"Металіст" повернув собі друге місце, "Говерла" виграла другий матч поспіль, а "Металург" у Києві переграв "Арсенал"

В останніх матчах 24-го туру "Говерла" здобула другу поспіль перемогу. В Ужгороді з рахунком 2:0 був обіграний запорізький "Металург". "Металіст" у меншості зумів розгромити в Полтаві "Ворсклу" 4:1. І в Києві донецький "Металург" обіграв місцевий "Арсенал".

Ворскла - Металіст 1:4
: Будник, 25 (з пенальті) - Вильягра, 23, Кристальдо, 44, Марлос, 45+2, Шав'єр, 58
Ворскла: Долганський, Пердута, Даллку, Ткачук, Сапай (Силюк, 46), Лагос, Скляр, Куценко, Курилов (Кунєв, 68), Дитина (Кривошеєнко, 64), Будник
Металіст: Дишленкович, Вильягра, Пшеничних, Папа Гуйє, Азеведо, Краснопьоров (Шелаєв, 84), Едмар, Марлос (Вілліан, 78), Шав'єр, Бланко, Кристальдо (Торрес, 72)
Видалення: Бланко, 24

Кожна з команд мала втрати основних виконавців. У господарів не вийшли на поле Йован Маркоскі, Артем Громов, Володимир Чеснаков, гості змушені були обійтись без Хосе Соса та Марко Девіча. Важке від дощу поле не обіцяло видовищної гри, однак команди спростували такі прогнози, видавши одну з найбільш цікавих зустрічей, яка стала найрезультативнішою у турі. Гольовий заспів стався у середині першого тайму. Передвісником першого м'яча стало влучання Хав'єра у стійку воріт «Ворскли». Після цього розіграш штрафного завершився несподіваним влучанням Крістіана Вільягри від бокової лінії у дальню «дев'ятку». Майже одразу полтавчани відігрались. Внаслідок масованої атаки удар Євгенія Ткачука рукою на лінії воріт парирував Себастьян Бланко, який був вилучений. А з пенальті Євген Буднік зрівняв рахунок.

У меншості «Металіст» почувався досить упевнено і перед перервою двічі поспіль примусив капітулювати Сергія Долганського. Хавьєр ударом через себе вдруге влучив у штангу, а Джонатан Крістальдо головою встиг на добивання - 1:2. У компенсований час першого тайму Марлос з центру поля втік від усіх і закріпив успіх партнерів - 1:3. Друга половина зустрічі не дала шансів господарям на порятунок. «Ворскла» більше атакувала. Два прицільні удари Панайотіса Лагоса парирував Владімір Дішленкович, а Олександр Скляр та Сергій Сілюк були менш влучними. «Металіст» відповідав не так часто, проте гостро. Зароблений Крістальдо штрафний з другої спроби після відскоку від «стінки» реалізував Хавьєр - 1:4. До ще більшої переваги гості були близькі після удару Едмара, та тепер вже поперечина зіграла за «Ворсклу»

Арсенал - Металург Д 0:2
: Траоре, 38, 51
Арсенал: Рева, Обрадовіч, Романчук, Хомин (Куанса, 33), Сидоренко, Сантос, Богданов (Шарпар, 75), Мартинюк (Гоменюк, 46), Ткачук, Герасим'юк, Адійя
Металург Д: Паньків, Воловик, Чечер, Польовий (Голайдо, 68), Данило, Макрідіс, Димитров (Леонардо, 56), Морозюк, Нельсон (Эбесилио, 77), Траоре, Мораес

Не хоче переривати переможної ходи донецький «Металург». Поєдинок у столиці став логічним продовженням не лише переконливої домашньої перемоги у першому колі (5:0), але і двох попередніх ігор у рідних стінах. Примітно, що злагоджено діють усі ланки команди, починаючи від Юрія Паньківа, який не пропускає жодного м'яча вже третій тур поспіль, завершуючи нападниками. Причому роль лідера на вістрі переходить від одного гравця до іншого, що виключає залежність команди від форми когось одного. Ще у першому таймі стало помітно: слова Юрія Бакалова про те, що «Металург» переважає його підопічних за класом та індивідуальностями, виявились не черговим компліментом, а об'єктивною реальністю. До перерви «Арсенал» не наніс жодного влучного удару та не виконав кутових. Й того, й іншого гості мали вдосталь.

На рубежі таймів ігрова ініціатива була матеріалізована. Обидва рази Велізар Дімітров виводив на ударну позицію Драмана Траоре. Але взяття воріт були абсолютно несхожими. Спочатку це був пас на хід, коли нападник був на межі офсайду, але не більше того. Своє побачення з Віталієм Ревою у ближньому бою він виграв. Подвоїв рахунок малієць, коли відгукнувся на навіс з лівого флангу. Олександр Романчук «на другому поверсі» гідної конкуренції не склав. Загострити ситуацію на полі міг Олег Герасимюк, однак його дальній удар прийняв на себе каркас донецьких воріт. Потім з'явилась робота і у Паньківа, але такий сплеск активності «Арсенала» виглядав запізнілим. Тепер «Металург» повернув собі 6-й рядок, причому відставання від «Чорноморця» складає лише один бал. «Каноніри» навесні не знають перемог.

Говерла - Металург З 2:0
: Макаренко, 65, Нестеров, 80 (у свої ворота)
Говерла: Бабенко, Рнич, Допілка (Едігарян, 63), Щедраков, Макаренко, Петров, Балафас, Райчевіч (Лопес, 73), Міщенко, Чурко (Трухін, 61), Ле Таллек
Металург З: Грдличка, Сахневич, Нестеров, Матеус, Коротецький, Йокіч, Гавриш, Пісоцький, Штурко (Лазарович, 76), Ибраими (Гайдаш, 90), Матяж (Коробка, 75)

Поєдинок двох головних аутсайдерів значно більшу вагу мав для «Говерли». Суперник приїхав на матч без кількох провідних виконавців, зокрема, Жуніора, Євгена Опанасенка та Андрія Оберемка. Також офіційно за протоколом команду очолював не Сергій Зайцев, а Володимир Ходус. Чи то хвилювання за результат, чи інша причина стала передумовою блідої гри господарів у першому таймі. Найактивнішими у них у цей період були Сотіріос Балафас та Мірко Райчевіч. У той же час запоріжці відповідали доволі часто, у тому числі, і ударами у площину воріт. Однак Дмитро Бабенко зі спробами Івана Матяжа та Бесарта Ібраімі впорався.

Практично у тому ж стилі проходив другий тайм. І все ж розмова з головним тренером у роздягальні мала позитивні наслідки. Одразу після перших замін «Говерла» вийшла вперед. Дальній удар у Євгенія Макаренка вийшов на славу - Лібор Грдлічка навіть не зсунувся з місця. Гості побігли відіграватись, та довго їхні атаки не тривали. Потім серія кутових ужгородців призвела до другого голу. Артур Єдігарян навішував на ближній кут воротарського майданчика, звідки Андрій Нестеров вразив сітку власних воріт. «Металург» був близький до м'яча престижу у компенсований час, коли лише поперечина прийняла на себе удар Мілоша Йокіча і допомогла господарям зіграти «на нуль». Боротьба за виживання загострюється. Перемога над запоріжцями допомогла «Говерлі» наблизитись до групи команд, які ще не гарантували місце у Прем'єр-лізі на наступний сезон.