ua en ru

"Нафтогаз" перерахував "Газпрому" 867 млн ​​дол за імпортований у вересні газ

Автор: RBC.UA
НАК "Нафтогаз України" перерахувала ВАТ "Газпром" близько 867 млн ​​дол за поставку природного газу у вересні 2011 р. Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі "Нафтогазу".

НАК "Нафтогаз України" перерахувала ВАТ "Газпром" близько 867 млн ​​дол за поставку природного газу у вересні 2011 р. Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі "Нафтогазу".

За даними компанії, ціна природного газу в ІІІ кварталі 2011 р. складає близько 355 дол за 1 тис. кубометрів.

На початку вересня Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" перерахувала ВАТ "Газпром" близько 487 млн ​​дол за імпортований у серпні 2011 р. природний газ.

За домовленістю, Україна повинна оплачувати спожитий газ не пізніше 7 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Нагадаємо, раніше перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявив, що ціна на російський газ в 2012 р. коливатиметься від 414 до 416 дол за тис. куб. м.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко зазначав, що ціна на імпортований з Росії газ для України в четвертому кварталі 2011 р. складе 398 - 402 дол. за тисячу кубометрів.

Вчора міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що уряд не має наміру піднімати тарифи на газ для населення. 26 вересня Тігіпко заявляв, що Україна буде змушена до кінця 2011 р. підвищити тарифи на газ для населення, щоб виконати ключову умову відновлення кредитування міжнародними фінансовими організаціями в період нестабільності на світових ринках капіталу. Вже наступного дня Тігіпко сказав, що не впевнений у перспективах підвищення ціни на газ.

Наприкінці вересня міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко повідомляв, що переговори щодо газового контракту тривають.

27 вересня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна сподівається завершити переговори про перегляд газової угоди з Росією до кінця жовтня.

Напередодні Азаров на зустрічі з представниками Парламентської асамблеї Ради Європи заявив, що Україна досягла домовленості з Росією про перегляд невигідних для Києва контрактів про постачання російського газу, підписаних в 2009 р. Пізніше офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов заявив, що домовленості про зміну умов контрактів між "Газпромом" і "Нафтогазом України" поки немає.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що ціна на російський газ для України повинна бути трохи більшою за 200 дол за тисячу кубометрів. Він також повідомив, що російська сторона визнає, що ціноутворення на російський газ для України є асиметричним, і додав, що ціна на газ для України за контрактом вища, ніж для споживачів Європи.

Зі свого боку посол РФ в Україні Михайло Зурабов висловив думку, що російські розрахунки газових договорів з України могли бути помилковими.

Газове питання в російсько-українських відносинах увійшло в особливо гостру фазу на початку вересня 2011 р. у зв'язку із запланованим зростанням цін на газ. Спочатку Міністерство енергетики та вугільної промисловості України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в 2011 р. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що, за умовами контракту, Київ зобов'язаний оплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія. Незабаром після цього прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що НАК "Нафтогаз України" буде ліквідована як юридична особа, а всі контракти (у тому числі і з "Газпромом") будуть переглянуті. Росія ж підкреслила, що перегляд контрактів можливий лише за умови злиття "Нафтогазу" з "Газпромом".

16 вересня Україна подала Росії заявку на купівлю в 2012 р. 27 млрд куб. м газу, що на 5 млрд менше, ніж в 2011 р.

Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. У квітні 2010 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" погодили знижку на газ для України, за якою зниження становить 30% від ціни газу, але не більше 100 дол за 1 тис. куб. м. Знижка поширюється на обсяги постачань до 30 млрд куб. м в 2010 р. і 40 млрд куб. м - в наступні роки.