"Мілан" громить "Арсенал", а "Зеніт" мінімально обіграв "Бенфіку". Огляд матчей Ліги Чемпіоноів

Завдяки дублю Робіньо "россонері" вже в першому матчі майже гарантували собі участь в 1/4 фіналу. А пропустивши два необов'язкових голи, пітерці всеж-таки вирвали перемогу гад "Бенфікою" завдяки дублю Романа Широкова.

Мілан - Арсенал 4:0

Голи: Боатенг, 15, Робіньо, 38, 49, Ібрагімовіч, 79 (з пенальті)

Мілан: Абб'яті, Абате, Мексес, Тіаго Сілва, Антоніні, Зеєдорф (Эмануэльсон, 12), ван Боммель, Ночеріно, Боатенг (Амброзіні, 70), Ібрагімовіч, Робіньо (Пато, 84)

Арсенал: Щесны, Санья, Косельны (Джуру, 45), Вермален, Гіббз (Окслейд-Чемберлен, 68) , Сонг, Росіцкі, Уолкотт (Анрі, 46), Ремсі, Артета, ван Персі

"Мілан" громить "Арсенал", а "Зеніт" мінімально обіграв "Бенфіку". Огляд матчей Ліги ЧемпіоноівЧерговий влучний "постріл" Кевін-Прінса Боатенга, два голи Робіньо, проведені після пасів Златана Ібрагимовича, та 11-метровий, що його Ібра сам заробив і реалізував, практично позбавили інтриги матч-відповідь цієї пари. Тільки диво тепер може завадити "Мілану" пройти до чвертьфіналу.

Суперники з Туманного Альбіону для "Мілана" останнім часом перетворилися на кошмарне сновидіння, що оживає під акорди гімну Ліги чемпіонів. Три останні побачення з англійськими клубами незмінно означали для "россонері" виліт із найпрестижнішого турніру, причому кожного разу рідне поле "Сан-Сіро" ставало для його червоно-чорних господарів лобним місцем поразки.

У свою чергу "Арсенал" досить вдало виїжджав на Апенніни - сім загальних перемог у восьми двоматчевих дуелях. Причому чотири з шести останніх візитів ознаменовувалися для "канонірів" трьома італійськими очками.

Однак статистика - статистикою, всіх мала розсудити тільки гра. Й іще до перерви першого поєдинку 1/8 фіналу підопічні Массіміліано Аллегрі не тільки засвідчили, що цифрами не переймаються, а й значною мірою забезпечили собі передумови для виходу у вісімку найкращих клубів поточних змагань.

Хоча на 13-й хвилині прихильники міланських "дияволів" мали всі підстави нарікати на чортову дюжину й на долю - отримавши медичну допомогу на бровці, попросив заміну найдосвідченіший у складі "Мілана" Кларенс Зедорф, котрий іще не встиг навіть як слід розігрітися в своєму 161-у єврокубковому матчі. Співвітчизник голландця Урбі Емануельсон одразу ж показав, що готовий гідно постояти за ветерана - першим же дотиком він ледве не відкрив рахунок, але після скидання Златана Ібрагимовича пробив поруч із стійкою.

Недовго довелося міланцям бідкатися на втрачену слушну нагоду - невдовзі м'яч усе ж опинився в сітці воріт Войцеха Щенсного. На 15-й хвилині, Кевін-Прінс Боатенг, отримавши зручний пас із глибини поля від Антоніо Ночеріно, подарував усім уболівальникам черговий шедевр - "вистрілив" по цілі невідпорно та... ювелірно, м'яч від поперечини вдарився в нижнє кріплення сітки, саму її не зачепивши, й вискочив у поле. Через якусь невловиму мить тиші стадіон вибухнув у захваті - 1:0!

І то був лише початок. Усі намагання "Арсеналу" організувати бодай якусь контргру розбивалися вже об перший рухомий шар тактичних побудувань італійців, перечеплюючись, зокрема, об довжелезні ноги Ібрагимовича. Швед, здавалося, встигав усюди, звичайно ж, винагороджуючи себе за чорнову роботу можливістю натхненно творити в атаці. На жаль для прихильників його таланту, поповнити гольовий актив Ібрі довго не вдавалося, хоча моменти для цього були. Зате він блискуче виконав роль асистента.

На 36-й хвилині Ібрагимович удвох із Робіньо "викотилися" на одного захисника, але бразилець не зумів у боротьбі з арсенальцем переадресувати м'яч партнерові. Той не став соромити чаклуна м'яча за технічну похибку, а продемонстрував справжню майстерність на власному прикладі. Після його проходу лівим флангом - з лінії офсайду до лінії воріт - за тим, як Робіньо підставляє "гольову" голову під вивірений пас Златана, тільки спостерігали Щенсний разом із захисниками Томасом Вермаленом і Лораном Косцельни.

Останній невдовзі поступився місцем на полі Йохану Джуру, але й заміна француза на швейцарця не стала на заваді Ібрагимовичу, котрий цього вечора наче літав на крилах. До перерви він забезпечив цілком гольовими моментами того-таки Боатенга та Луку Антоніні, однак переграти голкіпера лондонців вони не змогли.

Зате, ледве гра поновилася, знову відзначився Робіньо. Ну як, скажіть, не віддячити голом Ібрагимовичу, коли той "робить" цей гол принаймні на 50 відсотків! Пройшовши крізь частокіл чужих ніг біля кута карного майданчика "Арсеналу", Ібра своїм пасом благословив бразильця на більярдний удар у правий від Щенсного кут - 3:0!

Лише близькість розгрому привела команду Арсена Венгера до тями. Чи то - суперник дозволив гостям проявити себе. Не в останню чергу, напевно, на знак поваги до Тьєррі Анрі, котрий з'явився на полі в другому таймі, маючи у своєму єврокубковому стрілецькому активі більше голів, ніж усі його міланські суперники, що в той момент перебували на полі. Француз своє слово сказав, елегантним пасом вивівши на удар Робіна ван Персі, але спробу голландця "розмочити" рахунок звів нанівець Крістіан Аббіаті, котрий і надалі не дав приводу засумніватися в своїй майстерності.

"Вишенькою" на розкішному футбольному торті, презентованому "Міланом", став пенальті, зароблений і реалізований Ібрагимовичем. Джуру, повіривши фінту шведа, змушений був завалити того на газон, а ще за хвилину Щенсний учетверте витяг м'яч із сітки.

Отже, перервавши свою безрадісну серію зустрічей із англійцями, "россонері" зробили широкий крок до чвертьфіналу Ліги чемпіонів. "Арсеналу" ж тепер доведеться провести кілька нелегких днів у очікуванні матчу-відповіді, запланованого на 6 березня, а потім, очевидно, зосередитися на відчайдушній боротьбі в своєму чемпіонаті за путівку до Ліги чемпіонів-2012/2013...

Зеніт - Бенфіка 3:2

Голи: Широков, 27, 88, Семак, 71 - М. Перейра, 20, Кардосо, 87

Зеніт: Жевнов - Алвеш, Губочан, Ломбертс, Анюков - Зирянов (Семак, 46), Широков, Денисов, Файзулін (Розіна, 90) - Канунніков (Бистров, 67), Кержаков

Бенфіка: Артур - М. Перейра, Луізао, Гарай, Емерсон - Гайтан (Мігел Вітор, 90), Бруно Сезар (Нолито, 77), Матіч, Вітсель - Родріго (Аймар, 30), Кардосо

"Мілан" громить "Арсенал", а "Зеніт" мінімально обіграв "Бенфіку". Огляд матчей Ліги Чемпіоноів"Зеніт" невпевнено почав перший матч 1/8 фіналу Ліги чемпіонів УЄФА з "Бенфікою", пропустивши на 20-й хвилині. Проте відразу після цього пітерці перехопили ініціативу, швидко зрівняли рахунок, а в другому таймі завдяки красивому м'ячу Сергія Семака вийшли вперед. "Бенфіка" змогла відігратися за три хвилини до кінця основного часу. Але і в цей момент господарі знайшли в собі сили забити ще один м'яч - героєм поєдинку став автор дублю Роман Широков.

Ще за місяць до початку історичної для Санкт-Петербурга події журналісти та експерти назвали основним фактор холодної погоди. На думку більшості, саме міцний мороз, а, отже, й не кращий стан газону стадіону "Петровський" повинні були перешкодити технічним португальцям діяти в звичному для них комбінаційному стилі. Втім, основний форвард петербуржців Олександр Кержаков зазначив: "Обидві команди будуть у рівних умовах, ми зіграємо точно на такому ж газоні, і нам так само не дуже приємно грати в сильний мороз".

Головного тренера "Зеніту" Лучано Спаллетті хвилювали більше не якість газону і морозна погода, а стан його підопічних. Перед 1/8 фіналу зі складу вибули ряд ключових футболістів: важкого пошкодження зазнав лідер атак Данні, нападники Олександр Бухаров і Данко Лазович травмувалися на останньому зборі команди в Італії. Буквально напередодні гри стало відомо, що на поле не вийде й основний воротар синьо-біло-блакитних В'ячеслав Малафєєв. Його відсутність позначилася вже на стартовому відрізку поєдинку.

"Бенфіка", заволодівши перевагою в дебюті, до небезпечних моментів справу не доводила - аж до 20-ї хвилини, коли головний арбітр зустрічі Йонас Ерікссон призначив штрафний в 25 метрах від воріт Юрія Жевнова. До м'яча підійшов найкращий бомбардир "орлів" Оскар Кардосо. Його удар, здавалося, не таїв небезпеки, але Жевнов відбив м'яч прямо перед собою, а першим на добивання встиг Максі Перейра.

Однак господарі не опустили рук і моментально перехопили ініціативу. Через сім хвилин вони організували гол з лівого флангу. Томаш Губочан виконав філігранний навіс у штрафний, де Роман Широков примудрився пробити з-під захисника в дальній кут - 1:1. Частина першого тайму пройшла під диктовку господарів поля. Ще кілька небезпечних моментів ні до чого не привели, але вселили надію в уболівальників, які в перерві відігрівалися запропонованим безкоштовним чаєм.

І рідна команда їх не підвела. Приблизно півгодини у "Зеніта" пішло на те, щоб остаточно прибрати гру до своїх рук. А на 71-й хвилині господарі створили справжній шедевр. Передача на Кержакова, здавалося, була дуже сильною, але форвард примудрився дістати м'яч і віддати п'ятою на Володимира Бистрова, той перевів у центр штрафного, де невловимим дотиком п'ятою з розвороту Сергій Семак зачарував "Петровський" і всю футбольну Європу - 2:1!

Але травми зіграли з "Зенітом" злий жарт. На 87-й хвилині весь стадіон згадав, як команді не вистачає Малафєєва. Жевнов повинен був брати несильний удар Ніколаса Гайтана, але знову випустив м'яч із рук, і першим на добиванні був уже Кардосо. В ці секунди мало хто вірив, що господарям вдасться вирвати перемогу. Але підопічні Спаллетті проявили характер. Вже в наступній атаці після помилки Емерсона Широков підхопив м'яч і переправив його в залишені голкіпером Артуром ворота.

Нагадаємо, що вчора "Барселона" обіграла на виїзді "Байєр" (3:1), а "Ліон" мінімально переміг АПОЕЛ (1:0).