"Мілан" і "Барселона" не змогли забити, а "Баварія" перемагає "Марсель" (фото)

Матчі середи в Лізі Чемпіонів вирішили підтримати розпочатий у вівторок прояв переваги гостей над господарями. "Мілан" хоч і не пропустив на "Сан-Сіро", але і забити "Барселоні" не зміг. А "Марсель" абсолютно по справі влетів "Баварії" 0:2. Тепер чекаємо наступного тижня, щоб господарі вже довели свої перемоги.

Марсель - Баварія, 0:2
Голи
: Гомес, 44, Роббен, 69
Марсель: Андраде, Аспілікуета, Нкулу, Фанни, Морель, А.Диарра (Шейру, 71), Мбіа, Амальфитано (Брандао, 68), А.Айю, Вальбуена, Ремі
Баварія: Нойер, Лам, Боатенг, Бадштубер, Алаба, Луїс Густаво, Кроос (Тимощук, 63), Рібері, Мюллер (Швайнштайгер, 70), Рібері (Праньїч, 79), Гомес

Зі стартовим свистком марсельці свідомо віддали ініціативу супернику, зосередившись на обороні. "Баварія" почала методично розхитувати захисні порядки господарів, але ті не тільки були надійні ззаду, а й встигли вже в дебюті провести ряд швидких контрвипадів. Більше того, на 7-й хвилині французи зобов'язані були відкривати рахунок. Після розіграшу кутового Фанні дозволили пробити головою практично в упор, Мануель Нойєр відбив м'яч перед собою, і Лоїк Ремі із забійної позиції не влучив в отвір воріт.

Мюнхенці продовжували володіти м'ячем, однак недосвідчений кіпер господарів Андраде вперше вступив в гру лише на 11-й хвилині. Він невдало зіграв на виході, втім, цей епізод нічим небезпечним не закінчився. Незабаром Роббен здорово вивів на ударну позицію Томаса Мюллера, але той вирішив піти в дриблінг, а потім зробив неточну передачу вздовж воріт і момент було втрачено. Тиск на ворота "Олімпіка" продовжувався - "Баварія", як досвідчений боксер, притисла суперника до канатів.

Проте "Олімпік" продовжував зберігати свої ворота на замку, більше того, після подачі чергового кутового м'яч метався по штрафній площі гостей, і команда Дідьє Дешама ледь цим не скористалася. До 30-ї хвилини швидкості помітно впали, що, мабуть, більше було на руку марсельцям. Арбітр Карлос Веласко Карбальо протягом короткого проміжку часу виписав одразу чотири "гірчичники". Три жовтих картки отримали футболісти "Баварії", але куди більш болючий удар було завдано по "Олімпіку" - "опорник" Алу Діарра не зможе зіграти в матчі-відповіді через дискваліфікацію.

У кінцівці тайму суперники обмінялися небезпечними моментами. Ремі вистрілив в руки Нойєра з-за меж штрафної, а ось мюнхенці забили французькому клубу "гол в роздягальню". Роббен здорово вивів на оперативний простір Гомеса, а той вирішив здалека пробити низом. Андраде не впорався з не найскладнішим пострілом, дозволивши нападнику забити 11-й м'яч в цій Лізі чемпіонів.

У другому таймі "Олімпік" заграв активніше, адже поразка в домашній зустрічі була для нього смерті подібною. На 48-й хвилині ледь не відзначився Андре Айю, чий удар блокували захисники. Але тільки-но "Баварія" отримала більше вільного простору на половині поля суперника, її атаки стали гострішими.

На 59-й хвилині Гомес зобов'язаний був робити дубль, проте Андраде виручив свою команду. Буквально відразу ж Жером Боатенг дозволив обікрасти себе Ремі на лінії штрафного, і форвард збірної Франції здорово пробив з носка. Лише фантастична реакція Нойєра врятувала 22-кратних чемпіонів Німеччини від неминучого гола.

Взагалі, друга 45-хвилинка вийшла більш видовищною, чому чимало посприяв перший гол. Другий же на 67-й хвилині забив Роббен. Голландець блискуче зіграв у "стінку" з Мюллером, вийшовши віч-на-віч з Андраде під вельми гострим кутом. Роббен спокійно відправив м'яч під дальню штангу, і становище марсельців з поганого перетворилося в критичне.

У час, що залишився, "Олімпік" нічого небезпечного створити не зміг, а "Баварія", добившись відмінної фори, особливо в нападі не старалася і атакувала більше по інерції. Роббен теж міг оформити дубль, але, думається, вирішив приберегти голи на більш важливий момент.

Мілан - Барселона 0:0

Мілан: Аббьяті, Бонера, Мексес, Неста (Месба, 74), Антоніні, Ночеріно, Амброзіні, Зеедорф, Боатенг (Эмануэльсон, 67), Ібрагімовіч, Робіньо (Ель Шаарави, 52)
Барселона: Вальдес, Дані Алвеш, Піке, Маскерано, Пуйоль, Бускетс, Хаві, Кейта, Алексіс Санчес (Педро, 77), Мессі, Іньєста (Тельо, 65)

Загалом гра пройшла у звичному ключі для "Барселони", що багато і охоче володіла м'ячем на чужій половині поля. Однак стартовий трихвилинний спурт таки залишився у середу за "Міланом", який спробував забити надшвидкий гол. Кульмінацією цього нетривалого пресингу став удар у "молоко" Робіньо з району 11-метрової позначки.

Гості відповіли куди більш підготовленим тиском, і наприкінці першої 15-хвилинки напрацювали на два небезпечних штрафних, розіграш одного з яких ледь не призвів до голу Алексіса Санчеса. Потім на взяття воріт "Мілана" претендував Ліонель Мессі - м'яч навіть побував у сітці Крістіана Аббіаті, але після своєчасної фіксації офсайду.

Результативною відплатою господарів міг стати вихід Златана Ібрагимовича сам на сам із Віктором Вальдесом, однак шведський форвард не зумів переграти іспанця. Тут же одна за одною двi багатоходові комбінації "Барси" увінчалися виводом на ударну позицію Хаві. Втім, відкрити рахунок не судилося до перерви і йому - захисники "россонері" на чолі з Аббіаті знову були на висоті.

Як з'ясувалося по ходу зустрічі, план на гру Массіміліано Алегрі був по-італійськи простим. Своєрідне катеначчо з вісьмома захисниками та двома бігунками Робіньо та Ібрагимовичем. І треба сказати, контратаки у їхньому виконанні таїли в собі чимало загроз, змушуючи нечисленну оборону каталонців діяти на граничних швидкостях і з такою ж концентрацією.

У другому таймі швидкість обміну уколами дещо знизилася через те, що обидва суперники стали більше дорожити м'ячем і, в свою чергу, щільніше зустрічати один одного. Як наслідок, за такої контактної гри на полі стало більше жорсткої боротьби та фолів, через травму поле змушений був залишити Робіньо, якого замінив Стефан Ель-Шаараві.

Мабуть, цей в'язкий футбол більше влаштовував "Мілан", який поступово зумів відсунути "Барселону" подалі від своїх воріт. Тож тепер уже гості на певний час вдалися до контргри, але не досягши успіху в ній, повернули перебіг подій у більш прийнятне для себе русло. Втім, до гольових моментів їм було досить далеко. Як і "Мілану".

Футбольні шахи на "Сан-Сіро" тривали і тривали із приблизно рівним шансом на нічию, і якщо щось і могло запобігти такому результату, то хіба що соло одного з королів - білого або синьо-гранатового. Але за Ібрагимовичем і Мессі увечері в середу опікуни наглядали в обидва ока. Підсумкові нулі на табло можна вважати відкладеною партією, яка тепер продовжиться за тиждень на "Камп Ноу".