"Нафтогаз" з 1 січня 2011 р. призупинить постачання українського газу до Польщі

"Львівтрансгаз" повідомив сьогодні, 30 грудня 2010 р. "Польській нафтовій та газовій компанії" (PGNiG) про призупинення експорту українського газу через пропускний пункт Зосін/Хрубешув з 1 січня 2011 р. в 7:00.

"Львівтрансгаз" повідомив сьогодні, 30 грудня 2010 р. "Польській нафтовій та газовій компанії" (PGNiG) про призупинення експорту українського газу через пропускний пункт Зосін/Хрубешув з 1 січня 2011 р. в 7:00. Про це повідомляє прес-служба PGNiG.

"Переривання постачань НАК "Нафтогаз Україна" пов'язане із змінами законодавства України, згідно з яким весь обсяг природного газу, видобутого в Україні, повинен бути спрямований виключно на задоволення внутрішніх потреб. PGNiG не згоден з рішенням української сторони про припинення поставок і зажадає реалізації угоди, яка діє до кінця 2020 р.", - йдеться в повідомленні.

Відповідно до угоди між "Нафтогазом" і PGNiG від 26 жовтня 2004 р., PGNiG замовив постачання близько 186 млн куб. м природного газу на 2011 р.

Нагадаємо, 1 вересня 2010 р., НАК "Нафтогаз Україна" призупиняв постачання природного газу до польської області Хрубешув в Зосіні з тієї ж причини.

У документі наголошується, що "Нафтогаз України" припинив поставки газу в Хрубешув з 1 вересня 2010 р., пояснюючи своє рішення внутрішнім розпорядженням української влади. Згідно з цим розпорядженням, весь обсяг природного газу, що видобувається в країні, повинен направлятися виключно на задоволення внутрішніх потреб. PGNiG, у свою чергу, звинуватила українську компанію у порушенні чинної угоди щодо постачання газу в Хрубешув до 2021 р.

У Хрубешув щорічно поставляється близько 9 млн куб. м газу. Після припинення поставок "Нафтогазу України" Варшава компенсувала відсутність українського газу власними накопиченими запасами енергоносіїв.

Поставки були відновлені 5 жовтня ц.р. При цьому відзначалось, що постачання енергоносіїв може бути зупинене у будь-який момент, оскільки Київ досі не прийняв остаточного рішення щодо постійного постачання Польщі газом. PGNiG, зі свого боку, висловила надію на позитивне вирішення цього питання.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся