"Металіст" не зміг дотиснути "Спортінг" і вилетів з Ліги Європи (фото)

Харків'яни, яких підганяли власні вболівальники та результат першого матчу, практично увесь матч просиділи на половині поля гостей, але змогли забити лише один гол. І його виявилося недостатньо, оскільки до того часу "Спортінг" вже відкрив рахунок. "Метал" грає внічию, яка виводить в півфінал "Спортинг".

Головною очікуваної проблемою харків'ян повинна була стати відсутність основної пари захисників - Гуйє і Торсильєрі. Їх очікувано замінили Березовчук і Обрадовіч. І якщо спочатку гри в їх діях ще була якась невпевненість, то до середини першого тайму українець та серб розігралися і не давали приводу для занепокоєння.

Як і очікувалося, "Металіст" з самого початку матчу побіг в атаку. І вже на 3-й хвилині створив перший момент. Шав'єр навісив, а Едмар спиною до воріт пробив головою прямо в руки воротареві. Схожий момент стався на 13 хвилині, коли Клейтон знову подав у штрафну, але вже Кристальдо спробував головою влучити у верхній кут воріт - не вийшло. Ближче до середини першого тайму гра заспокоїлася. Поки за справу не взявся Тайсон. Бразилець прокинув м'яч повз захисника, увірвався в штрафну і пробив, але потрапив прямо в Патрісіу. А потім стався гол. Капель подав з флангу, Обрадовіч не дотягнувся до м'яча і довгий Ван Вольфсвінкель головою відправив м'яч у ворота Горяїнова. На цьому перший тайм закінчився.

На другу половину матчу Мирон Маркевич випустив Девіча. Але не замість Кристальдо, як зазвичай відбувається, а замість Едмара. Такий хід став несподіваним. "Металіст" продовжив тиснути на ворота португальців, але гості почали грати на відбій фактично з самого початку другого тайму. В один прекрасний момент захист гостей дав збій, і Кристальдо вийшов один на один з Патрісіу, але аргентинець довго підлаштовувався під удар, і той заблокували захисники. А потім надія повернулася в вболіваницькі серця. Девіч головою скинув м'яч на хід Кристальдо, і на цей раз Джонатан не підкачав. 1:1 і подумалося про можливий камбек. Він став ще ближче, коли суддя вказав на 11-метрову лінію, після того, як Шандао в повітрі поклав на газон Девіча. До м'яча підійшов Шав'єр, згадався матч у Португалії і... Патрісіу ногами відбиває удар харківського капітана.

Після такого "подарунка" долі "Металіст" недовго відходив. З кожної хвилиною, що безповоротньо зникала, харків'яни все більше і більше насідали на ворота "Спортінга". Але португальці порушували правила, штовхалися, вибивали м'яч. Загалом, робили все, щоб той не виявився хоч на який-небудь ударній позиції. Плюс швидкий Тайсон, який явно отримав пошкодження, вже не так гостро тікав від захисників. І "Спортінг" таки вистояв переможну для себе нічию.

Ну що ж, "Металіст" зробив ставку на Лігу Європи і вона не спрацювала. Могла, але сьогодні Фортуна була на боці португальців. Прикро. Дуже прикро. Дуже хотілося бачити українську команду в півфіналі єврокубка. Але, мабуть, не готовий ще "Металіст" до такого.