"Шахтар" продовжує громити суперників, "Металіст" і "Дніпро" просто перемагають

Завершився 7-й тур українського чемпіонату. Завершився черговою впевненою перемогою донецького "Шахтаря" - 3:0 над "Карпатами". "Металіст" і "Дніпро" також виграли свої поєдинки - у "Кривбаса" 3:1 і у "Волині" 2:1, відповідно. У матчі двох "Металургів" сильнішим виявився донецький. А "Арсенал" і "Таврія" розійшлися миром.

Шахтар - Карпати 3:0
: Відзначився, 32, Адріано, 39, Мхітарян, 41
Шахтар: Пятов, Ракицький, Шевчук, Кривцов, Срна, Хюбшман, Ілсіньо, Мхітарян, Тейшейра (Едуардо, 60), Відзначився (Коста, 60), Адріано (Девіч, 60)
Карпати: Богатинов, Пластун (Жовтюк, 63), Балажиц, Гірський, Озаркив, Ткачук, Мартинюк (Гладкий, 76), Худоб'як, Ксьонз, Штилич (Кенія, 60), Кополовець

Мірча Луческу вкотре вдався до перевірки нових сполучень своєї команди. Але навіть це не завадило «гірникам» здобути 4-у поспіль перемогу з великим рахунком і тим самим привітати вболівальників із Днем Шахтаря. Перший вихід на поле в основному складі Дентіньо бразилець відпрацював дуже добросовісно, почавши шукати шляхи до воріт гостей з перших хвилин. Хоча спочатку Мартін Богатінов із захисниками давали собі раду, все ж відкрив рахунок саме цей гравець. Причому дуже ефектно: у падінні замкнув простріл з лівого краю атаки від В'ячеслава Шевчука. Інший фланговий гравець - Даріо Срна - не захотів відставати від Шевчука та організував прорив по центру Луіса Адріано, який вже засумував за голами і не схибив, вийшовши віч-на-віч з голкіпером «Карпат».

А далі своє слово сказав кращий бомбардир поточного сезону. Цей святковий вечір не обійшовся без голу Генріха Мхітаряна. Передачу на 60 метрів для нього дав Ярослав Ракіцький, а вірменин підхопив м'яч, звільнився від спроб завадити Грегора Балажіца і вгатив свій 11-й гол за 7 турів. Цікаво, що всі голи господарів вмістились у 9 хвилин. Із запасом діяв «Шахтар» і у подальшому, однак переважну більшість з 6-ти гольових нагод після перерви господарі завершували неточними ударами. «Карпати» перед фінальним свистком змарнували шанс на гол престижу, коли вихід 3 в 1 був змарнований. Донеччани продовжують стовідсотковий сезон, а Ніколай Костов зазнав першої поразки після повернення до України.

Дніпро - Волинь 2:1
: Калініч, 23, Алієв, 47 - Суботіч, 20
Дніпро: Лаштувка, Мандзюк, Чеберячко, Одибе, Стринич, Ротань, Жуліано, Олійник (Зозуля, 46), Алієв (Матеус, 80), Коноплянка (Бабенко, 87), Калініч
Волинь: Литовченко, Симінін, Шандрук, Ілія, Занев, Пилипчук (Павлов, 76), Изворану (Стевич, 76), Аржанов, Рамон, Бикфалви, Суботіч

Як неодноразово було минулого сезону, так і у зустрічі проти «Волині» Хуанде Рамос вніс до заявкового листка всього 15 футболістів, причому серед запасних не виявилось жодного номінального захисника. Втім, іспанський тренер ніколи не боявся експериментів. Матч прогнозовано розпочався з масованих атак «Дніпра». Але їм бракувало нестримності, що підсвідомо допомогли зробити гості. Задля цього лучани в одній з контратак забили свій гол. Не вперше вже у поточному сезоні спрацювала зв'язка новачків: Ерік Бікфалві допоміг забити Даніелю Суботичу. Господарі завелись і у лічені хвилини створили голу відповідь. Капітан команди Руслан Ротань вивів тонким пасом на побачення із Сергієм Літовченком Ніколу Калініча, і хорват вперше відзначився у новому сезоні. Спроби вийти вперед залишились на другу половину зустрічі.

А от після відпочинку дніпряни не стали відкладати на потім вирішення долі матчу. Перемогу господарям приніс Олександр Алієв, а майстерним пасом відзначився Джуліано. Втім, попереду ще був майже весь другий тайм, за який підопічні Анатолія Дем'яненка примусили похвилюватись господарів. Особливо запам'ятається Яну Лаштувці Бікфалві: румун тричі перевіряв надійність чеха. А на останній хвилині страж воріт «Дніпра» навіть отримав попередження за затяжку часу. Взагалі за влучними ударами гості були кращими, однак повторити успіх попереднього візиту до Дніпропетровську не змогли навіть частково, поступившись у гідній боротьбі.

Металіст - Кривбас, 3:1
: Шав'єр, 13 (з пенальті), Марлос, 50, Едмар, 53 - Канкава, 81
Металіст: Горяїнов, Шелаєв, Торсильери, Папа Гуйє, Фініньо, Торрес, Едмар, Марлос (Бланко, 82), Шав'єр (Пшеничних, 77), Соса (Вілліан Гомес, 61), Лисенко
Кривбас: Штанько, Лобжанідзе, Шершун, Лисицький, Петров (Баліч, 58), Валєєв, Дедечко (Льопа, 59), Матіч, Канкава, Бартулович, Яколиш (Еслинек, 68)

Суперники продемонстрували результативний як для себе футбол. Особливо незвично було бачити стільки голів у воротах «Кривбаса»: ця команда у Харкові пропустила більше, ніж за попередні 6 турів. Навіть у програних раніше матчах криворіжці тримались майже до останнього. Однак зараз «Металіст» повів у рахунку не напружуючись. Один з проривів Володимира Лисенка до штрафного майданчика завершився зіткненням з Кирилом Петровим і падінням нападника. Віталій Годулян розцінив це як необхідність призначити пенальті. Його вміло використав Хавьєр, а решта першого тайму проходила за переваги господарів, однак без суттєвих загроз будь-яким воротам.

Набагато веселіше пішли справи у глядачів, коли харків'яни дослухались до настанов Мирона Маркевича і початок другого тайму провели просто відмінно. Хавьєр розрізним пасом знайшов на ударній позиції Марлоса - 2:0. І майже одразу фланговий прорив Лисенка підтримав Едмар, який випередив Петрова на частку секунди. І надалі господарі демонстрували розкутий футбол, та на останню чверть години все ж заспокоїлися. Лише у цей період знайшлась робота для Олександра Горяінова. Він виручав свою команду після ударів Дмитра Льопи та Іржі Єслінека. А от після кутового і голкіпер не завадив Джабі Канкаві одним дотиком «розмочити» рахунок. Попри пропущений гол, «Металіст» у повній бойовій готовності продовжує готуватись до матчу-відповіді проти бухарестського «Динамо».

Таврія - Арсенал 1:1
: Калиниченко, 23 - Міколюнас, 61
Таврія: Кахриман, Буссаиди, Єзерський, Селіо, Путраш, Любічич, Гомес, Габовда (Гуменюк, 73), Назаренко (Фещук, 81), Калиниченко (Романчук, 73), Шиндер
Арсенал: Паньків, Леандро, Матуку, Симоненко, Польовий, Флореску, Шахов, Ковпак (Гоменюк, 46), Кобахідзе (Старгородський, 88), Шацьких, Адійя (Міколюнас, 46)

Статистика зустрічей говорить про те, що за десять останніх сезонів «Таврія» вдома лише раз здолала «Арсенал». Перша половина гри була не тільки за рахунком на користь господарів, але й за настроєм двох сторін. Головною фігурою на полі був Максим Калініченко. Він спочатку потужно пробив у поперечину, а у середині тайму відкрив рахунок. Щоправда, суттєва заслуга у цій комбінації належить Юрію Габовді, який у силовому стилі протиснувся з флангу до штрафного майданчика та вивів партнера на удар вже перед порожніми воротами.

Після перерви «Арсенал» заграв активніше, роботи в Даміра Кахрімана сильно додалось, але ключовий момент зустрічі відбувся на іншій половині поля. Зірки «Таврії» зайвий раз продемонстрували взаєморозуміння: Калініченко дав пас на хід Сергію Назаренку, якого під час виходу сам на сам перечепив Сергій Симоненко. Але у другому матчі поспіль Назаренку не вдалось забити з 11-ти метрів. Юрій Паньків ще більш утвердився як спеціаліст по відбиттю ударів без захисту. А вже за хвилину Олександр Кобахідзе видав такий пас Саулюсу Мікоюнасу, що литовець міг занести грудьми м'яч у ворота, але все ж навіс завершальний удар ногою. 1:1 - зайве свідоцтво старого футбольного правила. Надалі вже перевага перейшла до киян, однак втілити його у ще один гол гостям не вдалось.

Металург З - Металург Д 1:2
: Лазарович, 77 - Казарян, 6, Мораес, 60
Металург З: Шевченко, Опанасенко, Рудика, Тейку, Соболь (Лазарович, 46), Нестеров (Слім 46), Матяж, Лук'янов, Цуріков, Пісоцький, Жуніор (Сидорчук, 66)
Металург Д: Бандура, Морозюк, Барановський, Воловик, Голайдо, Макрідіс, Данило, Казарян (Соарес, 46), Дімітров (Лазіч, 76), Іванко (Нельсон, 52), Мораес
Видалення: Макрідіс, 90+2 (друга жовта)

Матч одноклубників для гостей був примітним дебютом Юрія Максимова на посаді головного тренера. Особливих змін до складу він не вніс. Хіба що випустив одночасно двох номінальних нападників та одразу 6-х українців, що для цієї команди нечасте явище. Господарі вийшли з Івансом Лукьяновсом з перших хвилин - для латвійця це був дебют. І перші хвилини поєдинку стали багатими на події. Євген Пісоцький ледь не забив найшвидший гол Чемпіонату, але Олександр Бандура зіграв майстерно. А от на протилежній половині поля втрата м'яча запоріжцями коштувала їм голу: Джуніор Мораєс зробив перехоплення і вивів на ударну позицію Геворга Казаряна - 0:1.

Жвавого продовження не сталось. Швидкості стали майже мінімальними. Донеччани не відмовились від атак, але розігрували комбінації повільно, без ризику для своїх воріт. Щодо підопічних Сергія Ковальця, то вони не зуміли продемонструвати тих якостей, завдяки яким збираються зламати неприємний хід зустрічі. За допомогою замін у перерві це спробував зробити наставник запоріжців, однак після перерви доволі швидко донеччани відзначились вдруге. Хрестоматійна комбінація, на завершальній стадії якої Соарес зряче вивів на удар з лінії воротарського майданчика Мораєса - 0:2. Потім Соарес та Мораєс втратили шанс довести рахунок до великого, за що були покарані нервовими останніми хвилинами. Тарас Лазарович повернувся до Запоріжжя, вперше вийшов на заміну і одразу забив, скоротивши рахунок до мінімуму. Але це була остання зміна цифр на табло.

Використані матеріали УПЛ.

Нагадаємо, що раніше "Динамо" та "Іллічівець" виграли свої матч, а "Зоря" і "Ворскла" зіграли внічию.