ru ua

"Нафтогаз" перерахував "Газпрому" 1 млрд дол. за імпортований у жовтні природний газ

Автор: RBC.UA
Національна акціонерна компанія "НафтогазУкраїна" перерахувала ВАТ "Газпром" близько 1,004 млрд дол за імпортований у жовтні 2011 р.природний газ, повідомляє сьогодні українська компанія.

Національна акціонерна компанія "НафтогазУкраїна" перерахувала ВАТ "Газпром" близько 1,004 млрд дол за імпортований у жовтні 2011 р.природний газ, повідомляє сьогодні українська компанія.

Ціна природного газу для України в IV кварталі ц.р. складає близько 400 дол за 1 тис. куб.м.

Відповідно до умов додаткової угоди до базового контракту, укладеного між НАК "Нафтогаз Україна" і Газпромом 21 квітня 2010р., ціна природного газу визначається з урахуванням знижки в розмірі 100 дол за 1 тис. куб. м.

НАК "Нафтогаз Україна" щомісяця вчасно і вповному обсязі виконує свої зобов'язання перед Газпромом щодо оплати імпортованого природного газу, відзначається в повідомленні.

Як пояснили експерти, платіж затягнувся узв'язку з вихідними днями в РФ. Зазвичай "Нафтогаз" розраховувався до 7 листопада.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" у жовтні 2011 р. перерахувала ВАТ "Газпром" близько 867 млн дол. за поставку природного газу в попередньому місяці. В цілому, за даними прем'єр-міністра України Азарова Україна до 2011 р. сплатила близько 70 млрд грн за газ.

Відзначимо, 4 листопада ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що вважає реальним розрахунок України з Росією за газ у рублях вже з грудня цього року.

Раніше Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов заявив про можливість переходу на часткову оплату газу в російських рублях з грудня.

У свою чергу міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко повідомив, що Україна може почати розрахунки за імпортований російський газ у рублях вже в листопаді поточного року. Зокрема, на запитання журналістів міністр відповів: "Так, ми зараз цим займаємося".

Нагадаємо, 1 листопада стало відомо, що НБУ 26 жовтня 2011 р. домовився про можливості здійснення розрахунків за спожитий Україною газ у рублях. Досягнуті домовленості дають для українській стороні можливість маневру під час проведення платежів з оплати імпорту товарів, зокрема природного газу, а також дозволять уникати коливань на валютному ринку в разі проведення платежів з суб'єктами РФ.

31 жовтня у Верховній Раді (ВР) України був зареєстрований законопроект, яким пропонується "Нафтогазу" створити рахунок для розрахунків з російським "Газпромом". Законопроект спрямований на виключення відволікання коштів, що надійшли від споживачів за природний газ, на інші цілі, своєчасне проведення розрахунків за природний газ.

26 жовтня Азаров заявив, що Україна і Росія близькі до компромісу по газовому договору. При цьому він відзначив, що мова йде про "великий пакет документів, який визначає весь спектр взаємин" і що рішення може бути вигідним для обох сторін. Інші подробиці український прем'єр розкривати не став, додавши лише, що компроміс не пов'язаний з питанням про вступ України в Митний союз РФ, Білорусії і Казахстану.

Газове питання в російсько-українських відносинах увійшло в особливо гостру фазу на початку вересня 2011 р. у зв'язку зі зростанням цін на газ. Спочатку Міністерство енергетики України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в поточному. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що за умовами контракту Київ зобов'язаний сплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія.