ru ua

"Резолюція Магнітського": Європарламент введе санкції проти чиновників РФ

Автор: RBC.UA
Європарламент прийняв резолюцію, що передбачає ряд заходів проти російських чиновників, причетних до справи Магнітського.

Європарламент прийняв резолюцію, що передбачає ряд заходів проти російських чиновників, причетних до справи Магнітського. Резолюція була прийнята більшістю голосів відкритим голосуванням.

У документі говориться, що Євросоюз повинен ввести візову заборону і заморозити в ЄС активи всіх російських чиновників, причетних до смерті і утриманню під вартою російського юриста Сергія Магнітського.

В Європарламенті зазначили, що введення санкцій покликане посилити тиск на Росію, щоб затвердити в ній верховенство закону.

"Замість того щоб постати перед судом, ці люди все ще займають свої посади. Вони подорожують по ЄС, вони витрачають свої брудні гроші в ЄС, купують тут нерухомість і виховують своїх дітей", - сказала депутат з фракції "Альянс європейських лібералів і демократів" (ALDE) Крістійне Оюланд, яка рекомендувала резолюцію Європарламенту.

Раніше саме ALDE запустив парламентську процедуру, що передбачає складання чорного списку чиновників, підозрюваних у причетності до загибелі Магнітського.

Читайте також: "Список Магнітського" ​​стане міжнародним

Нагадаємо, Магнітський помер у Матроській Тиші 16 листопада 2009 р. Офіційною причиною смерті названа гостра серцева недостатність. Після смерті юриста справу було припинено, проте у зв'язку з рішенням Конституційного суду РФ влітку 2011 р. розслідування поновили. Колеги та родичі стверджують, що Магнітський помер від тортур, а також халатного ставлення лікарів, які не надали йому необхідної медичної допомоги.

За словами захисників Магнітського, юрист розкрив факт багатомільйонних розкрадань із бюджету, до якого були причетні і співробітники правоохоронних органів, що і стало причиною кримінального переслідування.

У листопаді минулого року Hermitage Capital підготував 100-сторінкову доповідь під назвою "Тортури і вбивство Магнітського. Приховування правди державними органами", де детально розповідалося, хто і як брав участь у процесі над юристом, і хто причетний до загибелі Магнітського.

Справа юриста стала причиною охолодження відносин між РФ, Великобританією і США. Західні країни схвалили "список Магнітського", заборонивши в'їзд на їх територію чиновників і поліцейських, за їх версією причетних до загибелі юриста.

В свою чергу, Москва вкрай негативно відреагувала на схвалення закону Сенатом США, однак якими будуть кроки у відповідь, поки не відомо. "Симетрична (відповідь) буде, але буде і інший набір якихось заходів", - заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков. У Держдумі поки ніяких заходів не вживають, але пообіцяли винести це питання на обговорення.