ru ua

"Нафтогаз" прогнозує завершення ліквідації "Газа України" до 25 грудня 2012 р

Автор: RBC.UA
НАК "Нафтогаз України" прогнозує завершення ліквідації "Газа України" до 25 грудня 2012 р. Про це йдеться в в консолідованій звітності компанії.

НАК "Нафтогаз України" прогнозує завершення ліквідації "Газа України" до 25 грудня 2012 р. Про це йдеться в в консолідованій звітності компанії.

"Згідно з указом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №656 від 27 жовтня 2011 р. припиняється діяльність дочірньої компанії "Газ України" через її реструктуризацію - приєднання до НАК "Нафтогаз Україна" і його дочірнього підприємства "Будівельник". Заходи щодо реорганізації "Газу України" повинні бути завершені до 25 грудня 2012 р.", - говориться в документі.

Ліквідація "Газу України" здійснюється у зв'язку з реформуванням "Нафтогазу України".

Нагадаємо, 18 листопада "Газ Україна", найбільший постачальник газу в Україні, повідомила про свою ліквідацію шляхом поділу та приєднання до "Нафтогазу України" і дочірньому підприємству "Будівельник" "Нафтогазу України".

Як повідомлялося, претензії кредиторів приймаються до 20 січня 2012 р.

Ліквідація "Газу України" здійснюється у зв'язку з реформуванням "Нафтогазу України".

Нагадаємо, 2 вересня прем'єр-міністр Азаров заявив, що НАК "Нафтогаз України" буде ліквідовано. У той же день Янукович доручив Азарову почати реформування компанії.

Зазначимо, 23 березня 2009 р. в Брюсселі Україна підписала спільну декларацію з ЄС з питань модернізації української ГТС. Тоді мова йшла про виділення Євросоюзом кредиту в розмірі близько 2,5 млрд дол на ці цілі. Однак при цьому Єврокомісія зажадала, щоб Україна реформувала організаційну структуру НАК "Нафтогаз України" і її дочірніх компаній, привівши її у відповідність з нормами європейського законодавства. Зокрема, вимоги ЄК включали відділення "Укртрансгазу" від НАК "Нафтогаз Україна". На початку вересня Президент України Віктор Янукович наказав Кабміну розпочати реформування НАК.

Газотранспортна система України включає 37,5 тис. км газопроводів, 71 компресорну станцію і 13 підземних сховищ газу із загальним активним обсягом газу 32 млрд куб. м. Пропускна спроможність системи на вході - 288 млрд куб. м газу на рік, на виході - 175 млрд куб. м, у тому числі в країни Євросоюзу - 141 млрд куб. м.

Зазначимо, транзит газу до країн Західної Європи за 8 місяців 2011 р. виріс на 13,76% - до 70 млрд 43 млн куб. м. Всього транспортування газу по території України в січні-серпні склав 71 млрд 978,51 млн куб. м, що на 13,24% перевищує показник 2010 р.

11 листопада повідомлялося, що німецькі підприємства зацікавлені в модернізації української газотранспортної системи. За словами надзвичайного і повноважного посла Німеччини в Україні Ганса-Юргена Гаймзьота, для Європи найголовнішою є енергетична безпека, а завершення будівництва проекту "Північний потік" сприятиме зміцненню енергетичної безпеки. Однак, як повідомив уповноважений посла, українська ГТС залишається найважливішим транспортним шляхом російського газу в Європу.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що українська газотранспортна система є найбільш вигідним напрямком для транзиту російського газу до Європи.

Нагадаємо, 8 листопада країни-учасниці проекту Nord Stream - Росія, Німеччина, Голландія і Франція ввели в експлуатацію першу нитку газопроводу "Північний потік". У число акціонерів проекту входять ВАТ "Газпром" (51%), німецькі E. On Ruhrgas (15,5%) і Wintershall AG (15,5), голландська NV Nederlandse Gasunie (9%), французька GDF Suez (9%).

ДК "Газ України" створена в грудні 2000 р. шляхом об'єднання компаній "Торговий дім "Газ України" і головного управління "Головзбут" дочірньої компанії "Укртрансгаз". Компанія займалася постачаннями газу споживачам. За 10 років "Газ України" реалізував з ресурсів "Нафтогазу України" близько 450 млрд куб. м природного газу населенню, промисловості, енергетиці, бюджетним організаціям.

НАК "Нафтогаз України" - провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу України, одна з найбільших компаній країни. Компанія здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, транспортування і зберігання нафти і газу, постачання природним і зрідженим газом споживачів.

"Нафтогаз України" завершив 9 місяців 2011 р. з прибутком 17,19 млрд грн (2,2 млрд дол.).

Чистий збиток НАК "Нафтогаз Україна" за 2010 р. за міжнародними стандартами фінансової звітності зменшився в порівнянні з 2009 р. на 46,45% - до 12 млрд 155 млн грн.