ua en ru

"Ощадбанк" отримав 1,5 млрд грн на виплати по вкладах колишнього Сбєрбанку СРСР

Автор: RBC.UA
Державна казначейська служба України 2 липня у відповідності до розпису держбюджету на липень перерахувала на рахунки "Ощадбанку" 1,5 млрд грн бюджетних коштів на виплату компенсацій знецінених заощаджень громадян колишнього Сбєрбанку СРСР.

Державна казначейська служба України 2 липня у відповідності до розпису держбюджету на липень перерахувала на рахунки "Ощадбанку" 1,5 млрд грн бюджетних коштів на виплату компенсацій знецінених заощаджень громадян колишнього Сбєрбанку СРСР. Про це повідомляє прес-служба Держказначейства.

Нагадаємо, за даними "Ощадбанку", на кінець червня свої виплати отримали 12% вкладників Сбєрбанку СРСР. Банк також прогнозував завершення розрахунків до грудня 2012 р.

Відзначимо, 27 червня ц.р. Президент України Віктор Янукович підписав закон про "простий" механізм повернення вкладів Ощадбанку СРСР. Зокрема, документ встановлює "простий і не витратний механізм" повернення громадянам знецінених вкладів, шляхом готівкового або безготівкового розрахунку через установи АТ "Ощадбанк України".

Нагадаємо, 1 червня 2012 Ощадбанк почав виплати вкладів. Станом на 5 червня 2012 р. 93 тис. осіботримали по 1 тис. грн компенсації вкладів колишнього Ощадбанку СРСР. Раніше Янукович заявив, що Україна з 1 червня і до кінця 2012 р. поверне громадянам вклади Сбєрбанку СРСР.

Нагадаємо, ініціювала повернення вкладів громадян в Ощадбанку СРСР Юлія Тимошенко в 2007 р., коли обіймала посаду прем'єр-міністра. На 2008 р. уряд Тимошенко обіцяв виплатити близько 20 млрд гривень втрачених внесків. При цьому, прямими виплатами - 6 млрд, інші - за рахунок боргів. Для здійснення виплат "Ощадбанк" з 8 січня почав перереєстрацію вкладників Сбєрбанку СРСР і інвентаризацію своїх зобов'язань перед ними.

На початку 2008 р. почали видавати вкладникам по 1 тис. грн. Виплати здійснювалися згідно з постановою Кабінету міністрів України від 9 січня 2008 р. № 1 "Про виплату в 2008 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 р. в установи Сбєрбанку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, і облігації Державної безпроцентної позики 1990 р., державні казначейські зобов ' язання СРСР і сертифікати Сбєрбанку СРСР, придбані на території Української РСР".Проте в результаті отримати обіцяні гроші змогли далеко не всі вкладники. Потім повернення вкладів і зовсім припинилося.

Станом на 2 січня 1992 р. залишки проіндексованих вкладів склали 124 млрд 190 млн грн, у тому числі 2 млрд 290 млн грн - цінні папери колишнього СРСР.