванки для лучан. А ті, у свою чергу, зуміли провести багатоходову комбінацію, яка і призвела до єдиного у матчі голу. Ерік Бікфалві замість удару на замахові підключив лівим краєм до атаки Володимира Аржанова, а простріл останнього на Душана Савича був результативним - 0:1. Колишні сусіди по середині таблиці зараз вже розділяють 3 бали і кілька сходинок.

Шахтар - Говерла 5:1
: Ілсіньо, 5, Вілліан, 13, Мхітарян, 17, Дуглас Коста, 62, Девіч, 80 - Ле Таллек, 45
Шахтар: Каніболоцький - Срна (Дуглас Коста, 55), Кривцов, Кучер, Шевчук, Гай, Фернандіньо (Відзначився, 69) - Ілсіньо, Мхітарян, Вілліан - Едуардо (Девіч, 63)
Говерла: Бабенко - Бордіян, Щедраков, Малишич, Макаренко - Хорді Лопес (Тодоров, 78), Едігарян - Печонкин, Трухін, Допілка - Ле Таллек (Міщенко, 61)

Зустріч лідера і передостанньої команди Прем'єр-ліги пройшла прогнозовано. З перших хвилин господарі поля великими силами пішли вперед і за 17 хвилин цілком виконали план на гру, забивши до того часу тричі. Спочатку пасом Фернандіньо, рикошетом від захисника і необачній грі на виході воротаря скористався Ілсіньо - 1:0. Потім індивідуальне вміння дозволило Вілліану вийти на зручну для удару позицію і вдало спрямувати м'яч у дальній нижній кут. Ще одна передача Фернандіньо допомогла відзначитись партнеру - тепер Генріх Мхітарян 17-й раз у поточному Епіцентр Чемпіонаті України став автором результативного удару.

Потім «Шахтар» став дещо не таким вимогливим до себе при завершенні численних комбінацій. При цьому «Говерла» з самого початку не забувала шукати шляхів до воріт Антона Каніболоцького, у якого було роботи значно більше, ніж можна було очікувати. І все ж він не відстояв «насухо», пропустивши перед перервою бездоганний удар від Даміена Ле Таллека. Другий тайм був принциповим для тих, хто вийшов на заміну. Тому гол з гострого кута Дугласа Кости та реалізований Марко Девічем штрафний викликав у них масу позитивних емоцій. А от Олег Міщенко не реалізував вихід сам на сам - Каніболоцький категорично не захотів пропускати вдруге.

Зоря - Металург Д 1:2
: Худзік, 12 - Нельсон, 78, Гнатович, 90+1 (у свої ворота)
Зоря: Козаченко, Каменюка, Шунич, Коротецький, Гнатович, Грицай, Чайковський (Білий, 80), Любеновіч (Липартия, 62), Худзік, Данило, Ідахор
Металург Д: Бандура, Морозюк, Воловик, Мкртчян, Голайдо, Макрідіс, Лазіч (Казарян, 65), Дімітров, Данило (Олійник, 90), Нельсон, Траоре

Вже не вперше навіть у цьому турі підсумок зустрічі не зовсім випливав з ходу поєдинку. Почався з він з атак гостей, однак «Зоря» досить швидко повела у рахунку використавши розіграш кутового. Нікола Ігнатьєвіч з дальнього кута штрафного майданчика потужно пробив, Олександр Бандура відбив м'яч на Павла Худзіка, який таким шансом сповна скористався. Спроби відігратись не носили постійного характеру, а на вістрі атак донеччан постійно опинявся Драман Траоре. Втім, нападнику у цей вечір фатально не щастило.

Доволі хвилеподібно розгортались події після перерви. Спочатку «Металург» серйозно затиснув господарів у штрафному майданчику. Згодом луганці зуміли відсунути гру ближче до чужих воріт, та поодинокі можливості подвоїти рахунок були загублені. За це потім настала розплата. Траоре вкотре змушений був хапатись за голову, коли з лінії воротарського поцілив у стійку, але на добиванні Грегорі Нельсон показав певну схожість з пропущеним його командою м'ячем. Коли вже зустріч підходила до логічної нічиєї, тоді щасливий випадок посміхнувся гостям. Велізар Дімітров закидав м'яч вперед на Гаетано Моначелло, але молодого італійця випередив Ігнатьєвіч, головою направивши шкіряну кулю над Дмитром Козаченком. Цей лише третій автогол сезону вирішив долю зустрічі на користь донеччан, які вдома програли «Зорі» з тим самим рахунком.

Чорноморець - Кривбас 2:0
: Леонов, 68, Діденко, 77
Чорноморець: Безотосний, Зубейко, Бергер, Фонтанельо, Сантана, До. Ковальчук, Політило, Лео Матос, Джа Джедже (Діденко, 75), Бобко, Бакай (Вангелія, 90+2)
Кривбас: Штанько, Пашаєв, Шершун, Сердюк, Баліч, Еслинек (Яколиш, 80), Матіч, Прийомів (Дедечко, 75), Валєєв, Самодін (Іващенко, 80), Антонов

Глядачам не було сумно спостерігати за цим поєдинком навіть у перші півтора тайми, коли голів ще не було. До перерви господарі зуміли заволодіти ініціативою, коли «Кривбас» в атаці майже не був помітний. У той самий час Артему Штаньку ніколи було перевести подих. Особливо наполегливим був Кирило Ковальчук, який сам наніс 4 удари, але різними засобами суперник зумів уникнути голів. Також непогані моменти загубили розпечатати ворота гостей Еліс Бакай та Джа Джедже. Здавалось, щоб забити, необхідно просто ввімкнути внутрішні резерви, але це завдання залишилось на другий тайм.

Після перерви можна було побачити несподівану картину, коли ситуація повернулась рівно на 180 градусів, і саме «Кривбас» був повновладним господарем ситуації. Найбільш помітним та небезпечним виглядав Олексій Антонов, але по мірі можливостей його також підтримували Рінар Валєєв та Іржі Єслінек. За таких умов гол у криворізькі ворота виглядав вкрай нелогічним. Проте Джедже з правого флангу навісив на Бакая, який влучив у поперечину, а на добивання першим встиг Іван Бобко. Такий поворот подій згубно вплинув на «Кривбас», і гості практично заздалегідь опустили руки. Зовсім безнадійним стало становище підопічних Олега Тарана, коли Анатолій Діденко на другій хвилині свого перебування на полі використав неузгодженість захисників суперника - 2:0. Тепер «Чорноморець» став ще ближчим до того, щоб піти на зимову паузу 5-м, а «Кривбас» комфортно залишається у середині турнірної таблиці.