"Нафтогаз": Транзит російського газу в Європу скоротився в два рази

НАК "Нафтогаз України " заявляє про скорочення обсягів транзиту російського газу через територію України до Європи в 2 рази. Про це журналістам повідомив заступник голови правління національної акціонерної компанії Вадим Чупрун.

НАК "Нафтогаз України " заявляє про скорочення обсягів транзиту російського газу через територію України до Європи в 2 рази. Про це журналістам повідомив заступник голови правління національної акціонерної компанії Вадим Чупрун, передає радіо "Свобода".

"Минулої доби недопостачання зі сходу щодо планових показників становило 180 мільйонів кубометрів, цієї доби - 200 мільйонів кубометрів", - зазначив він.

Водночас він додав, що плановий обсяг транзиту російського природного газу через територію України у напрямі Європи становить близько 400 млн куб. м. на добу.

Чупрун пов'язав таке різке скорочення транзиту російського газу через Україну з низьким споживанням палива в Європі. "Напевно, це пов'язано з тим, що Європі не потрібні такі обсяги", - додав представник "Нафтогазу".

Напередодні в Центральному диспетчерському управлінні паливно-енергетичного комплексу РФ повідомили, що транзит газу в Західну Європу територією України з початку березня (ужгородським коридором) знизився на 47% - до 3,6 млрд куб. м. 

"Скорочення обсягу березневого експорту характеризується перенесенням транзиту з України в проходить через Білорусію газопровід "Ямал-Європа" і морський газопровід "Північний потік", - наголосили в управлінні.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що Україна збереже в 2012 році транзит газу в Європу на рівні 100 млрд куб. м. "За рік буде близько 100 млрд кубометрів, як і було раніше", - заявив Бойко.

Нагадаємо, під час аномального похолодання в Європі в лютому с. м. "Газпром" не зміг забезпечити європейських споживачів достатньою кількістю "блакитного палива". Москва звинуватила Київ у несанкціонованому відборі російського газу, призначеного для європейських споживачів.

Трохи пізніше в Європейській комісії заявили, що з огляду на зростаючі потреби в природному газі, українська ГТС залишатиметься важливим шляхом його поставки в Євросоюз і на весь континент.

"Укртрансгаз" експлуатує систему магістральних газопроводів і підземних сховищ газу України. Загальна протяжність газопроводів, що експлуатує компанія, становить 37,1 тис. км, у тому числі магістральних газопроводів - 22,2 тис. км, газопроводів-відводів - 14,9 тис. км.

Пропускна здатність газотранспортної системи України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи - 142,5 млрд куб. м.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: ГТС
On Top