"Шахтар" продовжив перемагати, решта команди зіграли внічию

"Шахтар" продовжив перемагати, решта команди зіграли внічию Перемога "Шахтарю" далася дуже складно. Фото: ФК "Шахтар"
Донецький "Шахтар" в черговий раз здобув перемогу в національній першості. Цього разу жертвою "гірників" стала "Таврія". Завдяки голу Тейшейри, донеччани відсвяткували мінімальну перемогу. В інших матчах "Говерла" зіграла внічию з "Кривбасом", а "Металург" по нулях зіграв з "Ворсклою".

Таврія - Шахтар 0:1
Гол
: Тейшейра, 49
Таврія: Погорілий, Буссаиди, Єзерський, Селіо, Свенссон, Нето Едуардо (Романчук, 46), Любічич, Гуменюк, Назаренко, Гомес, Шиндер
Шахтар: П'ятов, Срна, Ракицький, Кривцов, Рац, Степаненко, Фернандіньо, Мхітарян, Ілсіньо (Тейшейра, 46), Коста (Вілліан, 46), Адріано (Девіч, 69)

Одна з найкращих ігор «Таврії» не завадила донеччанам продовжити свою тріумфальну ходу по футбольних полях України. Надто великих змін на матч внутрішніх змагань після витрачених зусиль у Лізі Чемпіонів УЄФА Мірча Луческу не провів. Тому постійне перебування на половині поля господарів нікого не дивувало. Щоправда, при завершенні атак з'являвся лише Генріх Мхітарян. Кілька разів від нього відверталось бомбардирське чуття, а потім він забив гол. Щоправда, Віктор Швецов помітив, що це було зроблено рукою. «Таврія» намагалась поєднувати підтримку атак і вчасне повернення до власного штрафного майданчика. Моментів створено було небагато, і Антон Шиндер ними не скористався.

На другу 45-хвилинку були випущені герої недавнього матчу проти «Челсі» - Вілліан та Алекс Тейшейра. Такого підсилення вистачило гостям, щоб вже на 4-й хвилині реалізувати перевагу. Перший з цієї пари задіяв Мхітаряна, який віддав гольовий пас на останнього - 0:1. «Гірники» могли уникнути нервових останніх хвилин, якби Луіс Адріано двічі з відмінних позицій не пробивав повз ворота. Обидва рази йому асистував Мхітарян, який таким чином компенсував власні невдачі при завершені комбінацій. Кримчани тримали у напрузі Андрія Пятова ударами Олега Гуменюка та Сергія Назаренка з середньої та дальньої відстані. А по справжньому голкіпер донеччан виручив партнерів, коли Шиндер вийшов сам на сам.

Говерла - Кривбас, 1:1
: Райчевіч, 89 - Бартуловіч, 35
Говерла: Бабенко, Бордіян, Єлісєєв (Тодоров, 56), Малишич, Макаренко, Одонкор, Райчевіч, Трухін, Едігарян (Печонкін, 46), Балафас, Ле Таллек (Ситник, 75)
Кривбас: Рева, Пашаєв, Лисицький, Петров, Лобжанідзе, Льопа, Валєєв (Дедечко, 87), Матіч, Бартуловіч (Еслинек, 74), Прийомів, Антонов (Самодін, 90+3)

Ужгородська команда знову втратила нагоду вийти з двійки гірших у лізі, а «Кривбас» зумів відстояти відрив від небезпечної зони, закріпившись у кількісно великій групі середняків. Гості добре вивчили особливості ведення гри «Говерлою», тому діяли обережно, не даючи простору і свободи дій фланговим півзахисникам суперника. Майже кожна друга атака господарів завершувалась заробленим штрафним, але далеко від воріт. Така тактика дрібного фолу цілком спрацювала у першому таймі. Не тільки у захисті відпрацювали, але й нетривалий вибух контратак був результативним. Спочатку Олексій Антонов перевірив по черзі на міцність Дмитра Бабенка та стійку воріт, а потім заробив право на прямий штрафний удар. Младен Бартуловіч вкотре використав подібну ситуація, до того ж не кращим чином тоді діяв голкіпер.

«Кривбас» не мав підстав, аби змінювати тактику і після перерви. Цілком можливо, вона призвела б до виїзної перемоги, але функціонально з середини другого тайму «Говерла» виглядала більш підготовленою. Поки гості марнували нечасті нагоди закріпити успіх, закарпатці провели дві фірмові атаки. У першому моменті Давід Одонкор створив ідеальну нагоду для Дамьєна Ле Таллека, але француз не переграв Віталія Реву. А от коли подібну комбінацію з лівого флангу розіграли Дмитро Трухін та Мірко Райчевіч, сербський півзахисник зумів принести нічию партнерам у другому матчі поспіль.

Металург Д - Ворскла 0:0
Металург Д
: Бандура, Мкртчян, Барановський, Воловик, Голайдо, Лазіч, Данило, Нельсон (Едігарян, 90+3), Казарян (Трояновський, 81), Мораес (Іванко, 90), Траоре
Ворскла: Долганський, Даллку, Матвєєв, Чеснаков, Селін, Краснопьоров, Сапай, Скляр (Єрьоменко, 78), Кривошеєнко (Маркоскі, 62), Безус, Будник (Громов, 36)

Цілком логічно, що команди, які останнім часом майже не програють, між собою зіграли внічию. Причому за грою такий підсумок є найбільш справедливим. До перерви, незважаючи на статус приїжджої команди, «Ворскла» домінувала, різноманітно атакувала, але майже всі атаки намагався самостійно завершити Роман Безус. Лідер полтавчан у цей вечір ніяк не міг віднайти свою гру і останній удар або ж гостра передача у нього відверто не виходили. У господарів напівмоменти загубили Денис Голайдо, коли під дуже гострим кутом залишився наодинці із Сергієм Долганським, а також після удару Грегорі Нельсона з рикошетом.

Юрій Максимов краще використав час для розмови у роздягальні, і у рівному другому таймі наполегливіше діяв «Металург», який тепер вже був значно ближче до повноцінних 3-х очок. Драман Траоре навіть головою надіслав м'яч у сітку воріт суперника, але лайнсмен зафіксував офсайд. З тих же моментів, де все було у межах правил, перш за все, варто згадати вихід віч-на-віч Джуніора Мораєса. Долганський знову вчасно скоротив кут обстрілу, одночасно продовживши найкращу серед чинних серію без пропущених м'ячів у Прем'єр-лізі. Щодо наслідків, то обидві команди зберегли попередні позиції у турнірній таблиці.