"Металіст" обіграв в Києві "Динамо", а "Дніпро" несподівано програв "Зорі"

Неймовірний за напруженням і кількості подій матч у Києві, де харківський "Металіст" в дуже класному стилі обіграв київське "Динамо" 3:1. Дуже несподівана перемога "Зорі" над набравшим неймовірний хід "Дніпром" 3:2. І дуже цікава нічия "Волині" з донецьким "Металургом". Дуже плідний день для українського футболу.

Динамо - Металіст 1:3
Голи
: Ярмоленко, 59 - Тайсон, 34, Шав'єр, 52 (з пенальті), Торрес, 90+3
Динамо: Шовковський, Гусєв, Хачеріді, Михалик, Тайво, Вукоєвич, Велозу (Мілевський, 76), Ярмоленко, Мехмеді (Рубен, 83), Рафаель (Кранчар, 46), Ідейе
Металіст: Горяїнов, Вильягра, Березовчук, Папа Гуйє, Фініньо, Едмар, Шелаєв (Шарпар, 62), Марлос (Кристальдо, 73), Вілліан Гомес (Торрес, 83), Шав'єр, Тайсон
Вилучені: Михалик, 88 - Кристальдо, 87

Обидві команди мали певні кадрові втрати, а також виходили на матч без головних тренерів на лаві. Якщо Мирон Маркевич відбував дискваліфікацію на трибунах, то Олегові Блохіну лікарі на разі не дозволяють повернутись до своїх обов'язків. Щодо гри, то з перших хвилин гості заволоділи ініціативою. У них виділялись Крістіан Вільягра та Вілліан Гомес, але не вони забили єдиний гол до перерви. Він стався внаслідок контратаки, яка розпочалась після неточного пасу Раффаеля, перехоплення Хавьєра і виходу Тайсона сам на сам з Олександром Шовковським. «Динамо» запам'яталось лише одним ударом Брауна Ідейе над поперечиною.

Другий тайм вийшов більш багатим на події. Кияни кинули великі сили на відновлення рівноваги, натомість вдруге пропустили. Швидку атаку віялом мав завершувати Марлос, але затягнув з ударом, увімкнув дриблінг, що призвело до порушення з боку Тайє Тайво. З пенальті Хавьєр пробив без сумнівів у своєму успіху. Щоправда, господарі швидко повернули мінімальне відставання. Ніко Краньчар здалеку поцілив у стійку, а головою на добиванні зіграв Андрій Ярмоленко. Наступні 10 хвилин були кращими з боку «динамівців», однак «Металіст» встояв. Догравали команди вдесятьох. З інтервалом в одну хвилину достроково залишили поле Джонатан Крістальдо та Тарас Михалик. А у компенсований час ще одна багатоходова комбінація харків'ян розвіяла питання щодо їхньої переваги: крапку поставив Хуан Торрес.

Зоря - Дніпро 3:2
Голи
: Данило, 27, Грицай, 50, Ідахор, 64 - Калініч, 43, 90+3
Зоря: Постранський, Каменюка (Олійник, 71), Шунич, Білий, Гнатович, Грицай, Ференчак, Любеновіч, Данило (Худзік, 58), Липартия, Ідахор (Майкон, 80)
Дніпро: Лаштувка, Мандзюк (Федецький, 32), Мазух, Одибе, Стринич, Ротань, Алієв, Жуліано, Олійник (Канкава, 38), Матеус (Селезньов, 46), Калініч

Перерва для ігор збірних, участь представників «Дніпра» у цих іграх, а також перестановки у складі гостей явно позначились на командних діях. «Зоря» з перших хвилин обрала сміливий план дій, з чим суперник мусив погодитись. Господарі діяли різноманітно, і особливо багато гостроти виникало після флангових проходів. Перший гол підопічних Юрія Вернидуба було відмінено. Лакі Ідахор скористався помилкою Яна Лаштувки на виході, але перед тим м'яч залишив межі поля після навісу від кутового прапорця. Рішення арбітрів не зупинило однобічний рух, і зусилля Тоні Шуніча на правому фланзі не пройшли даремно, і Даніло з меж воротарського майданчика відкрив рахунок. «Дніпро» ледь не першу можливість отримав перед перервою, коли Олександр Алієв «обікрав» Микиту Каменюку, але пробив невлучно. Тим не менше, гості легко відігрались. Джуліано вчасно помітив Ніколу Калініча, а хорват показав вміння забивати - 1:1.

Зламу у грі не відбулось у другій 45-хвилинці, хоча Хуанде Рамос ще перед його початком використав повний ліміт замін. «Зоря» швидко забила вдруге. «Другий поверх» після навісу зі штрафного виграв Артем Федецький, але скинув м'яч на ногу Олександрові Грицаю - 2:1. Гості у подібній ситуації у Швеції проти «АІКа» зуміли здобути повноцінні 3 очки, але «Зоря» не дозволила повторитись тому сюжету. Луганці не зупинялись, не відходили на власну половину поля, за що були винагороджені третім взяттям гостьових воріт. Нарешті свого домігся Ідахор, якому асистував Джаба Ліпартія. «Дніпро» лише скоротив відставання практично одночасно з фінальним свистком, коли Калініч вправно підставив ногу після передачі Євгена Селезньова і оформив гольовий «дубль».

Волинь - Металург Д 1:1
Голи
: Мораес, 80 (з пенальті) - Савич, 90+2
Волинь: Литовченко, Симінін, Масло, Шандрук, Насонов (Савич, 84), Приндета, Аржанов, Пилипчук, Бикфалви, Бабирь (Овоникоко, 46), Суботіч
Металург: Бандура, Морозюк, Барановський, Воловик, Мкртчян, Лазіч, Данило, Казарян (Едігарян, 76), Нельсон, Траоре, Жуніор Мораес (Моначелло, 86)

На 90+3 хвилині вилучено Анатолія Дем'яненко.

Господарі до нічийного підсумку зустрічі мають ставитись філософськи, адже, з одного боку, вони відігрались лише у компенсований час, з іншого, мали доволі серйозну територіальну перевагу. Заволодівши центром поля, «Волинь» майже весь час проводила у неспинних атаках. Вистачало лучанам сил і на те, щоб пресингувати суперника, майже не пускаючи його на власну половину поля. Тим не менше, акцентованих завершальних ударів підопічні Анатолія Дем'яненка так і не нанесли. У той час «Металург» лише раз вирішив перевірити Сергія Літовченка, але цього цілком могло б вистачити для взяття воріт, однак Джордже Лазіч потужним ударом метрів з 12-ти не зміг пробити голкіпера.

У другому таймі Даніель Суботіч був найбільш продуктивним у загрозі воротам донеччан. Також і Віталій Приндета головою пробив лише на кілька сантиметрів вище поперечини. При цьому «Металург» грав з двома форвардами, і це з часом себе виправдало. Джуніор Мораєс на швидкості увірвався до штрафного майданчика господарів, фінтами заплутав Яна Масло, який тривалий час був поза межами основного складу, і змусив словацького захисника порушити правила. За кілька секунд сам бразилець з пенальті відкрив рахунок. Врятував «волинян» гравець, якого наставник випустив на останні хвилини. Заміна спрацювала, і Душан Савич першим встиг на добивання після удару з відскоком, виконаного Еріком Бікфалві - 1:1.