"Шахтар" продовжив громити суперників, а "Карпати" просто перемогли

"Шахтар" повноцінно скористався осічкою "Динамо" і, красиво і впевнено розгромивши "Чорноморець", очолив турнірну таблицю. Продовжують радувати "Карпати" - цього разу перемога над запорізьким "Металургом". І драматичний матч відбувся в Луцьку - "Волинь" вела 2:0 в матчі з "Зорею", але луганчани зуміли на останніх хвилинах вирвати нічию.

Волинь - Зоря 2:2
: Пилипчук, 32, Рамон, 55 - Ідахор, 82, Грицай, 90
Волинь: Литовченко, Симінін, Іванов, Шиков, Занев, Изворану, Пилипчук, Билфальви, Рамон (Насонов, 89), Аржанов, Суботіч (Шумахер, 66)
Зоря: Постранський, Шунич, Коротецький, Гнатович, Каменюка, Грицай, Галюза, Хомченовський (Худзік, 57), Липартия (Білий, 65), Любеновіч, Родич (Ідахор, 37)
Видалення: Шиков, 83 (друга жовта) - Гнатович, 75 (друга жовта)

Ці ж суперники в останньому турі попереднього Епіцентр Чемпіонату України у Луцьку досягли нічиєї 2:2. Причому тоді гості вели у рахунку з перевагою у 2 м'ячі. Тепер повторилась ситуація, але із дзеркальною точністю. До того ж у нинішній поєдинок вмістилось значно більше подій. Зокрема, у «Волині» дебютував Володимир Аржанов, який щойно змінив на луцьку футболку «Арсенала». Анатолій Дем'яненко, на відміну від багатьох колег, одразу довірив новачку місце на полі. І той себе непогано проявив, хоча до гольових комбінацій і не долучився. До перерви господарі відзначились лише раз, коли Сергій Пилипчук дивовижно влучно пробив з гострого кута, підібравши м'яч після виносу Ніколою Ігнатьєвічем.

Хоча на початку другого тайму «Волинь» стараннями Рамона Лопеса відзначилась вдруге, за статистичними показниками «Зоря» ні в чому не поступалась господарям. Не зменшило бойовий дух «Зорі» і вилучення Ігнатьєвіча за другу жовту картку. Вихід Лакі Ідахора на заміну виправдав себе після навісу Желько Любеновіча зі штрафного: нігерієць головою скоротив відставання своєї команди. А нестриманість Ванче Шикова вирівняла кількісний склад команд. «Зорю» було не спинити. Вона пішла великими силами вперед, і на останній хвилині основного часу Олександр Грицай з лінії штрафного майданчика пробив велику кількість польових гравців на шляху польоту м'яча, а також Сергія Литовченка, закритого у момент удару - 2:2.

Карпати - Металург З 2:1
: Ксенз, 33, Касян, 52 - Матяж, 67
Карпати: Богатинов, Озаркив, Пластун, Мілошевіч (Кополовець, 27), Ощипко, Даушвили, Худоб'як, Ксьонз (Мартинюк, 74), Штилич, Лукас, Касьян (Ткачук, 61)
Металург: Шевченко, Рудика, Матеус, Нестеров, Опанасенко, Цуріков, Сидорчук, Штурко (Слім, 58), Бігунів (Пісоцький, 46), Матяж, Жуніор
Вилучено: Даушвили, 59

Ніколай Костов продовжує піднімати «Карпати». І другий домашній матч приніс перемогу болгарському спеціалісту, незважаючи на вже знайомі проблеми. Як і два тижні тому проти «Таврії», до кінця гри не дограли Муртаз Даушвілі та Іван Мілошевіч. Але якщо для грузинського виконавця причина була тією ж - груба гра і червона картка, то серб отримав травму і залишив поле лише на медичних ношах. На щастя господарів, коли вони залишились у меншості, рахунок був 2:0 на їхню користь. Цього запасу міцності вистачило, хоча на останніх хвилинах все було не так однозначно.

Перший м'яч зустрічі на рахунку Павла Ксьонза, який бездоганно використав добивання після удару Олександра Кас'яна і занадто прямолінійних дій Олексія Шевченка. Вдруге запоріжці виймали м'яч зі своїх воріт після потужного штурму на початку другої 45-хвилинки. Втілився тиск у гол Кас'яна - нападник завершив комбінацію Ксьонза та Семіра Штіліча. Опинившись удесятьох, «Карпати» не змінили характеру гри, але гол у відповідь вплинув на подальший хід подій. Мохамед Слім допоміг Івану Матяжу скоротити рахунок. Потім «Металург» напрацював на ще один м'яч, однак ані тому ж Матяжу, ані Сергію Сидорчуку, ані Андрію Нестерову не пощастило переправити м'яч у сітку воріт господарів з дуже зручних становищ. Ціна мінімальної перемоги «Карпат» - відрив від безпосереднього опонента вже на 7 очок, а запоріжці все більше відстають від основної групи команд.

Чорноморець - Шахтар 1:5
: Діденко, 90+3 - Мхітарян, 3, 83, 86 Тейшейра, 64, Вілліан, 80
Чорноморець: Безотосний, Сантана, Фонтанелло, Бергер, Зубейко, Бобко, Політило, Матос, Балашов, Бакай (Тягни, 80), Бурдужан (Діденко, 83)
Шахтар: П'ятов, Срна, Ракицький, Кучер, Чигринський (26), Рац, Степаненко, Фернандіньо, Мхітарян, Коста (Вілліан, 61), Тейшейра, Едуардо (Девіч, 66)

Поєдинок в Одесі розпочався з хвилини мовчання пам'яті видатного тренера Віктора Прокопенка, який 5 років тому пішов з життя. За час тренерської кар'єри цей спеціаліст зробив внесок у становлення обох команд. На футбольному полі краще шану віддали гості. Знову виблискував Генріх Мхітарян - на рахунку вірменського гравця перший хет-трик сезону. Розпочався розгром досить рано. Активні дії поблизу чужих воріт Едуардо, пас п'ятою на Мхітаряна, і господарі мали наздоганяти донеччан. Тривалий час «Чорноморець» намагався відповідати атакою на атаку, і виділявся у господарів Віталій Балашов. Багато шансів змінити рахунок не було, однак глядачі на трибунах зовсім не нудьгували.

А у другій половині зустрічі серйозний опір чинився лише до другого голу. Його цілком заслужив Алекс Тейшейра, забивши другим темпом після «пострілу» героя зустрічі Мхітаряна. Потім вихід на заміну Вілліана додав різноманітності атакам гостей, а «Чорноморець» виглядав пригніченою командою, яка очікує фінального свистка. Але до цієї події «гірники» забили ще тричі. Вілліан спочатку відгукнувся на навіс Даріо Срни, а потім з різних флангів асистував Мхітаряну. Певна розслабленість у «Шахтаря» настала тільки у компенсований час. Його вистачило, щоб Анатолій Діденко поблизу чужого штрафного майданчика зробив перехоплення та «розмочив» рахунок - 1:5.

Нагадаємо, що раніше київське "Динамо" несподівано програв у гостях "Ворсклі".