"Шахтар" і "Чорноморець" стали фіналістами кубка України

У півфінальних матчах кубка України глядачам було на що подивитися. Першоліговий "Севастополь" дав бій чемпіону України, але "Шахтар" виграв 4:2. А одеський "Чорноморець", програючи по ходу гри, зумів обіграти "Дніпро".

Севастополь - Шахтар 2:4
: Ткачов, 38, 71 - Адріано, 9, 65, Мхітарян, 19, 53
Севастополь: Чуваєв, Федорів, Гвініанідзе, Новак, Міколюнас, Левандовскі, Дуляй (Данішевський, 82), Карноза (Караваєв, 70), Ткачов, Кожанов, Ковпак (Коваль, 75)
Шахтар: П'ятов, Срна, Чигринський, Кучер, Рац, Степаненко, Фернандіньо, Мхітарян (Патрік, 68), Тайсон (Едуардо, 75), Коста (Тейшейра, 64), Адріано

Обидві команди вийшли у близьких до бойових складах. У господарів втратою можна вважати травму форварда Сергія Кузнецова, у гостей - відсутність захисника Євгена Хачеріді. Затишний севастопольський стадіон вміщує близько 6-ти тисяч вболівальників, і аншлаг на ньому - ознака не лише ігор такого рангу. Саме трибуни і гнали улюбленців вперед. Цей аспект зробив матч дуже видовищним, але знизив шанси господарів. Справа у тому, що кримський колектив досить переконливо виглядав на чужій половині поля, але був не готовий до втрат м'яча та швидких переміщень суперника. Саме тому за перші 20 хвилин «гірники» двічі знаходили вільні зони у центрі оборони господарів. У першому випадку Фернандіньо вивів Луіса Адріано сам на сам, і форвард не залишив шансів Олегу Чуваєву. Згодом вже Дуглас Коста організував побачення з голкіпером одразу двом своїм партнерам: Тайсон не був жадібним і вивів на порожні ворота Генріха Мхітаряна.

«Севастополь» ще до другого пропущеного м'яча виконав 6 кутових, а до перерви не тільки всерйоз загрожував Андрію Пятову, який рятував партнерів після ударів Сергія Ткачова та Дениса Кожанова (ще раз Олександр Ковпак пробив у поперечину). Але і скоротив відставання фірмовим ударом лівою ногою здалеку від Ткачова. На початку другого тайму інтрига знову дещо поменшала, коли Тайсон вдруге віддав результативний пас на Мхітаряна. Донеччани знову забили з центральної зони. Зовсім зникли сумніви щодо підсумку зустрічі, коли Мхітарян виступив асистентом для Луіса Адріано. Саме ці двоє гравців оформили по гольовому «дублю». Не схотів від них відставати і Ткачов, зробивши своїм другим м'ячем сценарії обох таймів ідентичними - 2:4. Причому саме півзахисник «Севастополя» міг дістатись хет-трику, однак Пятов не дозволив цього.

Чорноморець - Дніпро 2:1
: Фонтанелло, 62, Лео Матос, 68 - Матеус, 4
Чорноморець: Безотосний, Ковальчук, Фонтанелло, Сантана, Кутас, Старгородський (Рієра, 26), Матос, Ковальчук, Політило, Бурдужан, Джедже (Діденко, 69)
Дніпро: Лаштувка (Шеліхов, 15), Чеберячко, Стринич, Дуглас, Мандзюк (Селезньов, 71), Коноплянка, Ротань, Канкава (Кравченко, 64), Жуліано, Зозуля, Матеус

Після не надто вдалих виступів у Чемпіонаті України обидві команди зробили акцент на потрапляння до вирішального матчу Кубка України. У складі одеситів обійшлось без несподіванок, а у «Дніпра» нарешті не було підстав для пропуску поєдинку кимось з лідерів. Доволі швидко найпомітніші на чужій половині поля дніпропетровці організували гол. Євген Коноплянка розібрався з опікунами на лівому фланзі і навісив у центр штрафного майданчика. Там Роман Зозуля виграв боротьбу у двох захисників, притримав м'яч і зробив простріл на Матеуса. Бразилець зумів випередити співвітчизника Андерсона Сантану - 0:1. Далі до перерви гості були ближчі до другого м'яча, ніж одесити до вирівнювання ситуації. Найбільш реальна для господарів можливість була у Артема Старгородського, але його зіткнення з Яном Лаштувкою призвело до зупинки гри та заміни обох постраждалих.

Перші чверть години після перерви не віщували будь-яких змін у характері гри. Сигналом до революції в окремо взятому матчі став кутовий господарів, внаслідок якого вони зуміли вперше пробити у рамку воріт дніпропетровців - і одразу гол. Гості. Здавалось, відвели загрозу, однак Сергій Політило другим темпом пробив здалеку, м'яч відскочив до Сіто Рієри. Третій темп у розіграші «стандарту» дозволив іспанцеві вдало навісити, а Пабло Фонтанелло головою пробити під поперечину - 1:1. На хвилі успіху «Чорноморець» йшов вперед і швидко вдруге відзначився. Дальній удар Леонардо і незначний рикошет від Дугласа - складові переможного голу у матчі. Потім Лучіан Бурдужан не використав вихід сам на сам. «Дніпро» встиг схаменутися і відповісти ударом зі штрафного Сергія Кравченка, а також ударами головою Дугласа та Петра Ковальчука, який ледь не зрівняв рахунок автоголом. Фінальний свисток примусив тріумфувати присутніх на одеському стадіоні.