"Шахтар" обіграв "Металург" у матчі за Суперкубок України

Луганськ, де відбувся матч за Суперкубок України, став свідком впевненої перемоги донецького "Шахтаря" над земляками з "Металурга". На відміну від кубкового фіналу, в якому гірники змогли довести свою перевагу над підопічними Володимира П'ятенко лише в додатковий час, на цей раз чемпіони вклалися в 90 хвилин - 2:0.

Перед початком поєдинку спеціальними призами були відзначені лауреати минулого сезону в Україну, пише UEFA. Зокрема, наставник помаранчево-чорних Мірча Луческу отримав нагороду як кращий тренер і в підсумку зумів підкріпити її, поповнивши свою і без того солідну колекцію титулів. Під керівництвом румунського фахівця "Шахтар" завоював всі свої чотири Суперкубка.

Якщо "Металург" розраховував зіграти "другим номером", на контратаках, віддавши ініціативу фавориту, то ці плани П'ятенко довелося коригувати вже на п'ятій хвилині. Даріо Срна з правого флангу відмінною передачею знайшов у штрафному Луїса Адріано, і той ударом з 12 метрів відправив м'яч у нижній кут воріт Олександра Бандури.

Незабаром номінальні господарі могли відігратися, проте той же Срна в останній момент встиг перешкодити Зе Соарес вразити ціль з близької відстані. Гірники відповіли непоганий повітряної атакою Ярослава Ракицького, але захиснику збірної України в цьому епізоді не вистачило точності.

За десять хвилин до перерви "Шахтар" забив другий гол, знову довівши до логічного завершення атаку правим флангом. На цей раз автором результативного пасу став Фернандіньо, який своєчасно помітив вільного Дугласа Косту. Зупинивши м'яч на лінії штрафної, бразилець повторним дотиком увігнав його в дев'ятку.

Активно розпочавши другу половину зустрічі, чемпіони згодом скинули оберти, вміло засушивши гру. Можливо, інтрига і була б відроджена, якби в середині тайму свої моменти використали Олександр Воловик та Велізар Димитров. Відзначитися обом завадила фантастична реакція Андрія Пятова.

На заключні 15 хвилин Луческу випустив на поле новобранця клубу Марко Девіча. Той виглядав дуже мотивованим, і хоча забити не зміг, допоміг отримати друге гірчичник Воловик. Втім, схоже, ще до того, як залишитися в меншості, "металурги" розпрощалися з надією на порятунок.

"Шахтар" почав сезон з чергового тріумфу і тепер за кількістю здобутих Суперкубків впритул наблизився до київського "Динамо", яке скоряло цю вершину п'ять разів.

Незабаром "Металург" прийме участь у другому відбірному раунді Ліги Європи, а "Шахтар" у вересні чекає груповий етап Ліги чемпіонів. Однак поки донецькі команди сконцентруються на підготовці до національної першості, що стартує вже в найближчий уїк-енд.