ru ua

"Народний мер" Слов'янська: "Ця війна, за моїми підрахунками, триватиме близько трьох років"

Автор: RBC.UA
Самопроголошений мер Слов'янська Донецької області В'ячеслав Пономарьов в інтерв'ю РБК-Україна розповів про те, як його частинам у протистоянні з владою України допомагають росіяни, які, на його думку, можливі наслідки цього протистояння, а також про обстановку у місті.

РБК-Україна: Як ви оцінюєте ситуацію в місті?

В'ячеслав Пономарьов: В самому місті ситуація спокійна. Населення нас повністю і цілком підтримує. Всякі панічні настрої відсутні, тому що ми за будь-якої нагоди відразу ж даємо роз'яснення, тобто інформаційні листівки. Телебачення у нас починає працювати нормально. Особливих проблем немає. Ще раз повторюся, населення нас цілком і повністю підтримує. У нас немає розбіжностей в цьому плані.

РБК-Україна: У зв'язку з чим була введена комендантська година?

В'ячеслав Пономарьов: Загроза нападу, в першу чергу. Все це було зроблено заради безпеки цивільного населення, жителів нашого міста. Тому що нам так простіше контролювати ситуацію. Це по-перше. І в разі нападу ми тоді зможемо мінімізувати втрати серед цивільного населення.

РБК-Україна: А з чийого боку найчастіше відбуваються напади?

В'ячеслав Пономарьов: В основному це "Правий сектор". Це такі потенційні агресори. Збройні сили України, а також Нацгвардія, яка на даний момент дезорганізована і дезорієнтована. Багато військових не знають новин, тільки уривками інформуються від населення у місцях їх перебування; і якійсь мобільний зв'язок з родичами. Тому коли ми зустрічаємо цих людей, ми розуміємо їх стан.

Ми проводимо з ними бесіди: з командним складом, з особовим складом. Пояснюємо ситуацію, пояснюємо, хто ми. Зрештою, у нас досі не було жодного бої саме з Національною гвардією і Збройними силами. Тому що у них служать такі ж хлопці, як і у нас. Тим більше і наші земляки є. Нам поки що вдається з ними спілкуватися, розмовляти і домовлятися.

РБК-Україна: Не зросла чи злочинність в місті?

В'ячеслав Пономарьов: Рівень злочинності у нас досить низький, тому що ситуацію в місті ми контролюємо своїми патрулями, і працівники міліції дивляться за цим.
В основному зараз такі правопорушення: це п'яні, хоч ми обмежили торгівлю спиртним з 22:00 до 10:00 в місті, плюс ми вибили всі наркоточки з міста. Тобто зараз вже наркотиків в місті немає однозначно. Загалом, ситуація спокійна. Грабежів немає, насильства немає, тобто все в порядку.

РБК-Україна: А той епізод з озброєним пограбуванням продуктового магазину?

В'ячеслав Пономарьов: Відразу за гарячими слідами були знайдені ці грабіжники. Це не наші люди. Це місцеве кримінальне середовище, наркомани. Вони були затримані, і далі з ними займалася міліція.

РБК-Україна: Яке вирішення конфлікту з центральною владою ви бачите?

В'ячеслав Пономарьов: Конфлікту як такого немає. Ми не є агресорами. Ми стоїмо на захисті своїх інтересів, ми стоїмо на захисті своєї землі, віри нашої православної, наших родин, дітей, онуків і нашого майбутнього. Ми не приймаємо уряд, який називає себе урядом-переможцем. Ми називаємо їх хунтою фашистською. Оскільки вони прийшли до влади шляхом збройного заколоту, а це, за всіма міжнародними нормами, є кримінальним злочином. Тобто вони для нас звичайні злочинці. І будь-які акти, які вони випускають, нас не стосуються.

РБК-Україна: Як ви бачите взаємодію з ними?

В'ячеслав Пономарьов: Ми не можемо взаємодіяти із злочинцями.

РБК-Україна: А яких дій ви чекаєте від влади в Києві?

В'ячеслав Пономарьов: Та нехай залишать нас у спокої. Нехай здаються краще.

РБК-Україна: Думаєте, вони будуть здаватися?

В'ячеслав Пономарьов: Звісно, вони будуть чинити опір до останнього. Але це призведе до зайвих втрат, це буде багато крові. Але, чесно кажучи, карта їх біта, однозначно.

РБК-Україна: Чи чекаєте ви якоїсь допомоги від Росії?

В'ячеслав Пономарьов: По-перше, ми чекаємо допомоги від наших братів тут, на території України, і вона надходить постійно. До нас постійно приїжджають люди, які підтримують нас.

РБК-Україна: Чи надходить допомога від професіоналів, а не тільки від добровольців? І яка саме допомога?

В'ячеслав Пономарьов: До нас тільки люди надходять. Зброя до нас не надходить, зброю ми забираємо самі. А продукти харчування, медикаменти - це нам допомагає місцеве населення, бізнесмени.

РБК-Україна: Який для вас ідеальний варіант рішення? Це автономія, федералізація, приєднання до Росії чи самостійна країна?

В'ячеслав Пономарьов: Ми згодні бути федерацією у складі Росії. Або ж федерацією на умовах повної взаємодії з Російською Федерацією. Нехай це буде окремою державою, але у складі Митного союзу.

РБК-Україна: тобто у складі України ви себе не бачите?

В'ячеслав Пономарьов: У складі фашистської України - ні.

РБК-Україна: А зміна влади в Києві цікавить вас?

В'ячеслав Пономарьов: Та по-любому ми їх знесемо. Спочатку ми відокремимо східні області, області південного сходу. Потім виведемо цих ідіотів з Києва і дійдемо до Львова.

РБК-Україна: Як ви бачите свою роль? Мер Слов'янська або якісь ширші повноваження?

В'ячеслав Пономарьов: Як народ вирішить, так і буде. Я без амбіцій, я людина проста. Якщо мені доручать якийсь фронт робіт виконувати, я буду цим займатися. Требабуде воювати в складі підрозділу рядовим бійцем, я, значить, буду воювати.

РБК-Україна: Скажіть, структури влади перейшли під ваш контроль?

В'ячеслав Пономарьов: Не те щоб під наш контроль. Ми зараз в повній взаємодії з усіма підрозділами виконкому.

РБК-Україна: А міліція, пенітенціарна служба?

В'ячеслав Пономарьов: Повна згода, повна взаємодія, повне розуміння.

РБК-Україна: Ви погоджуєте дії з Донецьком, Луганськом?

В'ячеслав Пономарьов: У нас є загальна координація не тільки з містами. Я маю на увазі з усіма містами Донецької області, з Харківською, Луганською областями.

РБК-Україна: А особисто під юрисдикцією знаходиться тільки Слов'янськ?

В'ячеслав Пономарьов: Під нашою юрисдикцією знаходиться практично весь північ Донбасу. Я маю на увазі північ Донецької області. А саме під моєю: мені дано наказ очолити міське господарство міста Слов'янська.

РБК-Україна: Яка функція відводиться Слов'янську у взаємодії з іншими містами? Яка основна мета?

В'ячеслав Пономарьов: Ми є центром опору.

РБК-Україна: Як ви вважаєте, в які терміни закінчиться ця конфліктна ситуація?

В'ячеслав Пономарьов: Хочете по-чесному? Взагалі, ця війна, за моїми підрахунками, триватиме близько трьох років. Дай Боже, щоб, звичайно, щоб це все закінчилося раніше. Але, судячи з усього, так воно і буде.

РБК-Україна: Як ви вважаєте, це перейде в "гарячу фазу"?

В'ячеслав Пономарьов: Звісно.

РБК-Україна: Чи буде підключатися Росія, на вашу думку?

В'ячеслав Пономарьов: Не знаю, подивимося. Адже НАТО вже підключилося. Адже вони консультують. А планування операцій, а постачання озброєнь, а тренування бойовиків у таборах? А надання інструкторів? Це не участь? Це пряма агресія.

РБК-Україна: А з приводу тіла депутата. Хто б міг це зробити?

В'ячеслав Пономарьов: За нашими даними, це "Правий сектор".

Спілкувався Артем Ковалевський