"Метінвест" сконцентрував більше 50% акцій "Запоріжсталі"

"Метінвест" разом з групою інвесторів сконцентрував 50,0032% акцій комбінату "Запоріжсталь", у тому числі "Метінвест" - 49,0032%, група інвесторів - 1%. Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Метінвест" разом з групою інвесторів сконцентрував 50,0032% акцій комбінату "Запоріжсталь", у тому числі "Метінвест" - 49,0032%, група інвесторів - 1%. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Крім того, "Метінвест" придбав акції низки гірничо-металургійних підприємств, що раніше належали групі "Индустриал".

"Придбання гірничо-металургійних активів Групи "Индустриал" вироблено в рамках реалізації нашої довгострокової стратегії розвитку, що передбачає створення на базі "Метінвесту" сучасної вертикально-інтегрованої компанії світового класу з сильними позиціями в кожному з ланок виробничого ланцюжка. Одне з ключових напрямків цієї стратегії - нарощування обсягів виробництва високоякісного металопрокату в Україні і збільшення виробництва продукції з високою доданою вартістю", - зазначив гендиректор "Метінвесту" Ігор Сирий.

Згідно з повідомленням, опціон на придбання 50% гірничо-металургійного бізнесу групи "Индустриал" був наданий "Метінвесту" в липні 2011 р. в рамках першого етапу операції між компаніями.

Нагадаємо, 18 травня 2010 р. основний акціонер групи "Метінвест" Рінат Ахметов заявив, що вивчає можливість купівлі ВАТ "Запоріжсталь". "Ми спостерігаємо за підприємством. Як тільки буде чітке розуміння, що нам це цікаво, ми одразу вам скажемо. Ми відкрита компанія і ми відразу проінформуємо суспільство", - заявив Ахметов.

До цього прес-служба компанії "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ) спростувала інформацію, що з'явилася в ЗМІ про придбання Рінатом Ахметовим 50-% пакету акцій "Запоріжсталі".

"Рінат Ахметов передав весь бізнес компанії "Систем Кепітал Менеджмент", акціонером якої він є. Таким чином, заява про купівлю будь-якого підприємства або про приналежність якого-небудь підприємства Рінату Ахметову автоматично включає це підприємство до Групи СКМ ... На поточний момент ні Р.Ахметов особисто, ні Група СКМ (у тому числі - гірничо-металургійний холдинг "Метінвест") не є власниками "Запоріжсталі", а також не знаходяться в стані оформлення угоди з придбання даного підприємства. Інформація про те, що "Метінвест" купив 50% акцій "Запоріжсталі", що з'явилася сьогодні в деяких ЗМІ, не відповідає дійсності ", - було сказано в повідомленні.

Раніше того ж дня, губернатор Запорізької області Борис Петров підтвердив на прес-конференції інформацію про придбання Р.Ахметовим 50% акцій ВАТ "Запоріжсталь", що належав Едуарду Шифріну і Артуру Абдінову (Midland Group).

За словами губернатора, обласна влада вже налагодила контакт з новими акціонерами. "Від нових власників нам потрібні ті ж дві речі, що й раніше - дотримання норм природоохоронного законодавства та збереження робочих місць", - сказав тоді Б.Петров.

Раніше, південнокорейська металургійна компанія POSCO підтвердила, що цікавиться купівлею української "Запоріжсталі" - четвертого за величиною сталеливарного підприємства в Україні. Крім POSCO в числі претендентів називалися російське ВАТ "Северсталь" і найбільший у світі сталепромислової концерн ArcelorMittal.

ВАТ "Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь" - одне з найбільших промислових підприємств України. Спеціалізується на виробництві гарячекатаного і холоднокатаного листа з вуглецевої, низьколегованої, легованої і нержавіючої сталі.

"Метінвест" - вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній. Основними акціонерами Metinvest B.V. є група СКМ (71,25% акцій), що належить Ринату Ахметову, "Смарт-холдинг" (23,75% акцій) Вадима Новинського і Clarendale Limited (5% акцій) Володимира Бойка, гендиректора Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча. Чистий прибуток компанії в 2011 р. виросла в 4,2 рази - до 1,854 млрд дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся